HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Patrový dům ve svahu – má zastavěnou plochu 84 m2 a netradičně řešenou dispozici 5+kk

Rovných stavebních parcel bez věcných břemen a ochranných pásem je k sehnání už velmi málo. Nabízí se však i jiné varianty, které mají vždy nějaké komplikace, ale i své přednosti. Máte například svažitý pozemek? Navrhnout dům ve svahu je vždycky trošku oříšek. V tomto článku vám představíme jeden šikovně navržený patrový dům, který na váš svažitý pozemek dobře padne.


dům ve svahu s dispozicí 5+kk
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Výhody a nevýhody svažitých pozemků

Výzvou u svažitých pozemků je získat co největší podlahovou plochu a současně co nejméně zasahovat do stávajícího terénu, jelikož zemní práce jsou velice nákladné. Také je při návrhu domu (nejen ve svahu) zásadní orientace vůči světovým stranám. Pozemky ve svahu mají však i své velké výhody. Asi největší výhodou je příznivá cena – bývají o dost levnější. Dále často nabízí nádherné výhledy, což oceňuje mnoho lidí a může to být dostatečná kompenzace za ostatní komplikace. A při dobrém návrhu domu si můžete ze svého bydlení ve svahu udělat velkou přednost a na svém nestandardním pozemku vykouzlit opravdu unikátní bydlení, které se stane vaší chloubou. Jeden konkrétní dům navržený na pozemek ve svahu se zajímavě řešenou dispozicí jsme pro vás připravili v dnešním článku.

Mohlo by vás zajímat: 8 otázek, na které se zeptat, než koupíte stavební pozemek

Patrový rodinný dům ve svahu s dispozicí 5+kk

Tento patrový dům ve svahu s mnoha prosklenými plochami může být umístěn prakticky na jakýkoli svažitý pozemek. Svojí dispozicí 5+kk je ideálně přizpůsoben potřebám početnější rodiny. Půdorys je navržen netradičně, což bývá u domů ve svahu časté. Hlavní vstup do domu je shora od příjezdové cesty. Vchází se do prvního patra, kde najdeme předsíň, halu, koupelnu a 3 pokoje. V horním patře je i garážové stání pro dvě auta a terasa podél přední části domu.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

V přízemí je pak ložnice s šatnou a koupelnou, technická místnost a velký obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyňských koutem. Odtud je možné se dostat na venkovní terasu propojenou se zahradou. Podívejte se na netradičně řešenou dispozici a fotografie oblíbeného patrového domu ve svahu.

Více detailů o domě

Dům má zastavěnou plochu 84 m2užitnou plochu 135 m2. Pro vaši představu se jedná o stavbu obdélníkového tvaru (viz obrázek níže – půdorys) s plochou střechou. Tento patrový rodinný dům je vyroben technologií sloupkové prefabrikované konstrukce ze dřeva a je navržený v nízkoenergetickém standardu. Prohlédněte si půdorys obou podlaží v naší fotogalerii

Cena domu do svahu

Cena tohoto patrového domu ve variantě hrubé stavby je 3.999.240,- Kč, aktuální cenu domu na klíč si můžete ověřit zde. Uvedené ceny jsou včetně DPH. Ovšem důležité je zmínit, že součástí domu není cena za základovou desku. 

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých patrových domů s dispozicí 5+kk najdete v katalogu domů.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Seriál Nejoblíbenější domy v Česku

Zaostřeno na rodinné domy, které získaly nejvíce hlasů od našich čtenářů. Kompletní přehled těchto typových domů naleznete v soutěžním katalogu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
04.08.2022

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

2

Mohlo by Vás zajímat: