HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

DIY dřevěné dekorace na zahradu i do bytu – více jak 25 nápadů z větviček, klacíků a proutí

Pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi přírodní doplňky a dřevěné dekorace, a ještě raději si je sami vyrábí, potom se vám bude líbit následující inspirativní článek plný nápadů a dekorací s obyčejných větviček, klacíků, proutí, samorostů i naplaveného dřeva. Připravili jsme pro vás víc jak 25 ukázek originálních nápadů na přírodní dřevěné dekorace a fotodokumentaci postupu výroby některých z nich.


dřevěné dekorace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: hippopx

Květináče z větviček jako celoroční dřevěné dekorace

Postup výroby svépomocí:

  • Květiny, které v tomto období zasazujete a aranžujete do různých květináčů, truhlíků a misek, můžete stejně dobře umístit do květináče, který si vyrobíte svépomocí. Potřebujete k tomu: větvičky/klacíky, provázek a šikovné ruce.
  • Větvičky nebo klacíky naskládáte na stůl vedle sebe, jako byste chtěli vytvořit hustý „laťkový plot“ a provázkem omotáte první z klacíků uprostřed délky a zavážete jednoduchý uzlík, který děláte, než zavážete na botě mašličku.
  • Potom pokračujete postupně, až máte svázané všechny klacíky k sobě. Ukázku najdete ve fotogalerii. Nakonec celý svázaný pás přivážete na připravenou plechovku, květináč či jinou nádobu.
  • Pokud máte tavnou pistoli, potom lze klacíky k nádobě přidělat pomocí ní. Zde ale doporučujeme rovný povrch nádoby.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: hippopx, Aracely, RivieraWood, woodypino (Pixabay)

Další nápady na dřevěné dekorace z větviček

Z větviček či klacíků je možné vyrobit květinové dekorace, originální mísy (fotografii z výroby najdete v galerii), okrasná hnízda, netradiční svícny, rámy na obrazy, nebo dokonce obrazy samotné! Nevšední a nápadité jsou doplňky pro bydlení, např. poličky, okrasné bedýnky na víno nebo stínítko na lampu do ložnice, lustry a jiné.

Nahlédněte do fotogalerie plné krásných nápadů a nebojte se pustit do výroby! Z výsledku budete mít jistě radost.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.07.2022

Photocredit: hippopx

2

Znáte mechové stěny? Tato dekorace nahradí akustickou izolaci i vlhkoměr

Seznamte se s mechovými stěnami – unikátní dekorací, která má vynikající akustické vlastnosti a upoutá každého návštěvníka.

Dekorace, která je ve světě populární: DIY florárium. Přinášíme návod krok za krokem.

Seznamte se s floráriem – originálním způsobem, jak pěstovat mech či masožravky. Inspirujte se v článku a jedno si s námi rovnou vyrobte!

Video: Nízkonákladovou DIY chatu postavili dva kamarádi za jeden den

DIY chata v lese byla sestavená za pouhý jeden den. Na realizaci se podíleli dva šikovní kutilové a odvedli opravdu skvělou práci. Podívejte se na krátký video návod v článku.

50 levných DIY vychytávek do interiéru, které musíte zaručeně vyzkoušet

Chtěli byste mít originální domácnost, ale nechtějí se vám za ni platit vysoké částky? Představujeme vám 50 DIY vychytávek do bytu i na vaši zahradu.

30+ inspirace na jarní truhlíky – dekorace v netradičních nádobách a nepřehlédnutelná DIY aranžmá

Chcete mít jarní květinovou výzdobu, která vyrazí všem dech? Nepohrdněte klasickými hliněnými květináči, ale inspirujte se jarními truhlíky z upcyklovaných předmětů. V tomto článku jsme jich pro vás vybrali velkou spoustu.

Zrecyklujte staré a rozbité květináče – dekorace a inspirace na zahradu

Máte kreativního ducha a objevili jste ve sklepě staré rozbité květináče? Rozhodně je nevyhazujte a pusťte se do výroby originálních dekorací na zahradu. Přečtěte si, jak postupovat, a inspirujte se.

50+ úžasných inspirací na dekorace z naplaveného dřeva + návod jak si vyrobit driftwood doma

Driftwood, to jsou dřevěné kousky vyplavené vodou. Případně si můžete driftwood vyrobit i sami doma. Jak na to? Výrobky z tohoto materiálu jsou dechberoucí. Navštivte naši galerii a posuďte sami.

Návod na koupací sud svépomocí za 52 tisíc – ušetřete jako Petr a zvelebte si zahradu

Petr si v Poděbradech na své zahradě postavil vlastní koupací sud za 52 000 Kč. Detailní postup, ceny i průběh výroby naleznete v článku.

30+ inspirace pro levnou a stylovou předsíň pomocí DIY nábytku

Předsíň – prostor, díky kterému si vytváříme první dojem při vstupu do domu. Chtěli byste designové, moderní a levné vybavení v DIY provedení? Inspirujte se.

Krásný a originální obraz z opáleného dřeva – podrobný návod v 15 krocích

Anita vyrobila překrásný obraz z opáleného dřeva a podělila se s námi o postup výroby v 15 krocích. Přečtěte si jej i vy a vyrobte si originální obraz domů nebo někomu jako dárek.