HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Z tisíců českých chalup, ve kterých jde strávit dovolenou, jsme vybrali 11 nejzajímavějších pro rok 2023

Po celé České republice je nespočet krásných chat a chalup. Víte, které však patří mezi ty nejkouzelnější? Sestavili jsme pro vás ve spolupráci s portálem CS-chalupy žebříček 11 oblíbených chalup, roubenek a glampingových ubytování, která stojí za vaši návštěvu. Prohlédněte si tato místa v našem přehledném seznamu. Které leží nejblíže vašemu domovu?


TOP chalupy na víkendový pronájem v Česku
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: CS Chalupy (se souhlasem)

A kam pojedete vy?

Společně s portálem CS-chalupy jsme pro vás vybrali ta nejkrásnější místa po celé České republice. Kterou chalupu, roubenku, vilu či glampingový domek si vyberete vy? Každá stavba je v něčem originální a je jen na vás, do které zavítáte. Jedno mají však společné, a tím je kouzlo hor

Fotogalerie:

ⓘ Foto: CS Chalupy (se souhlasem)

1. Chalupa s dokonalou lokalitou pro sportovní nadšence

Valašská chalupa, jenž se skládá ze dvou samostatných (identických) částí, leží ve Velkých Karlovicích v CHKO Beskydy. Umístění dřevostavby je přímo u cyklostezky a je skvělým výchozím bodem pro turistiku, cyklistiku, bruslaře a další milovníky přírody. Oba apartmány mají moderní interiéry, vlastní posezení na kryté terase a venkovní ohniště. 

Lokalita: Beskydy a Valašsko

Kapacita: 20 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato chalupa v Beskydech? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

2. Skromná roubenka zapadlá sněhem. Jako v pohádce

Roubenka se nachází uprostřed Jizerských hor, které jsou skvělou lokalitou a to nejen v zimních měsících. Dřevostavba stojí na krásné slunné louce s výhledem do lesa, kde vás klid doslova pohltí. Uvnitř vás zahřejí kachlová kamna, na kterých můžete také spát. Dále vás osloví kompletně vybavená kuchyň, dětská herna v podkroví opatřená kamerou a venkovní terasa s posezením a grilem.

Lokalita: Jizerské hory

Kapacita: 11 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato Roubenka Jindřiška? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

3. Chalupa s nadstandartním výhledem z ložnice

Chalupa v Orlických horách je ideální pro každého milovníka přírody. Je rozdělena do 2 apartmánů, kdy má každý svůj samostatný vchod (možnost propojení spojovacími dveřmi). V patře jsou situované dvě ložnice s výhledem do nádherné krajiny. Interiér chalupy je navržen v tradičním a osobitém stylu. Všechny místnosti jsou světlé a útulné.

Lokalita: Orlické hory a Východní Čechy

Kapacita: 13 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato chalupa Záhorka? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

4. Potrpíte si na luxusu? Zajeďte si do vily

Moderně vybavená vila se nachází v překrásném prostředí CHKO Český kras. Pro svou ideální lokalitu nabízí spoustu možností pro aktivně strávený čas nebo jen odpočinek v každém ročním období. Součástí objektu je také wellness. Odpočívejte ve finské sauně nebo ve vnitřním bazénu, ze kterého je přímý vstup na terasu.

Lokalita: Střední Čechy

Kapacita: 14 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato Vila K Vechtru? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

5. Chalupa s finskou saunou a výhledy na Bílé Karpaty

Chalupa se nachází na jednom z nejkrásnějších míst Bílých Karpat, zvaném Paseky. V přízemí najdete plně vybavenou kuchyni s jídelnou a velkým dubovým stolem. Z jídelny se dá volně projít do prostorné herny s ping-pongovým stolem, kulečníkem a stolním fotbalem. Odtud se dále dostanete na terasu s výhledem na okolní přírodu, kde můžete trávit společné chvíle s rodinou a přáteli. 

Lokalita: Jižní a Střední Morava

Kapacita: 18 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato chalupa Paseky? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

6. Zažijte glamping uprostřed lesa

Co byste řekli na přespání v příbytku na kolečkách? Glamping s finskou saunou a stylovým interiérem leží na krásném palouku nedaleko nedaleko Eduardovy skály. Před příbytkem je k dispozici gril a houpací síť. Ubytování je vhodné pro páry, je ale schopna ubytovat i čtyři nocležníky.

Lokalita: Krušné hory a České středohoří

Kapacita: 5 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujal vás tento tiny house v Krušných horách? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

7. Luxusní chalupa z roku 1713 se třemi apartmány

Nadmíru útulná chalupa je obklopená čistou přírodou, lesy a rybníky. Jedná se o citlivě zrekonstruovanou stodolu z roku 1713, která disponuje vířivkou, saunou a také jezírkem s krásnou skalkou.

V areálu chalupy je také možné posedět na velké zastřešené terase. Užívejte si rozlehlou zahradu, kde lze hrát fotbal, badminton nebo pétanque. Relax vás čeká i ve venkovní vířivce a v sauně.

Lokalita: Jižní Čechy

Kapacita: 15 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato chalupa Mračov? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

8. Nová roubenka s workoutovým hřištěm 

Novostavba roubenky s koupacím jezírkem je ideální pro rodinnou dovolenou. Zahradě dominuje koupací jezírko se slanou vodou pro otužování či noční koupání. Součástí roubenky je i herna v suterénu, která je místem pro aktivity zejména v deštivém počasí (můžete zde hrát stolní tenis či elektronické šipky). A co půda? Pod střechou je příjemné zázemí zejména pro děti a pro klidné sledování filmů i jiné hry.

