HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tiny house doslova na počkání – objednáte online a bydlíte už za 60 dní

Pojďte si prohlédnout modulární prefabrikovaný tiny house, který může sloužit jako víkendové útočiště nebo třeba moderní home office. Jednoduchý koncept se zrodil v hlavě španělských architektů, kteří chtěli podpořit osídlování venkova a periferií měst, kde se dají koupit pozemky za velmi slušné ceny, obzvláště v porovnání s až směšně vysokými cenami za malé byty ve městě. Jednoduchý domek dostal prostý název Tiny, základní modul se staví ve dvou velikostech – Tiny S a Tiny M.


tiny house, ve kterém bydlíte už za 60 dní
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Tiny Mobile Home SL. (se souhlasem)

Malý modulový tiny house, který si můžete prohlédnout v naší fotogalerii, lze přivézt téměř kamkoliv po kontinentální Evropě. Projekt odstartoval krátce před vypuknutím koronaviru a byla to paradoxně ideální doba. Lidé „uvěznění“ ve svých domovech začali víc přemýšlet nad tím, jak bydlení ovlivňuje celkovou kvalitu jejich života, a hledali jednoduchá a rychlá řešení pro zlepšení své situace. Tiny house se dá nakonfigurovat a objednat online, takže odpadá nutnost kamkoliv cestovat a řešit něco osobně. Tyto konkrétní domku se vyrábí ve Španělsku, ale existuje již mnoho českých firem, které staví stejně kvalitní domky.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Tiny Mobile Home SL. (se souhlasem), Tiny Mobile Homes S.L. (se souhlasem)

Bydlení hotové za dva měsíce

Od objednání do umístění kompletně hotového tiny housu na váš pozemek uplyne pouhých 60 dní. Dva měsíce, které utečou jako voda a vy bydlíte v novém. Domek si můžete nakonfigurovat podle svých představ, záleží, k jakému účelu jej budete chtít a kolik prostoru potřebujete. Základní moduly jsou ve dvou velikostech – Tiny S s 23 m2 a Tiny M s 34 m2, které si můžete pomocí více modulů zvětšit až na 102 m2. Nejmenší model je skvělý jako samostatný home office, ateliér nebo víkendová zašívárna, více modulů dohromady už poslouží jako plnohodnotné bydlení.

Nejbohatší muž světa bydlí v 35 metrovém tiny housu. Inspiroval již statisíce lidí

Tiny house šetrný k životnímu prostředí

Tiny house má galvanizovaný ocelový rám a vnitřní obložení topolovými OSB deskami. Izolaci zajišťuje 12 cm vrstva recyklované bavlny. Veškerý kuchyňský nábytek, skříňky a pracovní stoly jsou vyrobeny z lokálního dřeva – borovice a topolu.

Tvůrcům domečku záleží na životním prostředí, proto používají lokální a recyklované materiály a dřevěné odřezky a větve, které by jinde byly odpadem. Při výrobě se plýtvá minimálním množstvím materiálu, čímž se snižuje ekologická stopa.

Klasická i off-grid verze

Mini domek se dá postavit i v off-grid verzi, kdy je zcela soběstačný a nezávislý. V této verzi je vybaven septikem, solárními panely a dostatečně velkou nádrží na vodu. Klasická verze tiny housu je připravená na připojení elektřiny, vody a kanalizace.

Mikro tiny house nabízí na 18 m2 skvělou výbavu v klasické i off grid verzi


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.06.2022

Photocredit: Tiny Mobile Home SL. (se souhlasem)

10

Bratři z Estonska vymysleli zrcadlový tiny house, který dokonale splývá s okolím

Variabilní mini domek se zrcadlovými stěnami se sice tváří neviditelně, rozhodně ale stojí za povšimnutí. Prohlédněte si úžasný tiny house v galerii.

Dovolená na soukromém ostrově v Česku – objevte tiny house u Hradce Králové

Ostrov a v Česku? Prohlédněte si toto nanejvýš originální místo v naší fotogalerii. Majitelé prozradili při rozhovoru spoustu detailů.

Dokonale elegantní tiny house Luna v černobílém designu

Jednoduchá barevná kombinace černé, bílé a šedé, dokonale vyladěné detaily a minimum prostoru. To je tiny house Luna, do něhož vás dnes zavedeme.

Výhled z ekologického tiny housu s moderním interiérem na Vysočině dostane i vás

Zašijte se na Vysočině v tomto ekologickém tiny housu. Má kouzelné výhledy nejen ze střešních oken a ten nejkrásnější interiér.

Nikol a Martin postavili levný modulový tiny house za necelé tři měsíce

Fandíte minimalismu a k životu nepotřebujete spoustu prostoru? Pořiďte si modulový tiny house jako Nikol a Martin. Je levný a za tři měsíce bydlíte.

Stylový tiny house, který majitelka získala díky televizní show

Moderní stylový tiny house ve tvaru L se skládá ze dvou částí: hlavního domu na pevných základech a přívěsu, který může kdykoliv odjet.

Tiny house – to není jenom alternativní forma bydlení, to je životní styl

Pokud jste se rozhodli pro svobodnější styl bydlení, připravili jsme pro vás článek na téma přemístitelného domku, tzv. tiny housu na kolečkách.

Mladý student dostavěl tiny house za 450 tisíc u Karlových Varů

Mladý Radek dokončil během studia po dvou letech svůj vlastní tiny house. Jak vypadá jeho stavba dnes?

Tiny house na Vysočině s rustikální fasádou z modřínových fošen postavil kompletně svépomocí

Úžasný tiny house s koupacím sudem na Vysočině je téměř hotový, chybí už jen ohrada s alpakami. Podívejte se na fotky z výstavby tiny housu i úžasný finální výsledek.

Nejbohatší muž světa bydlí v 35 metrovém tiny housu. Inspiroval již statisíce lidí

Trendu tiny house propadl i vizionář Elon Musk. Stává se tak tento znovuobjevený fenomén řešením dostupného bydlení?