HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Po matčině smrti si sourozenci postavili nádherný domek na kolečkách

Asi každý z nás jako malé dítě snil o malém úkrytu někde na zahradě nebo v blízkém lese. Stavěli jsme si bunkry ze dřeva, domečky na stromech nebo jsme aspoň v létě přespávali ve stanu na zahradě. Stejně tak se chovali i malí sourozenci Ellie a Dan. Mezi jejich výtvory patřil malý domeček na stromě či bunkr ukrytý v koutu zahrady rodičů.


Hravý modrý domek si postavili sourozenci uprostřed přírody
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Paradise Tiny Homes LLC

Smrt matky znamenala návrat do dětství

Když sourozenci dospěli, jejich cesty se rozešly. Ellie se odstěhovala do Montany, kde začala podnikat ve správě nemovitostí, Dan si otevřel obchod s bruslemi a tiskárnu na Havaji. Dlouhá léta se vůbec neviděli, až se potkali na pohřbu jejich matky. Po sedmi letech se oba vrátili domů a toto setkání změnilo jejich další život.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Paradise Tiny Homes LLC

Matka jim zanechala krásný dům s velkou udržovanou zahradou. Během pohřbu vzpomínali na své dětství, na to, jak neustále stavěli nějaké úkryty a domečky a postupně tak dospěli k nápadu si ještě jednou jeden takový postavit. Oba se přestěhovali do domu po matce a začali vymýšlet svůj první společný domeček na kolečkách. Ten byl zároveň začátkem jejich dlouhodobé spolupráce, která dala později vzniknout dalším krásným tiny housům. Prohlédněte si jejich prvotinu v naší fotogalerii.

Hravý domek ukrytý v bujné zeleni

Jejich představou bylo postavit domeček, který bude připomínat jejich dětství, zároveň ale bude splňovat všechny standardy moderního bydlení. Rozhodli se pro krásně světle modře zbarvený tiny house. Modrá barva je veselá, v kombinaci s bílou připomíná moře a ostře kontrastuje s bujnou zelení zahrady, mezi kterou je domek doslova ukrytý. Díky tomuto přirozenému krytí si mohli dovolit nejen prostornou dřevěnou terasu pro letní snídaně či večeře, ale také velká okna na všech stranách domku. Ta do interiéru vnášejí velké množství světla a opticky ho tak zvětšují. Díky nim nepůsobí stísněně a tmavě jako některé mobilní domky.

Lanais nesmí chybět u žádného havajského domku

Dům je obložen modrozelenou malovanou překližkou, obě střechy jsou bílé, stejně jako rámy dveří a oken. Dva typy střech (šikmá a částečně zakřivená do oblouku) dodávají exteriéru domku hravost, do interiéru přinášejí vysoké stropy a maximalizují tak prostor. Velké kuchyňské okno spojuje interiér s venkovní terasou a barem a krajinou za ní. Dan a Ellie propojili malý domek s venkovním prostorem vytvořením velké terasy a venkovního baru s pultem z mangového dřeva. Hosté, kteří sedí u venkovního baru, mohou být obsluhováni přes kuchyňské okno. „Lidé na Havaji žijí v podstatě na svých lanais (havajský název pro verandu) kvůli mírné teplotě,“ říká Dan. „Lanais jsou klíčovou součástí domů na ostrovech a jsou ještě důležitější v obydlích s omezeným vnitřním prostorem,“ dodává. Venkovní prostor je doplněn sprchou, která vyčnívá z domku přes zadní část přívěsu.

Dostatek světla a prostorové triky přinesly pocit prostornosti a útulnosti

Šikmá část střechy vytváří vysoký strop a vzdušnou estetiku v obývacím prostoru, kde velká okna, včetně dvou půlměsíčních oken, přivádějí dostatek slunečního světla. Zakřivená část střechy poskytuje větší prostor pro ložnici v podkrovním stylu. „Jedná se o design a funkce, které maximalizují prostor,“ říká Ellie. „Na těchto domcích se mi právě líbí to omezení velikosti. Při navrhování a výstavbě musíte být kreativní a snažit se daný prostor maximálně využít.“ I proto je celý interiér především ve světlých barvách, které krásně kontrastují s trámy a podlahou z teplého havajského dřeva. Mangové dřevo dodává interiéru teplo a texturu.

„Smrt mámy nastartovala něco krásného a smysluplného. Nechala nám domov. S Danem jsme se přestěhovali do domu a začali spolupracovat a tvořit. Vnímám naši tvůrčí spolupráci jako druh pocty mámě. Myslím, že by na nás byla pyšná,“ říká Ellie.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.12.2020

Photocredit: Paradise Tiny Homes LLC

2

Domek pro fanoušky Pána prstenů

Také jste si oblíbili malé útulné domečky, ve kterých bydlí hobité, odvážní obyvatelé Středozemě? Pak pojďte s námi jeden takový hobití domeček navštívit.

Jak vypadá mobilní domek, do kterého se pohodlně vejde rodina s malým dítětem?

Mobilheim, ve kterém bydlí rodina i s dítětem, je tak důmyslně řešený, že má každý z obyvatelů dostatek prostoru i soukromí. A ještě ubytují i návštěvu.

Tiny house, který rozhodně nikdo nepřehlédne

Krásný tiny house na kolečkách, který přitahuje pozornost každého kolemjdoucího a na cestách je naprosto nepřehlédnutelný.

Veselá maringotka se stala příjemným obydlím pro mladý pár a jejich dva psy

Pokud pracujete z domova a přitom ještě rádi cestujete, pořiďte si domek na kolečkách. Třeba krásně tyrkysový jako pár z našeho článku.

Postavte si levný a stylový mini domek svépomocí. Zn.: Za šest týdnů

Jak vyřešit vlastní bydlení levně, rychle a ekologicky? Postavte si mini domek na kolečkách svépomocí. Jak na to se dozvíte v tomto článku.

Proč Skandinávci milují dřevěné minidomky na kolečkách?

Minidomky na kolečkách jsou levné, šetrné k životnímu prostředí, praktické i krásné. Díky tomu rychle dobývají Skandinávii.

17letý student Radek si vlastníma rukama staví tiny house na kolečkách a plní si tak svůj dětský sen

Jak si svépomocí postavit tiny house? Přečtěte si příběh Radka, který si v 16 letech začal stavět svůj malý domek na kolečkách.

Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Nádherný tiny house byl vytvořen na objednávku spisovatelky, která píše dětské knihy. Její nový domeček vypadá jako z pohádky!