Z roubenky vstoupíte přímo na zastřešenou terasu s venkovní kuchyní, pohodlným i barovým posezením, grilem a pípou s chlazením piva. Ohniště s posezením tvoří další kout zahrady. Naleznete zde také trampolínu a "workoutové" hřiště.

Lokalita: Jižní Čechy

Kapacita: 22 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato roubenka Kamennka? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

9. Stylová chalupa s historií postavené před 150 lety

Chalupa postavená před 150 lety a nyní vkusně zrekonstruovaná je vhodná pro všechny, co mají zájem objevovat jesenickou přírodu. Na zahradě s historickým žlebem s vyvěrajícím pramenem je vše uzpůsobené komfortnímu odpočinku až lázeňskému lenošení. Těšit se můžete na venkovní saunu s prosklenými dveřmi, ochlazovací bazének i koupací jezírko.

Lokalita: Jeseníky a Oderské hory

Kapacita: 16 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato chalupa na Potok? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

10. Vyspěte se na soukromé rozhledně

Jedná se o mimořádnou stavbu tyčící se na úrovni vrcholků stromů s obytným patrem a panoramatickou terasou na střeše. Rozhledna se nachází na samotě v lese, uprostřed přírodního parku. 

Objekt nemá k dispozici wifi připojení a elektřinu. Tu pravou atmosféru si lze vytvořit světlem svíček nebo si užívat hvězdy nad hlavou. Na střešní terase nechybí ani luxusní venkovní postel pro pozorování hvězd. 

Lokalita: Jizerské hory

Kapacita: 2 osoby

Wi-Fi: Ne

Zaujala vás tato RozhledNa Ještěd? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.

11. Noc strávená v tradiční české chalupě

Chalupa se nachází v krásné přírodě Krkonošského národního parku, poblíž největších lyžařských středisek Pec pod Sněžkou a Černá hora. Tato lokalita nabízí krásné a klidné prožití dovolené s výbornou dostupností všech možných zimních i letních aktivit. Uvnitř chalupy najdete tradiční česká kachlová kamna s odpočinkovou částí. Moderním vybavením však chalupa disponuje také.

Lokalita: Krkonoše

Kapacita: 7 osob

Wi-Fi: Ano

Zaujala vás tato chalupa na horách? Podívejte se na její krásný interiér ve fotogalerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
01.02.2023

Photocredit: CS Chalupy (se souhlasem)

3

Dřevěné chaty a chalupy postavené na krásných místech

Dřevěné chaty a chalupy na krásných místech jsou ideálním místem pro váš odpočinek v přírodě bez ruchu velkoměsta. Nechte se inspirovat touto fotogalerií... Číst více →Chaty a chalupy ve finské přírodě: Jaká jsou pravidla pro přespání?

Víte, že ve Finsku jsou v přírodě volné chaty pro denní potřebu, nebo i pro přespání? Jejich použití je zdarma a nabízejí vše nezbytné pro přežití v divočině... Číst více →Co Čech, to chalupář. Platí ještě toto tvrzení?

Češi jsou vášniví chataři a chalupáři. Kde se v nás láska k chalupaření bere a jsme v tom opravdu výjimeční? Jak jsou na tom ostatní národy?.. Číst více →Nejstarší roubenka v Čechách oslavila už 470. narozeniny!

Roubenky prý mají životnost 100 až 150 let. Omyl! Představíme vám takovou, která byla postavena už v 16. století a dnes má asi 470 let... Číst více →Prázdninový domek pro mladou rodinu z města

Typický švédský „sommarhus“ je vlastně taková obdoba české chalupy. Moc se jí ale nepodobá. Co myslíte, měnili byste?.. Číst více →Chalupa, o jaké sní každý dobrodružný chalupář

Rustikální dřevorubecká chata uchvátí na první pohled každého chalupáře. Vše z nahrubo opracovaného dřeva a pořádný krb z kamene. Navštivte ji dnes s námi... Číst více →Dokonalá proměna ošklivé rozpadlé stodoly v nádhernou horskou chalupu

Když jste nadšení milovníci tradiční alpské architektury, nic vás nezastaví, abyste z polorozpadlé stodoly nevykouzlili nádhernou horskou chatu... Číst více →Moderní chalupa je přivedla zpátky ke kořenům. Jaké na ně čekalo překvapení?

Chtěli mít místo, kde by trávili čas se svými vnoučaty. Ani ve snu je však nenapadlo, že na ně v průběhu stavby čeká úžasné překvapení. Co se přihodilo a jak se jim v moderní chalupě líbí? Přečtěte si rozhovor s majiteli domu o jejich příběhu a zkušenostech se stavbou... Číst více →Nejkrásnější chalupy pro vaši dovolenou – vybrali jsme top 10 chalup z celé ČR

Láká vás dovolená v tradičním duchu, nebo se chcete rozmazlit a dopřát si luxus? Vybrali jsme nejkrásnější chalupy z celého Česka pro každého... Číst více →10 nejkrásnějších chalup na víkendový či prázdninový pobyt u nás v Česku

Nevíte kam na víkend či na dovolenou? Máme pro vás seznam top 10 chalup po celé České republice pro všechny příležitosti. V nabídce jsou domy s wellness nebo okolím plným pestrých výletů... Číst více →