HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Mikro tiny house nabízí na 18 m2 skvělou výbavu v klasické i off grid verzi

Ať už na víkendy či k celoročnímu bydlení, tiny housy jsou oblíbené čím dál víc. A není divu. Jedná se o dostupné bydlení, které reflektuje současné trendy – minimalismus, udržitelnost a svobodu. Dnes vám představíme tiny house, který patří k těm nejmenším, přesto je tak důmyslně vybavený, že těžko najdete něco, co by vám v něm chybělo. Existuje v klasické i off grid verzi.


mikro tiny house off grid
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Comak Tiny Homes (se souhlasem)

Co vše se vejde na tak malý prostor?

Krásný mikro tiny house má pouhých 18 m2, což je v našich končinách často plocha jednoho pokoje v rodinném domě. Přesto při pohledu na interiér zjistíte, že se do něj nějakým zázrakem vešlo vše důležité. V domečku najdeme botník a věšákovou stěnu u vstupu, sedačku v obývacím koutku, vybavenou kuchyňku a jídelní stůl, úložné prostory, loft s manželskou postelí a koupelnu se záchodem, umyvadlem a sprchovým koutem. Fotky klasické i off grid verze si můžete prohlédnout v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Comak Tiny Homes (se souhlasem)

Ekologické zateplení je stejně funkční jako jiné formy izolace

Konstrukce mini domku obsahuje ocelové rámové prvky, které jsou lehké a odolné. Obklad je z cedrového dřeva, které najdeme i v interiéru a které nejenom krásně vypadá, ale i voní, což je velmi příjemné plus. Tiny house je zateplený pomocí konopné vlny, která je skvělou a funkční ekologickou variantou. Zateplené jsou jak stěny, tak podlaha. 

Postřeh redakce: Konopná izolace velmi dobře funguje i v našich podnebných podmínkách. Jedná se o přírodní a ekologickou variantu zateplení a je vhodná pro vnější i vnitřní izolaci u difúzně otevřených staveb. Kromě tepelné izolace chrání i před hlukem a má spoustu dalších výhod, jako třeba že časem nesléhá, nevyvolává alergické reakce a dobře distribuuje vlhkost. Svými vlastnostmi může zcela nahradit třeba minerální vatu. Konopí je navíc lokální plodinou, takže jeho použitím podpoříte místní dodavatele.

Krytá sklápěcí veranda na přední straně domku slouží jako příjemné stinné místo pro posezení. Pokud se naopak chcete slunit a kochat okolím, můžete si vylézt na střešní terasu, která je super útulná. Vstupní posuvné dveře jsou opatřeny síťkou proti hmyzu, takže v létě můžete bez obav větrat.

Vychytávkami interiér rozhodně nešetří

Interiér tiny housu nás překvapí zajímavými vychytávkami a efektivním řešením prostoru. Jako první si všimneme množství světla, které uvnitř je. Je to dáno mimo jiné i dvěma střešními okny, jedním nad postelí a druhým v koupelně, které opticky zvětšují prostor a přidávají světlo navíc. Navíc se jimi dají krásně pozorovat hvězdy, což je při usínání dokonalá podívaná. Do loftu s postelí vedou schůdky, které se dají složit ke stěně.

Mohlo by vás zajímat: Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám, jak na to

Vytápění je v tiny housu vyřešeno pomocí podlahového topení, takže není potřeba plýtvat místem pro radiátor nebo kamna. Pro ohřev vody slouží teplené čerpadlo. Osvětlení v celém domečku zajišťují stmívatelné LED pásky, které jsou i zvenku. Na první pohled zaujme krásná kuchyňská deska z ořechového dřeva s epoxidem a bezdotykový kohoutek.

Off grid verze pro ty z vás, kteří touží svobodě a nezávislosti

Pro příznivce soběstačnosti existuje i off grid verze tohoto tiny housu, která je opatřena solárními panely a kompostovací separační toaletou. Design interiéru se od klasické verze mírně liší, ale všechny ty skvělé vychytávky obsahuje taky.

Specifikace tiny housu:

 • 18 m2 užitná plocha
 • 4,9 × 2,6 m přívěs s tandemovou sklopnou nápravou, černý práškový lak
 • Lehká ocelová rámová konstrukce
 • 9 cm izolace stěn z konopné vlny
 • 14 cm izolace podlahy z konopné vlny
 • Cedrové obklady
 • Speciální gumová střešní krytina
 • Vinylová podlaha
 • Střešní plášť 2,6 × 1,8 m
 • Ovladatelné střešní okno nad půdou a pevné střešní okno nad koupelnou
 • Dřevěná okna
 • Podlahové vytápění
 • Skládací terasový rošt z nerezové oceli
 • Tepelné čerpadlo
 • Stmívatelný LED pásek v celém interiéru
 • Bezdotykový kohoutek
 • Kompostovací separační záchod (off grid verze)


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.04.2022

Photocredit: Comak Tiny Homes (se souhlasem)

1

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Elegantní tiny house pro 4 osoby – moderní kuchyně, velká koupelna a obrovské okno s výhledem

Spaní pro čtyři osoby, kuchyňský kout, skříně, koupelna, a přitom všem dostatek elegance a jednoduchosti. To vše v jednom tiny housu!

Luxusní tiny house není jen pro vyvolené. Sourozenci staví mini domky, které si může dovolit každý

Malý domek na kolečkách, který si může dovolit každý, a přesto nabízí luxusní bydlení. Přesně takové tiny housy staví sourozenci Dan a Eli.

Bratři z Estonska vymysleli zrcadlový tiny house, který dokonale splývá s okolím

Variabilní mini domek se zrcadlovými stěnami se sice tváří neviditelně, rozhodně ale stojí za povšimnutí. Prohlédněte si úžasný tiny house v galerii.

Dokonale elegantní tiny house Luna v černobílém designu

Jednoduchá barevná kombinace černé, bílé a šedé, dokonale vyladěné detaily a minimum prostoru. To je tiny house Luna, do něhož vás dnes zavedeme.

Nikol a Martin postavili levný modulový tiny house za necelé tři měsíce

Fandíte minimalismu a k životu nepotřebujete spoustu prostoru? Pořiďte si modulový tiny house jako Nikol a Martin. Je levný a za tři měsíce bydlíte.

15+ tiny housů se střešní terasou – výhody, nevýhody, inspirace

Přečtěte si o tiny housech se střešní terasou a inspirujte se. Jak vybrat terasová prkna, nábytek i dekorace na střechu tiny housu? Nejlepší úlovky střešních teras najdete v naší fotogalerii.

Tiny house – to není jenom alternativní forma bydlení, to je životní styl

Pokud jste se rozhodli pro svobodnější styl bydlení, připravili jsme pro vás článek na téma přemístitelného domku, tzv. tiny housu na kolečkách.

Žena si sama postavila domek – podělila se o zkušenosti

Nemáte zkušenosti se stavbou? To nevadí. Máme pro vás inspirativní vzkaz od ženy, která uvízla na tom samém bodě, na jakém se právě teď možná nacházíte vy.

Kudličkovi získali od rodičů svažitý pozemek u Sázavy. S rodinou postavili dům za 650 tis.

Potřebovali cenově dostupné bydlení ve středních Čechách. Kudličkovi se výzvy chopili.