HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Minimalistické a rozměrem malé stavby, tzv. tiny house, jsou hitem posledních let a vznikají po celém světě za různým účelem. Tentokrát bychom rádi představili nádherný domeček vytvořený pro spisovatelku dětských knih. Slouží nejen jako prostor k psaní a umělecké studio, ale také jako apartmán pro případné hosty majitelky. Není se tedy čemu divit, že spisovatelský tiny house vypadá tak trošku jako z pohádky.


Luxusní Tiny house pro spisovatelku
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Necelých 25 metrů čtverečních. To je rozloha, která se může zdát malá, ale ve světě tiny housů je to poměrně standardní velikost. A právě tolik má i zmíněné spisovatelské studio, které je ale navíc obohaceno o „podkrovní“ vyvýšené místo pro spánek. Rovněž typické pro tento typ staveb. Cena domu byla 125.000 dolarů, což je v přepočtu asi 2,7 milionu českých korun. Vytvořen byl přímo na míru majitelce, a tedy splňuje všechny její představy a požadavky. Nahlédněte do interiéru domku v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Tiny house a jeho konstrukce

Tiny house využívá tři základní materiály: sklo, cedrové dřevo a hliníkový vlnitý plech. Dům nabízí z jedné strany skleněnou fasádu, z druhé je obložen právě hliníkovým plechem. Cedrové dřevo je pak použito zejména na vnitřní obložení.

Stavba zvenku není nějak výjimečná a má typický tvar kvádru, který má ale z jedné strany prodlouženou střechu tvořící jakousi pevnou markýzu. Ta zakrývá místo vstupu a nabízí možnost k posezení venku na schůdcích i v případě nepříznivého počasí.

Zvenku dům působí jako malá horská chatička s poměrně prostornými okny, není ale příliš honosný a přehnaně zdobený. Kouzelně ovšem působí interiér stavby.

Interiér tiny housu pro spisovatelku

Stěny a stropy jsou obloženy recyklovaným dřevem ze staré stodoly, okna propouštějí dostatek přirozeného světla a zároveň nabízejí nerušený výhled na okolní les. Jedním ze základních požadavků bylo dostat do prostoru velký psací stůl, což se může zdát na minimálním prostoru jako velký oříšek.

Vyřešen byl ale snadno díky sklápěcí desce z masivního javoru umístěné přímo pod oknem. Spisovatelské studio se tak kdykoliv v pár momentech sbalí a prostor dostane nový vzhled. Přesvědčte se v galerii. Navíc jsou po stěnách umístěny police na knihy, k nimž je možné se snadno dostat po posuvném žebříku, který zároveň slouží i jako přístup ke spací části.

Kuchyň a koupelna nechybí

Další nábytek a vlastně celý interiér byl inspirován skandinávským stylem a kombinuje moderní a rustikální prvky ve velmi vyrovnaném poměru. V tomto duchu na hlavní prostor navazuje také jednoduchá a funkční kuchyně. Nabízí dřez, dostatek úložného prostoru, a dokonce i myčku. Provedení je v moderní šedo-žluté barvě, což se skvěle hodí k dřevěným trámům a dřevěné pracovní desce.

Hned vedle kuchyně je pak zářivě zelená a dokonale promyšlená koupelna s šikovně řešenými posuvnými dveřmi, velkým zrcadlem, toaletou, nástěnným umyvadlem a dokonce i sprchovým koutem se skleněnými dveřmi.

Postel s výhledem

Spací prostor se v tomto tiny housu nachází pod střechou. Přístupný je po onom dubovém žebříku typickým pro knihovny. Najdete tu obrovskou matraci pro dva a snadno by se zde vyspali i rodiče s malým dítětem.

Díky množství oken okolo postele mají spáči dostatek přirozeného světla a téměř panoramatický výhled do okolí. I přes nízký strop tak místo poskytuje iluzi poměrně velkého a otevřeného prostoru, který vůbec nepůsobí klaustrofobickým dojmem, jak to v podobných případech bývá.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.02.2022

Photocredit: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

1

Tiny house, jaký jste ještě neviděli

Chtěli byste si pořídit nějaký neobvyklý tiny house na kolečkách? Co třeba se skleníkem a houpačkou jako pár v našem článku?

17letý student Radek si vlastníma rukama staví tiny house na kolečkách a plní si tak svůj dětský sen

Jak si svépomocí postavit tiny house? Přečtěte si příběh Radka, který si v 16 letech začal stavět svůj malý domek na kolečkách.

Po matčině smrti si sourozenci postavili nádherný domek na kolečkách

Matčina smrt je po letech znovu spojila a díky tomu vznikl na Havaji krásný modrý tiny house na kolečkách. Přečtěte si silný rodinný příběh.

Mladé rodině se daří v okouzlujícím bílém domečku na kolečkách

Prodali velký dům a navrhli si malý domek na kolečkách. Každý člen rodiny má své místo a všichni se cítí spokojenější.

Lepší než byt. Lidé objevují kouzlo levného domku na kolečkách, maringotky zažívají boom

Zajímá vás, proč stále více lidí volí život na malém prostoru? Přečtěte si o výhodách maringotek a prohlédněte si bohatou galerii.

Tiny house jako luxusní kempování pro náročné. Má vůbec nějaké nevýhody?

Navštivte s námi útulný tiny house a přečtěte si, co nás mile překvapilo a jestli jsme nakonec našli nějaké nevýhody malého domečku.

Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám, jak na to

Jestliže patří mezi vaše hobby kutilství, máte v sobě kreativního ducha, velkou dávku odhodlání, trpělivosti a v neposlední řadě toužíte po nezávislosti, přečtěte si náš článek. Slyšeli jste už o fenoménu dnešní doby – tiny housech?

50+ tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Top výběr těch nejlepších i nejbizarnějších miniaturních domečků z celého světa: na kolečkách, na kuřích nožkách i na vodě. Prohlédněte si pestrou galerii.

150+ tiny house domků – minimalistické bydlení na překrásných místech

Chtěli byste si postavit tiny house? V této nabité inspirační galerii najdete nejrůznější tiny housy z celého světa zajímavých tvarů, konstrukcí i materiálů. Vyberte si ten pravý pro vás.

Instalace a přípojky pro tiny house – možnosti a příklady provedení

V tomto článku si vysvětlíme a ukážeme, jak se v konstrukci mobilního tiny housu vedou rozvody instalací a jak se řeší jeho připojení na energie.