HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevěné podlahy – nejnovější trendy

Máte před sebou rekonstrukci, nebo zařizujete rovnou zcela nové bydlení? Rozhodujete se, jakou podlahu byste měli do svého domova zvolit? V tom případě se podívejte na náš přehled trendů ze světa dřevěných podlah. Víte, že právě dřevěné podlahy budou hitem letošního roku? Jistě vás nepřekvapí, že to je hlavně kvůli kvalitě, kterou se dřevěné podlahy vyznačují.


Dřevěné podlahy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Každý rok skupina odborníků určí, co bude po následujících dvanáct měsíců trendy týkající se barev, materiálů, technologií i vlastností. Trendy ze světa podlah každý rok ovlivňují, co do svých domovů budeme nakupovat. Naštěstí pro nás, právě trendy u podlah se nemění tak radikálně. Proto se nemusíme bát toho, že si jeden rok uděláme moderní podlahu a příští rok ji budeme muset měnit.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, deVOL Kitchens, Simplichique | Decoração de Ambientes, HudsonandVine.com

I letos jsou velmi oblíbené dřevěné podlahy

Tak jako tomu bylo i minulý rok, mezi nejoblíbenější materiály na výrobu podlah bude patřit opět dřevo. Dřevěné podlahy jsou velmi populární nejen díky svému přírodnímu vzhledu, ale i díky navození útulné atmosféry, kterou hledáme stále více a více. Velkou výhodou dřevěných podlah je mimo jiné i fakt, že jde o materiál, jenž vydrží opravdu dlouhou dobu. Navíc jsou nadčasové – nehrozí tedy, že je bude třeba během pár let měnit.

Jaké dřevo je na podlahu ideální?

Lidé v Česku sahají nejraději po osvědčené klasice, u níž ví, jak je daná dřevina kvalitní. Již po několik let patří mezi nejoblíbenější dřevinu na výrobu dřevěných podlah dubové dřevo, které je pevné a tvrdé. Charakteristické je zejména pro svoji sukovitost a letokruhy, jež podlaze dodají neotřelý design. Pro milovníky elegance je dobrou zprávou, že jsou dubové podlahy k dostání i v bílé a šedé barvě – díky namoření. Tato barva je vhodná zejména do interiéru ve skandinávském stylu. Pokud se vám líbí opravdu přírodní vzhled podlahy s jemnou kresbou dřeva, bude se vám líbit podlaha z javoru. Chybu však neuděláte ani s břízou.

Při vybírání vhodné dřeviny na dřevěnou podlahu musíte zohlednit to, jak moc bude podlaha zatěžována. Na místa, kde budete chodit nejméně, je vhodná borovice či ořech. U více frekventovaných míst volte tvrdší dřeviny – například jasan či buk.

Barvy dřevěných podlah, které jsou v kurzu

Letošní rok přeje světlejším podlahám a kombinacím více barev najednou. Populární jsou teplé i studené odstíny dřevěných podlah, ale také odstíny šedé. Mezi oblíbené patří například kombinace šedé barvy s béžovou. Podlaha v kombinaci těchto dvou barev bude působit teple, navíc bude ladit s téměř jakýmkoliv dekorem, který do svého interiéru zvolíte. Pokud chcete svůj interiér opticky zvětšit, můžete si vybírat i z čistě bílých podlah, které jsou díky své univerzální barvě velmi nadčasové. Kreativní duše ocení zejména podlahy, kde se kombinují prkna odlišných barev. Vybavení místnosti s takovou podlahou by však mělo být trochu střídmější. Pokud jste raději pro tmavé barvy, chybu neuděláte s tmavě černou barvou, která na rozdíl od klasické černé, která působí příliš tvrdě, zvýrazní dekor jednotlivých prken. Nahlédněte pro inspiraci i do naší fotogalerie.

Mohlo by vás zajímat: Jakou zvolit v dřevostavbě podlahu

Další oblíbené podlahy letošního roku

Co se týče podlahových trendů, vítězí vždy především praktičnost. Do popředí se proto dostávají velkoformátové vinylové podlahy. Trendy šedá se propisuje nejen do dřevěných masivních a vícevrstvých podlah, ale také do vinylových, které mohou být v dekoru dřeva či dokonce betonu či kamene. Oblíbené jsou také originální podlahové krytiny ve vintage stylu, které působí retro dojmem. Jedná se například o kartáčované dřevěné podlahy či opět různě dekorovaný vinyl. Prohlédněte si je v naší fotogalerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.04.2019

Photocredit: Shutterstock

1

Jakou zvolit v dřevostavbě podlahu

Rozebereme tři konstrukce podlah: suchou cestu, anhydrit a beton

Zaostřeno na dřevěné podlahy: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Jaké jsou výhody a nevýhody dřevěných podlah? Odpoví vám tento článek

Podlahové palubky: Jaké jsou možnosti a jak se pokládají

Podlahové palubky jsou stále oblíbenou podlahovou krytinou. Jak na podkládku

Ceny dřevěných podlah: Záleží nejen na typu dřeviny

Vybíráte dřevěnou podlahu a řešíte její cenu?

Vinylová podlaha: Příjemný vzhled a snadná pokládka

Jak vypadá vinylová podlaha? Čím se vůbec liší od klasického lina? Kolik stojí a zvládneme si ji doma položit sami? Odpoví článek.

Plovoucí podlaha nemusí být jen laminátová

Víte, že plovoucí podlaha není jen laminátová? Hlavním znakem plovoucí podlahy není její nášlapná vrstva, kterou vidíte, ale to, co se skrývá pod ní. Více se dozvíte zde.

Marmoleum, nebo PVC? Jaké podlaze dát přednost?

Vybíráte podlahu? Je lepší přírodní marmoleum, nebo umělé materiály? Jaký je v těchto podlahovinách rozdíl a kam se hodí je použít? Podívejte se na jejich srovnání.

Kamínková podlaha na terasu: jaké má výhody a nevýhody?

Kamínková podlaha je typ podlahy využívané jak v interiéru, tak v exteriéru. Podívejte se s námi na její největší výhody i nevýhody.

Víte, kde se bere korek? Inspirujte se 5 tipy na jeho využití v interiéru

Korek je jako přírodní materiál skvělým doplněním dřeva v moderním interiéru. Máme pro vás několik tipů, jak jej využít.

Kombinací akumulačních kamen a podlahovky protopím 6 000 Kč ročně, pochvaluje si majitel novostavby

Důmyslnou kombinací akumulačních kamen a podlahového topení v novostavbě protopí minimum. Oba topné systémy se doplňují a jsou každý postaven na jiném energetickém zdroji. Přečtěte si exkluzivní rozhovor s majitelem.