HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Fotogalerie: Staré dřevo není na odpis!

Staré trámy, prkna i podlahy na kterých je podepsaná ruční práce tesařských mistrů, je dnes velmi cenným materiálem pro další zpracování. Najít však takové dřevo není snadné, zvlášť když nejjednodušší cestou při demolici je jeho úplná likvidace. Pokud se tedy chystáte na výměnu podlahy, krovu nebo jiných částí stavby, zkuste nejprve zvážit zda je skutečně nutné vše zničit.


Staré dřevo
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Mz-Wood

Dejte i vy život starému dřevu

Staré dřevo může být v různé kvalitě a pokud není zrovna napadeno dřevomorkou domácí, tak jeho další zpracování je určitě možné. Firmy, které výkup starého dřeva zajišťují, vám navíc mohou pomoci i se samotnou demontáží a odvozem tohoto dřeva. Při zpracování starého dřeva může vznikat až 80 % odpadu, výsledek však přesto stojí za to.

Dřevo, ze kterého dýchá historie

Nemáte staré dřevo, ale toužíte po něm? V dnešní době je nábytek ve skoro každé domácnosti stejný. Nemyslíte, že mít doma jídelní stůl vyrobený z trámu z hradu nebo zámku by bylo zajímavé zpestření? Zahraniční poptávka je vysoká a výrobky ze starého dřeva se proto velmi často expedují do zahraničí.

Podívejte se, jak moderně může staré dřevo vypadat. K výrobě je použito speciálně ošetřené staré dřevo z unikátních materiálů.

Obklady

Jedinečná stará prkna vytváří zajímavou strukturu a barevný odstín, který je možný vytvořit jen časem.

Další možností je využít třívrstvé lepené desky, které mají vnitřní jádro opláštěné originálními lamelami ze starého dřeva. Deska je tak odolnější vůči průhybu a kroucení. Použití materiálu do interiéru i exteriéru vám umožní vytvořit unikátní obklad.

Mozaikové obklady

Skládané kazety jsou velmi pevné a odolné. Jako dekorační prvek ve významných prostorách vytvoří jedinečnou podívanou.

Stoly

Unikátní stoly z ručně tesaných trámů v kombinaci se sklem, nebo uměleckým kováním představují pevnou a jedinečnou konstrukci.

Dveře

Posuvné dveře s pojezdy vyrobenými uměleckým kovářem, jedinečně doplní váš interiér.

Mezi další výrobky se mohou řadit například postele, podlahy nebo kuchyňské linky. Při zpracování starého dřeva se skutečně jedná o individuální přístup ke každému kusu a nápadům se meze nekladou.

Líbí se vám výrobky, ze starého dřeva? Máte další nápady, co by šlo ze dřeva vyrobit? Neváhejte nám své nápady zaslat na redakce@drevostavitel.cz a podívejte se do galerie na další realizace.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.10.2017

Photocredit: Mz-Wood

1

Fotogalerie: Kouzlo starých stodol, které se vás dotkne

Staré stodoly jsou magické nejen pro každé dítě, které chce prozkoumat, co se v ní nachází, ale mají i své kouzlo tím, jak stárnou a mění se.

Hamousův statek: Unikátní roubenka, která neztratila své kouzlo

Plánujete výlet v okolí hradu Křivoklát? Hamousův statek je krásně dochovaná roubenka ve Zbečně, kterou určitě nesmíte minout.

Dendrochronologie: Počítání letokruhů stromu není jen hra pro děti

Máte roubenku, trámy nebo krov a zajímá vás jejich stáří? Dendrochronologie není jen laickou metodou, ale naukou, která pro datování využívá letokruhy stromů.

13 tipů na originální vánoční dárky ze dřeva

Inspirujte se na letošní Vánoce dřevem. Podívejte se na 13 netradičních vánočních dárků, které si zvládnete i sami vyrobit.

Jídelní stůl: 5 tipů na výběr toho pravého

Vyberte si jídelní stůl, který vám prostě sedne. Záleží jen na vás, zda vyhraje pořádný stůl z masivu, módní skleněný stůl či jídelní stůl na jedné noze. Jídelní stoly jsou důležitým vybavením každé domácnosti.

Konferenční stolek do obýváku: 6 tipů, které vám usnadní výběr

Přečtěte si, jak i nepovedený obývák zachráníte vhodným konferenčním stolkem. Potřebujete konferenční stolek z masivu, nebo skleněný? Kulatý, nebo čtvercový? Čtěte dále. Máme pro Vás 6 dobře míněných rad.

Manželské postele: Kdo si jak ustele, tak si i lehne

Jak vybrat tu správnou manželskou postel? Stačí znát pár základních parametrů, na které je dobré se při výběru soustředit. Zvolíte manželskou postel z masivu, nebo kovu? Pojďte si s námi vybrat manželskou postel snů.

Loftová postel aneb jak doma stylově ušetřit místo

Inspirujte se v článku s foto návodem, jak si vlastnoručně smontovat loftovou (vyvýšenou) postel ze dřeva. Díky této posteli se budete cítit, jako byste spali na obláčku, a zároveň ušetříte spoustu užitného prostoru v místnosti.

Tajemství houslí od Stradivaria? Chemií ztýrané dřevo!

Originální housle od Stradivariho se cení na pět milionů dolarů. Co ale skutečně stojí za jejich mimořádným zvukem?

Zajímavé krovy, které jen tak nevymyslíš

Střecha je jen tak dobrá, jaký má krov. Inspirujte se nejrůznějšími variacemi z celého světa. Mimochodem, víte, jak vypadá ten váš?

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE