HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Roubená sluneční kancelář

Roubenka srdcem firmy? Výrobce čajů a biokoření Sonnentor pojal přestavbu kanceláří dosti netradičně. Velmi povedená realizace je dílem firmy Vesper Homes ve spolupráci s architektonickou kanceláří No-A Architekti. V galerii se můžete sami přesvědčit, jak i roubená konstrukce může jednoduše působit světlým a moderním designem.


Roubená kancelář
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Vše začalo studentskou soutěží, kde vítězové Martin Malec a Uranbileg Bataa z ČVUT v Praze předložili jednoduchou a silnou koncepci. Princip dřevěné kostky obklopené prostory kanceláří zůstal nedotčen a došlo jen ke zvýraznění roubené zasedací místnosti. Do roubené konstrukce bylo navíc připojeno i zázemí pro sklad, kancelářské potřeby a šatnu zaměstnanců.

Skleněné příčky jednotlivých kanceláří spoluutvářejí dominantu roubené konstrukce v prostoru. Roubená zasedací místnost je prosvětlena střešním oknem, které přivádí světlo přímo do středu dispozice. Dalším prvkem jsou spojené prstence lineárních svítidel, které doplňují přirozený zdroj světla.

Dřevěná konstrukce roubení je důkazem, že i design postavený na přírodních materiálech může být moderní a čistý. Hlavním tahounem návrhu byla právě roubená zasedačka provedená ze smrkových srubových profilů, od které se dále odvíjela bílá chodba a jednoduše vymalované kanceláře ze sádrokartonových desek. Trámy roubenky byly sestavovány přímo na místě, kvůli přístupu na staveniště. Zevnitř zasedací místnosti je konstrukce opatřena bílým olejem a zvenku šedým. 

Líbí se vám tato realizace roubené konstrukce? Podělte se s námi i vy o vaši dřevostavbu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
18.09.2017

Photocredit: Archiv redakce

2

Vyhoví roubenka současným požadavkům na bydlení?

Zajímáte se o historický vývoj dřevostaveb až do současnosti? Jaké požadavky jsou kladené na sruby a roubenky z hlediska prostupu tepla a jak postupovat při jejich povolení na stavebním úřadě? Jaká je současný stav nařízení se dozvíte zde

Rozměrové změny srubů a roubenek

Víte, že dřevo je schopné měnit své rozměry na základě změny vlhkosti okolního prostředí? Jaký je rozdíl mezi sesycháním a bobtnáním a jaké dopady to může mít při výstavbě srubů a roubenek

Fotogalerie: Nově postavená roubenka u přehrady Rozkoš

Dokončení roubenky svépomocí? Inspirujte se na povedenou realizaci jedné krásné roubenky u nádrže Rozkoš.

Hamousův statek: Unikátní roubenka, která neztratila své kouzlo

Plánujete výlet v okolí hradu Křivoklát? Hamousův statek je krásně dochovaná roubenka ve Zbečně, kterou určitě nesmíte minout.

Video: Stavba palisádového domu na Aljašce

Podívejte se, jak lze vyrobit víkendovou chatu palisádovým stylem. Není třeba mít partu dělníků, ale jen představu o tom co chcete dělat a 4 šikovné ruce.

V roce 2050 bude žít 70 % lidí ve městech. Jak se tam vejdou?

Jde postavit dům na domě? Architektonická soutěž The City above the City – tedy město nad městem, vybízí mladé architekty k vytvoření dřevěné nástavby k již stojícím domům přímo v přeplněném městě.

Chci roubenku! Ale jakou? Dnes už je totiž z čeho vybírat

Není roubenka jako roubenka. Víte, že roubenka nemusí být jen jednoduchá stěna z masivního dřeva? Moderní roubené stěny splňují i dnešní tepelně technické požadavky a horkou novinkou je i pasivní roubenka.

Roubenka v Karlově: Co obnáší stavba dřevostavby v srdci Jeseníků?

Roubenky jsou krásné nejen na pohled, ale i pro život. Přečtěte si rozhovor s majiteli, kteří si roubenku postavili a podělili se o své zkušenosti z výstavby. A co by příště udělali jinak?

Jak dostat do domu co nejvíce přirozeného světla?

Přirozené světlo pomáhá vytvářet pohodu a dobrou náladu. Jak ho ale dostat do domu co nejvíce? Podívejte se, jak na to jdou Dánové.

Srub, který nadchne i milovníky pohodlí a luxusu

Srub nemusí být jen skromné obydlí pro zálesáky. Existují i velmi luxusní sruby, jako třeba ten novozélandský, který můžete navštívit díky našemu článku.