HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zrecyklujte staré a rozbité květináče – dekorace a inspirace na zahradu

Máte zahradu a chtěli byste na ní vytvořit originální dekoraci? Právě jste dokončili úklid ve sklepě a našli jste staré, otřískané, použité nebo dokonce rozbité květináče? Výborně! Nevyhazujte je. Přesně ty se vám budou totiž hodit k výrobě neotřelých dekorací. Zapojte fantazii nebo se inspirujte nápady, které najdete v naší galerii. Připravili jsme jednoduchý popis některých z nich.


květináč inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Piqsels CC0

Věnec z květináčů

Líbí se vám věnce, které si můžete pověsit na vstupní dveře? Udělejte si základ z větviček, které svážete do kruhu, a provázkem na něj přivažte jednotlivé květináče. Ty potom naplňte obsahem, který se vám líbí. Např. sukulenty, suchými květinami, klasickými rostlinkami, popínavými rostlinami, atd. Ukázku najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Piqsels CC0, Geri Redmon Seymour, Angie Kremers, Vali

Květináčový tác

Různě veliké květináče položte (naležato) na tác nebo na misku z pod velkého květináče a jednotlivé květináče naplňte různými sukulenty, skalničkami, netřesky. Stejným způsobem můžete vytvořit dekoraci z různě vysokých nebo různě tvarovaných květináčů, které postavíte na misku, a kolem nich nasypete třeba oblázky. Opět je můžete naplnit různými rostlinami.

Věže, hrady a miniaturní zátiší z rozbitých květináčů

Fantazii se meze nekladou. Použijte rozbité kusy a různě je vrstvěte a vkládejte do sebe nebo skládejte na sebe. Ozdobte je květinami a různými doplňky. S rozbitými kousky se dají dělat doslova zázraky! Posuďte sami při prohlídce naší galerie.

P.S. Řešíte zahradu nebo vybavení kolem domu? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.06.2022

Photocredit: Piqsels CC0

1

Dřevěný květináč – jaké má výhody oproti plastu?

Dřevěné květináče umí být opravdu kouzelné. Jsou krásné a navíc i ekologické. Podívejte se s námi dnes na to, jaké výhody mají dřevěné květináče oproti plastovým.

Dřevěná truhla na hračky i jako květináč na balkon

Dřevěná truhla byla často doplňkem chat, chalup i venkovských stavení. Dnes z nich můžete udělat jedinečnou dekoraci či úložný prostor.

5 trendy pokojovek, které nesmí chybět v moderním interiéru

Máte stále pocit, že vašemu interiéru něco chybí? Zkuste do něj dostat více zelených rostlin! Poradíme vám, které jsou teď nejpopulárnější.

Jak vyrobit patrový zahradní květináč ze dřeva svépomocí – návod krok za krokem

Rádi pracujete na zahradě? Rádi pěstujete svoji domácí zeleninu? Máme pro vás tip, jak si vyrobit svépomocí zahradní vícepatrový květináč. Trochu nevšední, ale určitě zajímavý. Jak vyrobit takový květináč ze dřeva?

30+ inspirace na jarní truhlíky – dekorace v netradičních nádobách a nepřehlédnutelná DIY aranžmá

Chcete mít jarní květinovou výzdobu, která vyrazí všem dech? Nepohrdněte klasickými hliněnými květináči, ale inspirujte se jarními truhlíky z upcyklovaných předmětů. V tomto článku jsme jich pro vás vybrali velkou spoustu.

30+ nápadů, jak si zařídit malý balkon – inspirace pro radost a chvíle relaxace

Hledáte inspiraci pro nábytek na váš malý balkon? Zajímá vás, jak upravit balkon třeba v paneláku? Načerpejte inspiraci a užívejte pak zaslouženého odpočinku!

DIY dřevěné dekorace na zahradu i do bytu – více jak 25 nápadů z větviček, klacíků a proutí

Patříte mezi ty, kteří milují přírodní dřevěné dekorace? Inspirujte se originálními nápady, jak využít větvičky, klacíky, proutí, naplavené dřevo nebo samorosty z lesa.