Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Minimalistické a rozměrem malé stavby, tzv. tiny house, jsou hitem posledních let a vznikají po celém světě za různým účelem. Tentokrát bychom rádi představili nádherný domeček vytvořený pro spisovatelku dětských knih. Slouží nejen jako prostor k psaní a umělecké studio, ale také jako apartmán pro případné hosty majitelky. Není se tedy čemu divit, že spisovatelský tiny house vypadá tak trošku jako z pohádky.


Luxusní Tiny house pro spisovatelku
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Necelých 25 metrů čtverečních. To je rozloha, která se může zdát malá, ale ve světě tiny housů je to poměrně standardní velikost. A právě tolik má i zmíněné spisovatelské studio, které je ale navíc obohaceno o „podkrovní“ vyvýšené místo pro spánek. Rovněž typické pro tento typ staveb. Cena domu byla 125.000 dolarů, což je v přepočtu asi 2,7 milionu českých korun. Vytvořen byl přímo na míru majitelce, a tedy splňuje všechny její představy a požadavky. Nahlédněte do interiéru domku v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Tiny house a jeho konstrukce

Tiny house využívá tři základní materiály: sklo, cedrové dřevo a hliníkový vlnitý plech. Dům nabízí z jedné strany skleněnou fasádu, z druhé je obložen právě hliníkovým plechem. Cedrové dřevo je pak použito zejména na vnitřní obložení.

Stavba zvenku není nějak výjimečná a má typický tvar kvádru, který má ale z jedné strany prodlouženou střechu tvořící jakousi pevnou markýzu. Ta zakrývá místo vstupu a nabízí možnost k posezení venku na schůdcích i v případě nepříznivého počasí.

Zvenku dům působí jako malá horská chatička s poměrně prostornými okny, není ale příliš honosný a přehnaně zdobený. Kouzelně ovšem působí interiér stavby.

Interiér tiny housu pro spisovatelku

Stěny a stropy jsou obloženy recyklovaným dřevem ze staré stodoly, okna propouštějí dostatek přirozeného světla a zároveň nabízejí nerušený výhled na okolní les. Jedním ze základních požadavků bylo dostat do prostoru velký psací stůl, což se může zdát na minimálním prostoru jako velký oříšek.

Vyřešen byl ale snadno díky sklápěcí desce z masivního javoru umístěné přímo pod oknem. Spisovatelské studio se tak kdykoliv v pár momentech sbalí a prostor dostane nový vzhled. Přesvědčte se v galerii. Navíc jsou po stěnách umístěny police na knihy, k nimž je možné se snadno dostat po posuvném žebříku, který zároveň slouží i jako přístup ke spací části.

  Mohlo by vás také zajímat:

Kuchyň a koupelna nechybí

Další nábytek a vlastně celý interiér byl inspirován skandinávským stylem a kombinuje moderní a rustikální prvky ve velmi vyrovnaném poměru. V tomto duchu na hlavní prostor navazuje také jednoduchá a funkční kuchyně. Nabízí dřez, dostatek úložného prostoru, a dokonce i myčku. Provedení je v moderní šedo-žluté barvě, což se skvěle hodí k dřevěným trámům a dřevěné pracovní desce.

Hned vedle kuchyně je pak zářivě zelená a dokonale promyšlená koupelna s šikovně řešenými posuvnými dveřmi, velkým zrcadlem, toaletou, nástěnným umyvadlem a dokonce i sprchovým koutem se skleněnými dveřmi.

Postel s výhledem

Spací prostor se v tomto tiny housu nachází pod střechou. Přístupný je po onom dubovém žebříku typickým pro knihovny. Najdete tu obrovskou matraci pro dva a snadno by se zde vyspali i rodiče s malým dítětem.

Díky množství oken okolo postele mají spáči dostatek přirozeného světla a téměř panoramatický výhled do okolí. I přes nízký strop tak místo poskytuje iluzi poměrně velkého a otevřeného prostoru, který vůbec nepůsobí klaustrofobickým dojmem, jak to v podobných případech bývá.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Kateřina Petríková

Vydáno dne:
22.02.2022

Photocredit: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE