HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rodinný dům ve svahu – má zastavěnou plochu 84 m2 a netradičně řešenou dispozici 5+kk

Rovných stavebních parcel bez věcných břemen a ochranných pásem je k sehnání už velmi málo. Nabízí se však i jiné varianty, které mají vždy nějaké komplikace, ale i své přednosti. Máte například svažitý pozemek? Navrhnout dům ve svahu je vždycky trošku oříšek. V tomto článku vám představíme jeden šikovně navržený patrový rodinný dům ve svahu, který na váš pozemek dobře padne.


dům ve svahu s dispozicí 5+kk
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Výhody a nevýhody svažitých pozemků

Výzvou u svažitých pozemků je získat co největší podlahovou plochu a současně co nejméně zasahovat do stávajícího terénu, jelikož zemní práce jsou velice nákladné. Také je při návrhu domu (nejen ve svahu) zásadní orientace vůči světovým stranám. Pozemky ve svahu mají však i své velké výhody. Asi největší výhodou je příznivá cena – bývají o dost levnější. Dále často nabízí nádherné výhledy, což oceňuje mnoho lidí a může to být dostatečná kompenzace za ostatní komplikace. A při dobrém návrhu domu si můžete ze svého bydlení ve svahu udělat velkou přednost a na svém nestandardním pozemku vykouzlit opravdu unikátní bydlení, které se stane vaší chloubou. Jeden konkrétní dům navržený na pozemek ve svahu se zajímavě řešenou dispozicí jsme pro vás připravili v dnešním článku.

Mohlo by vás zajímat: 8 otázek, na které se zeptat, než koupíte stavební pozemek

Patrový rodinný dům ve svahu s dispozicí 5+kk

Tento patrový dům ve svahu s mnoha prosklenými plochami může být umístěn prakticky na jakýkoli svažitý pozemek. Svojí dispozicí 5+kk je ideálně přizpůsoben potřebám početnější rodiny. Půdorys je navržen netradičně, což bývá u domů ve svahu časté. Hlavní vstup do domu je shora od příjezdové cesty. Vchází se do prvního patra, kde najdeme předsíň, halu, koupelnu a 3 pokoje. V horním patře je i garážové stání pro dvě auta a terasa podél přední části domu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

V přízemí je pak ložnice s šatnou a koupelnou, technická místnost a velký obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyňských koutem. Odtud je možné se dostat na venkovní terasu propojenou se zahradou. Podívejte se na netradičně řešenou dispozici a fotografie oblíbeného patrového domu ve svahu.

Více detailů o domě

Dům má zastavěnou plochu 84 m2užitnou plochu 135 m2. Pro vaši představu se jedná o stavbu obdélníkového tvaru (viz obrázek níže – půdorys) s plochou střechou. Tento patrový rodinný dům je vyroben technologií sloupkové prefabrikované konstrukce ze dřeva a je navržený v nízkoenergetickém standardu. Prohlédněte si půdorys obou podlaží v naší fotogalerii

Cena domu do svahu

Cena tohoto patrového domu ve variantě hrubé stavby je 3.999.240,- Kč, aktuální cenu domu na klíč si můžete ověřit zde. Uvedené ceny jsou včetně DPH. Ovšem důležité je zmínit, že součástí domu není cena za základovou desku. 

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých patrových domů s dispozicí 5+kk najdete v katalogu domů.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
04.08.2022

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

3

Navštivte s námi minimalistický dům Gjovik House ve stylu dánského hygge

Útulnost a pohodlí ve spojení s drsnou norskou přírodou? Navštivte s námi minimalistický dům Gjovik House ve stylu dánského hygge.

Podsklepit nový dům nebo ne? Společně najdeme správnou odpověď

Když se rozhodnete stavět dům, musíte si položit otázku, zda ji podsklepit, nebo ne. Neměli byste se ale rozhodovat jenom s ohledem na peníze.

Původní dům jim shořel, nechtěli ale ztratit úžasný výhled. Jak si poradili?

Začít stavět na troskách spáleniště není zrovna radostné. Je to ale příležitost, jak udělat věci lépe. Prohlédněte si dům, který se dá přirovnat ke rčení „z nouze ctnost“.

Ideální místo pro trávení léta: dům u jezera, který miluje slunce

Letní domy nejsou ve Švédsku ničím neobvyklým. Podívejte se však na jeden, který si letní slunce vychutnává každým douškem.

Bydlení podle Feng Shui: pozemek, který vám zaručí zdraví a dlouhověkost

Pouze na zdravém pozemku můžete vybudovat zdravý a šťastný domov. Jak takový pozemek poznat, vám poradíme v našem článku.

Rodinný dům se zastavěnou plochou 400 metrů čtverečních si na skromnost nehraje

Prostorný dům s rozlohou zastavěné plochy kolem 400 metrů čtverečních si rozhodně na skromnost nehraje. Slouží k obývání pro rodinu se dvěma dětmi a dvěma psy, kteří často vítají ve svém domě návštěvy. Proč při takové ploše majitelé odmítli postavit patrový dům?

Pět nejoblíbenějších českých patrových rodinných domů ze dřeva

Chystáte se pustit do stavby vlastního bydlení a hledáte byť jen kapku inspirace pro začátek? Zájemci o dřevostavby dali své hlasy jednotlivým stavbám dle jejich osobního vkusu a my pro vás vytvořili výběr těch nejoblíbenějších.

Bill Gates bydlí v dřevostavbě za 2300 milionů. Na energiích ale šetří

Jak může být dům o rozloze fotbalového hřiště mimořádně energeticky úsporný a čím se u Billa Gatese inspirovat při realizaci vlastního domu?

Rodina se ukázkově poprala s pozemkem ve svahu. Chytře tak zvětšili obytný prostor

Pětičlenná rodina efektivně využila svažitého pozemku. Jižní strana je zcela otevřená, naopak severní je decentně ukrytá.

Po moderní dřevostavbě na patro je vysoká poptávka – 3,4 mil. za dispozici 4+kk

Hledáte ideální dům pro vaši rodinu? Představujeme vám moderní dům s dispozicí 4+kk. Prohlédněte si bohatou fotogalerii i jeho prakticky řešený půdorys.