HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Osvětlení do chodby – tipněte si, kolikrát denně ji navštívíte?

Každá stavba, každá místnost a každý z nás vyžaduje určitý druh osvětlení. Mnohdy je ale těžké vybrat světlo, které se nám bude líbit designově na pohled a dokonalostí své funkce. Připravili jsme si pro vás ukázky netradičních světel, které by mohly podpořit vaši volbu. V dnešním článku se zaměříme na osvětlení do chodby či do předsíně.


Osvětlení do chodby
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: pxhere

Chodba a předsíň

Místnost v domě nebo bytě, ve které netrávíme mnoho času, ale přesto jsme s ní v neustálém kontaktu. Prostor, který je velmi důležitý při příchodu do domu a při posledních úpravách našeho vzhledu, než z domu odejdeme. Mnohdy je upozaďována, nicméně velmi často je důležitou spojnicí a komunikací v našem domě či bytě. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: pxhere, ePeriodLED, M haifa, Petros Pieros Ltd

Osvětlení do chodby – varianty a typy

Osvětlení do chodby lze zvolit způsobem nenápadným, tedy několika stejnými vestavěnými světly v sádrokartonovém podhledu nebo úplně schovanými v tzv. sádrokartonových kapsách, kdy vidíme jenom svit světla. Je to obzvláště zajímavé řešení pro milovníky čistých linií bez narušení. Dále můžeme zvolit světla na lanku, která jsou moderní, efektní a přesto mohou být stále dost nenápadná. Pokud jsme zastánci výraznějšího řešení, potom můžeme volit světla přisazená či stropnice s netradičními či tvarově zajímavými stínítky.

Mohlo by vás zajímat: LED osvětlení – vše, co je dobré vědět, než začnete nakupovat

Kolikrát denně chodbu či předsíň navštívíme?

Pokud se chcete inspirovat a zjistit, čeho jste vlastně zastánci, podívejte se do naší fotogalerie světel, kterou jsme pro vás připravili. Budete překvapeni, čím a jak lidé svítí na chodbách! Osvětlení chody či předsíně každopádně rozhodně nepodceňte. Tuto místnost totiž navštívíme denně mnohokrát a její správně osvětlení je velice důležité. Schválně – zkuste si spočítat, kolikrát denně svoji chodbu či předsíň navštívíte a kolikrát v ní rozsvítíte! Číslo bude jistě v desítkách.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.10.2021

Photocredit: pxhere

1

Mohlo by Vás zajímat: