HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Pivní set ze dřeva svépomocí: montážní návod ke stažení

K letním vedrům patří dobře vychlazené pivo. A kde jinde si takové pivo lépe vychutnat než na vlastnoručně vyrobeném pivním setu. Přinášíme vám jednoduchý návod, podle kterého si snadno vyrobíte pivní set na vaši zahradu. Při výrobě tohoto pivního setu byly použity „two by four“ laťky, tedy laťky s příčným průřezem cca 5 × 10 cm.


Návod na výrobu pivního setu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: André B. (se souhlasem autora)

Krok 1: Rozvržení a příprava latěk

Pro výrobu tohoto pivního setu budete potřebovat asi 23 latěk o délce přibližně 2,5 m. S řezáním začněte od nejdelších latěk. Ze zbytků pak nařežte kratší díly. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout, kolik kusů od každé velikosti budete potřebovat.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: André B. (se souhlasem autora)

Na obrázku dole vidíte přesné rozměry jednotlivých latěk a také úhly, ve kterých jsou laťky potřeba seříznout. Pokud budete používat pokosovou pilu, myslete na to, že většina pokosových pilových měřidel je nastavena na 90 stupňů. Pokud tedy podle přiloženého plánku má být řez v úhlu 51,2 stupňů, musíte pilu nastavit na 38,8 stupňů.

Krok 2: Výroba laviček

Když máte nařezané všechny laťky, můžete se pustit do výroby laviček, které následně spojíte k sobě. Autor tohoto pivního setu nepoužil při výrobě žádné lepidlo, všechny spoje jsou pouze pomocí 80mm vrutů. Můžete to udělat stejně, ale můžete použít i lepidlo, pokud chcete.

Krok 3: Výroba stolu

Jako další krok vás čeká výroba stolu. U zkřížených nohou je potřeba vyříznout střední část tak, aby se nohy do sebe daly hezky zapasovat.

Krok 4: Smontování pivního setu

Následně celý pivní set smontujte dohromady. Pro spojení konstrukce k sobě použijte závitové tyče m8. Zvolte radši delší a případné konce na závěr seřízněte. U tohoto pivního setu byly použity závitové tyče o délce 16 cm. Na celý stůl jich budete potřebovat 24 kusů. Nohy stolu by neměly končit pod úrovní spojnice laviček. Ty udělejte asi 5 cm nad zemí, stůl tak bude dobře stát i na nerovném povrchu.

Na celý postup se můžete podívat v naší fotogalerii. Pivní set můžete následně ošetřit lazurou či lakem, nebo jej nechat jen tak. Záleží čistě na vaší preferenci. Hotový stůl vám skvěle poslouží na zahradě či na terase, vejde se k němu pohodlně až osm lidí.

Cena a celkový čas výroby

Materiál na výrobu dřevěného pivního setu vás přijde asi na 2300 Kč. Časově vám jeho montáž zabere kolem 4 hodin.

Máte rádi články s DIY tematikou, tipy pro kutily a návody na výrobu svépomocí?

Zadejte svůj e-mail a my Vám dáme vědět vždy, když vyjde nový. Už tak o žádný nepřijdete.

E-MAIL
ULOŽIT
Pozn.: Kliknutím na tlačítko ULOŽIT udělujete souhlas se zpracováním a uchováním Vaší e-mailové adresy za účelem zaslání informace o novém dílu tohoto seriálu.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.07.2020

Photocredit: André B. (se souhlasem autora)

4

Garážové stání svépomocí: montážní návod a projekt ke stažení

Zvažujete u vašeho domu garážové stání pro své auto? Postavte si ho svépomocí. Dáme vám podrobný montážní návod včetěn výkresové dokuemntace ke stažení zdarma.

Zámková dlažba: Návod, jak ji zvládnout svépomocí

5 kroků jak si se zámkovou dlažbou svépomocí poradíte, i když nejste profesionální dlaždič.

Základy včelařství: Vyrobte si včelí úly svépomocí (Rady a tipy)

Začněte se včelařstvím a postavte si vlastní včelí úly. Dozvíte se, jak si postavit vlastní včelí úly svépomocí.

Video: Jak svépomocí vyrobit obytnou dodávku na cesty

Inspirujte se, jak si sami vyrobit obytné auto. Stačí vám k tomu dodávka, alespoň trochu promyšlený plán, co chcete v dodávce mít a nadšení pro práci.

Dřevostavba svépomocí: Kolik opravdu stojí a kde můžete ušetřit?

Stavět dům vlastníma rukama může ušetřit peníze, ale přidat na starostech. Jaké fáze stavby si pohlídat a na co si při stavbě dát pozor?

Mladý pár si postavil chatu pouze s pomocí přátel

Pouze dobrá parta přátel, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu, stačí k tomu, abyste si mohli postavit dřevěnou chatu v lese.

Dřevostavba svépomocí – jak si s ní poradil pan Tomáš?

Přemýšleli jste o stavbě dřevostavby svépomocí? Máme pro vás exkluzivní rozhovor s panem Tomášem, který si svoji dřevostavbu postavil vlastníma rukama. Jaké jsou jeho zkušenosti?

Stavba roubenky norskou technologií – kompletně svépomocí

Přemýšlíte o stavbě netradiční dřevostavby? Inspirujte se roubenkou zhotovenou norskou technologií, kterou vám představíme v tomto článku. Je celá postavena svépomocí.

Hmyzí hotel svépomocí – vyrobte si jednoduchý domeček pro hmyz a vaše zahrada vám poděkuje

Hmyzu je čím dál míň, to je fakt. Přilákejte užitečné hmyzí obyvatele zpátky na vaši zahradu – postavte jim hmyzí hotel. Poradíme vám jak.

Postavte si levný a stylový mini domek svépomocí. Zn.: Za šest týdnů

Jak vyřešit vlastní bydlení levně, rychle a ekologicky? Postavte si mini domek na kolečkách svépomocí. Jak na to se dozvíte v tomto článku.