HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Fotogalerie: Staré dřevo není na odpis!

Staré trámy, prkna i podlahy na kterých je podepsaná ruční práce tesařských mistrů, je dnes velmi cenným materiálem pro další zpracování. Najít však takové dřevo není snadné, zvlášť když nejjednodušší cestou při demolici je jeho úplná likvidace. Pokud se tedy chystáte na výměnu podlahy, krovu nebo jiných částí stavby, zkuste nejprve zvážit zda je skutečně nutné vše zničit.


Staré dřevo
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Mz-Wood

Dejte i vy život starému dřevu

Staré dřevo může být v různé kvalitě a pokud není zrovna napadeno dřevomorkou domácí, tak jeho další zpracování je určitě možné. Firmy, které výkup starého dřeva zajišťují, vám navíc mohou pomoci i se samotnou demontáží a odvozem tohoto dřeva. Při zpracování starého dřeva může vznikat až 80 % odpadu, výsledek však přesto stojí za to.

Dřevo, ze kterého dýchá historie

Nemáte staré dřevo, ale toužíte po něm? V dnešní době je nábytek ve skoro každé domácnosti stejný. Nemyslíte, že mít doma jídelní stůl vyrobený z trámu z hradu nebo zámku by bylo zajímavé zpestření? Zahraniční poptávka je vysoká a výrobky ze starého dřeva se proto velmi často expedují do zahraničí.

Podívejte se, jak moderně může staré dřevo vypadat. K výrobě je použito speciálně ošetřené staré dřevo z unikátních materiálů.

Obklady

Jedinečná stará prkna vytváří zajímavou strukturu a barevný odstín, který je možný vytvořit jen časem.

Další možností je využít třívrstvé lepené desky, které mají vnitřní jádro opláštěné originálními lamelami ze starého dřeva. Deska je tak odolnější vůči průhybu a kroucení. Použití materiálu do interiéru i exteriéru vám umožní vytvořit unikátní obklad.

Mozaikové obklady

Skládané kazety jsou velmi pevné a odolné. Jako dekorační prvek ve významných prostorách vytvoří jedinečnou podívanou.

Stoly

Unikátní stoly z ručně tesaných trámů v kombinaci se sklem, nebo uměleckým kováním představují pevnou a jedinečnou konstrukci.

Dveře

Posuvné dveře s pojezdy vyrobenými uměleckým kovářem, jedinečně doplní váš interiér.

Mezi další výrobky se mohou řadit například postele, podlahy nebo kuchyňské linky. Při zpracování starého dřeva se skutečně jedná o individuální přístup ke každému kusu a nápadům se meze nekladou.

Líbí se vám výrobky, ze starého dřeva? Máte další nápady, co by šlo ze dřeva vyrobit? Neváhejte nám své nápady zaslat na redakce@drevostavitel.cz a podívejte se do galerie na další realizace.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.10.2017

Photocredit: Mz-Wood

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE