HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Bratři z Estonska vymysleli zrcadlový tiny house, který dokonale splývá s okolím

Tiny house se zrcadlovými stěnami je tak nenápadný, že se může snadno stát, že jej přehlédnete. Uvnitř však nabízí dokonalé výhledy a propojení s okolní přírodou. Variabilní mini domek si majitelé mohou nechat postavit podle svých představ a využívat jej pro bydlení, práci či zábavu. Přečtěte si, odkud domek pochází a jaké možnosti nabízí.


zrcadlový tiny house
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: ÖÖD house (se souhlasem)

Nápad na malé domky se zrodil v hlavě dvou bratrů, kteří rádi jezdili na víkendové túry na hory a vždy měli problém najít malou chatu, kde by se mohli ubytovat přes noc. Jediné, co našli, byly velké chaty pro více lidí nebo menší chaty pochybné kvality. Rozhodli se proto přijít s vlastním designem na domek, který měl primárně sloužit právě pro ubytovací služby, postupně se ale přidaly nápady na další využití malého tiny housu. Různé varianty mini domku si prohlédněte ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: ÖÖD house (se souhlasem)

Tiny house, který je téměř neviditelný

Hlavní myšlenkou obou bratrů při tvorbě návrhu bylo vytvořit design, který splyne s okolním prostředím nejlepším možným způsobem. Přišli proto s nápadem na zrcadlové stěny, které zvýrazňují okolí, zatímco stavba sama o sobě zůstává nenápadná až téměř neviditelná. Mini domek se hodí do přírody i do městské zástavby, v přírodě mu to však sluší přece jen o něco více. Sami tvůrci říkají, že čím krásnější je okolí, tím lépe domeček vypadá.

Mohlo by vás zajímat: Tiny housy – nejoblíbenější české projekty

Jeden domek, mnoho využití

Domek nemá jedno jediné využití. Můžete si jej přizpůsobit tomu, co od něj očekáváte, domeček může mít podobu plnohodnotného ubytování, kanceláře pro home office, ateliéru či zkušebny, herny pro děti, yoga studia, sauny či wellness, nebo zimní zahrady. Se všemi těmito variantami jeho tvůrci počítají a jsou schopní domeček budoucím majitelům upravit podle jejich představ.

Zvenku zrcadlo, zevnitř okno

Základní varianta domku, která slouží jako ubytovací prostor, ale i kancelář nebo herna, má rozměry 3,3 × 6,3 m. Výška domečku je 3,1 m a užitná plocha 18 m2. Konstrukce je z pevné a kvalitní oceli, ze tří stran obložené skleněnými stěnami, které zvenku fungují jako zrcadla, ale zevnitř jsou to klasická okna. Jak můžete vidět v galerii na fotkách z exteriéru i interiéru, je to opravdu velmi působivé. Čtvrtá stěna domečku je obložená ošetřeným dřevem.

Prosvětlený interiér s dokonalými výhledy

V interiéru najdeme světlé jasanové dřevo, díky kterému je domeček útulný a krásně voní dřevem. Hlavní obytný prostor obsahuje manželskou postel, křesílka se stolkem a malou kuchyňskou linku. V domečku najdeme i koupelnu se sprchou, která je od pokoje oddělená 10 mm přepážkou. Potěší nastavitelné podlahové vytápění, nastavitelné osvětlení a dobrá hluková izolace.  

Okamžitá relaxace pro tělo i mysl

Bratři vytvořili i menší variantu domečku, která slouží jako sauna. Rozměry jsou 2,4 × 2,4 m, výška je 2,62 m. Opět použili zrcadlové stěny, tentokrát dvě, takže ze sauny je krásný výhled do okolí. Do sauny se pohodlně vejdou dva až čtyři lidi, můžete si tedy udělat romantický večer ve dvou nebo pohodový relax s přáteli. Sauna má výbornou izolaci i odvětrání, takže funguje za každého počasí. Díky vysoce kvalitním materiálům vydrží doslova navěky. Minimalistický design sauny dotváří decentní osvětlení stropu a laviček, které lze nastavit dle potřeby. Domeček se saunou nepotřebuje nic speciálního navíc, stačí jej umístit na vámi vybrané místo. Samozřejmostí je dostupnost vody pro ochlazování.

Postřeh redakce: U podobných tiny housů se často řeší izolace a fungování v našich podnebných podmínkách. Přece jen je rozdíl mít mini domek v Austrálii nebo Kalifornii a v české kotlině. Tady ale vidíme, že to jde. Domeček byl navržen v Estonsku pro místní podmínky, takže pokud zvládne severské počasí, u nás by určitě obstál taky.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
13.05.2022

Photocredit: ÖÖD house (se souhlasem)

1

Elegantní tiny house pro 4 osoby – moderní kuchyně, velká koupelna a obrovské okno s výhledem

Spaní pro čtyři osoby, kuchyňský kout, skříně, koupelna, a přitom všem dostatek elegance a jednoduchosti. To vše v jednom tiny housu!

Mikro tiny house nabízí na 18 m2 skvělou výbavu v klasické i off grid verzi

Maličký tiny house vás překvapí svou výbavou a důmyslně vymyšleným interiérem se spoustou vychytávek. Prohlédněte si jej v galerii.

Dokonale elegantní tiny house Luna v černobílém designu

Jednoduchá barevná kombinace černé, bílé a šedé, dokonale vyladěné detaily a minimum prostoru. To je tiny house Luna, do něhož vás dnes zavedeme.

Výhled z ekologického tiny housu s moderním interiérem na Vysočině dostane i vás

Zašijte se na Vysočině v tomto ekologickém tiny housu. Má kouzelné výhledy nejen ze střešních oken a ten nejkrásnější interiér.

Tiny house doslova na počkání – objednáte online a bydlíte už za 60 dní

Prohlédněte si tiny house ze Španělska, který předběhl svou dobu. Modulární mini domek si můžete objednat online a bydlet už za dva měsíce.

Nikol a Martin postavili levný modulový tiny house za necelé tři měsíce

Fandíte minimalismu a k životu nepotřebujete spoustu prostoru? Pořiďte si modulový tiny house jako Nikol a Martin. Je levný a za tři měsíce bydlíte.

Stylový tiny house, který majitelka získala díky televizní show

Moderní stylový tiny house ve tvaru L se skládá ze dvou částí: hlavního domu na pevných základech a přívěsu, který může kdykoliv odjet.

15+ tiny housů se střešní terasou – výhody, nevýhody, inspirace

Přečtěte si o tiny housech se střešní terasou a inspirujte se. Jak vybrat terasová prkna, nábytek i dekorace na střechu tiny housu? Nejlepší úlovky střešních teras najdete v naší fotogalerii.

Tiny house – to není jenom alternativní forma bydlení, to je životní styl

Pokud jste se rozhodli pro svobodnější styl bydlení, připravili jsme pro vás článek na téma přemístitelného domku, tzv. tiny housu na kolečkách.

Žena si sama postavila domek – podělila se o zkušenosti

Nemáte zkušenosti se stavbou? To nevadí. Máme pro vás inspirativní vzkaz od ženy, která uvízla na tom samém bodě, na jakém se právě teď možná nacházíte vy.