HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevěný spoj ve tvaru vycházejícího slunce

Dřevěný spoj je možné odbýt jedním nebo dvěma hřebíky, které sice splní svůj účel, ale neudělají takovou parádu jako tento tesařský spoj. Podívejte se, jak tesařský spoj může vypadat nádherně a být nejen funkčním, ale i estetickým prvkem. V tomto videu uvidíte fascinující rohový rybinový spoj s názvem „Sunrise“ (Východ slunce).

Styl a složitost dřevěných spojů využívaných v konstrukci nábytku bývají často náročné na správné provedení a zároveň předurčují celkovou kvalitu díla. Přesvědčte se sami ve videu níže, jak dokonale do sebe dokáží dva kusy dřeva zapadnout.


Líbí se vám tyto složité dřevěné spoje? Podívejte se na další video s chytrým trojrozměrným spojem Kawai Tsugite.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
25.01.2018

1

Video: Tvorba rybinového spoje

Ve videu naleznete návod na tvorbu rybinového spoje krok po kroku.

Detail: Napojení obvodové stěny a stropní konstrukce

Stavíte dřevostavbu a řešíte napojení obvodové stěny na konstrukci stropu? Pokud si nejste jistí, jak na to nezoufejte a přečtěte si doporučení odborníků.

Video: Vila nad vodopádem

Nadčasové bydlení? Pojďte se podívat, jak vypadá vila vybudovaná nad vodopádem!

Video: Tradiční japonské spoje v moderních 3D animacích

Prohlédněte si 24 animovaných 3D modelů tradičních japonských tesařských spojů, které jsou fascinující, krásné a charakteristické pro japonskou architekturu.

Dřevěná skládanka Brettstapel: z malých kousků dřeva postaví velké domy

Je možné bezpečně využít nekvalitní dřevo ve stavební praxi? S metodou skládaného dřeva se často doberete lepších výsledků, než při běžné práci s kvalitním dřevem.

Tři nejstarší dřevostavby světa. Které to jsou?

Prohlédněte si dřevostavby, které jsou starší než království Velké Británie, pamatují dobývání Antarktidy nebo japonské císařství.

Japonská terasa, která vrací lidem kontakt s přírodou i místní komunitou

Moderní vesnice v Japonsku plné betonu a asfaltu lichotí autům, ale pro lidi k životu moc nejsou. Dřevěná terasa z dnešního článku však obyvatelům část životního prostoru vrací. Podívejte se na tento japonský fenomén.

Interiér tohoto domu udává nový trend bydlení v Japonsku

Interiér vylepšili dřevěnými prvky, čímž získal plasticitu a plně využil možnosti nabízeného prostoru. Prohlédněte si netradičně pojatou dřevostavbu v Hirošimě.

Rybářský domek ve stylu japonské architektury má propíchnutou fasádu

Dům splývající s okolním terénem je navržený architekty podle představ japonského rybáře. Vznikl zajímavý dům s tzv. propíchnutou fasádou. Podívejte se na ni.

Moderní dřevostavba je umístěna 1,2 metrů nad úrovní terénu. Důvod je jasný

Velký výškový rozdíl mezi silnicí a domy byl pro architekty oříškem. Přišli však s originálním řešením a vznikla tak útulná a moderní dřevostavba.