HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Veselá maringotka se stala příjemným obydlím pro mladý pár a jejich dva psy

O výhodách či nevýhodách domků na kolečkách, nebo-li tiny housů či také mobilních domků, bylo napsáno už mnoho slov. Někdo si vůbec nedokáže představit v něčem takovém bydlet, jiní si naopak bydlení v malém nemůžou vynachválit. Pokud patříte mezi ty, kteří o mobilním bydlení sní, nechte se inspirovat naším příběhem o krásně barevném moderním mini domku, který cestuje po silnicích jižní Francie.


Krásně barevný domeček na kolečkách cestuje po jižní Francii
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Baluchon

Být volný a bez závazků je pro majitele domku zásadní

Clément a Maryon, majitelé tyrkysového domku na kolečkách, byli vždycky takové svobodné duše. Oba milují cestování, neradi sedí na jednom místě a hlavně nemají rádi jakékoliv hypotéky a půjčky. Když tedy rozhodovali o společném bydlení, shodli se na tom, že sice nechtějí bydlet v malém bytě, ale zároveň ani nechtějí hypotéku na dvacet let a klasický zděný dům. Oba mají poměrně volné zaměstnání, můžou pracovat z domova a nemusejí dojíždět do práce. To jim umožňuje bydlet dál od města a nebýt závislí na dopravní dostupnosti místa pobytu. Původně chtěli zakoupit nějakou starší chalupu a opravit si ji, ale pak při svém pátrání narazili na krásnou maringotku od malé firmy a bylo rozhodnuto. Prohlédněte si jejich vyšperkovaný domek ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Baluchon

Vybrali si na základě doporučení spokojených majitelů maringotky

Oslovili majitele maringotky a ti jim ochotně povyprávěli svoje zkušenosti se stavbou a bydlením v domečku na kolečkách. A Clément a Maryon měli rozhodnuto: i oni si nechají postavit tiny house na kolečkách. Oslovili proto stejného výrobce. Ten buď udělá domek přímo na míru, nebo si můžete zakoupit existující model a postavit si ho svépomocí. Clément a Maryon chtěli něco originálního, rozhodli se tedy pro stavbu na míru a na klíč. Výsledkem je krásně zářivý, moderní a originální mobilní domek, který jen tak někdo nepřehlédne.

Tyrkysová barva dominuje celému domku

Na první pohled domek zaujme moderní architekturou a jasně tyrkysovou barvou hliníkového obložení. Tyrkysovou barvu má nejen část venkovního obložení, ale i rámy oken a střecha. Tyrkysové jsou i vchodové dveře. To skvěle kontrastuje s přirozeně načervenalou barvou cedrového dřeva, ze kterého je celý domek vyroben. Velká okna propouštějí do všech míst dostatek světla a dělají z tiny housu příjemné místo ke každodennímu bydlení.

Dostatek prostoru pro dokonalé pohodlí

Uvnitř panuje na první pohled maximální pohodlí. Plně vybavená kuchyň se nachází hned vlevo za vstupními dveřmi a zabírá celou šířku domku. Má i své vlastní okno, které nabízí při vaření výhled do okolí. Hned vpravo za dveřmi je skříňka na ukládání bot a vedle ní místo na dřevo, kterým si majitelé můžou zatopit v malém krbu umístěným nad ní. Obývací pokoj je vybaven pohovkou, konferenčním stolkem a dokonce i malým křeslem. Posuvné dveře umožňují přístup do velké koupelny. V ní je sprchový kout o rozměrech 80 × 80 cm, suchá toaleta s kbelíkem z nerezové oceli, pračka se sušičkou a velká skříň složená z několika oddílů. Nechybí ani pár poliček na kosmetiku, osušky a další věci.

Dostatečné úložné prostory na všechny věci

Velké schodiště obsahuje úložné prostory a vešel se tam i prostor na psí pelíšek. Kromě majitelů totiž tyrkysový domeček na kolečkách obývají ještě dva malí pejsci. Pod pelíškem je dokonce skrytý tajný poklop, který vede do dalšího úložného prostoru. Na konci je schodiště rozšířeno o rovnou plochu, ze které se pohodlně vstoupí do ložnice, která se nachází v mezzaninu. Ten je rozšířený o další plochu, na kterou se dá v případě potřeby umístit ještě jedno lůžko. Na zadní ploše je umístěna manželská postel o rozměrech 140 × 190 cm. Místnost je zajištěna lankovým zábradlím.

„Náš tyrkysový tiny house zatím splňuje všechna očekávání. Cítíme se svobodní, nemáme žádné dluhy a prostoru máme zatím dost“, říkají o svém novém domově Clément a Maryon.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
13.04.2020

Photocredit: Baluchon

5

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 2: Podvozek

Stavba našeho tiny house na kolečkách pokračuje. V prvním díle jsme vše naplánovali a nyní můžeme začít stavět. Na řadě je podvozek.

Tiny house, jaký jste ještě neviděli

Chtěli byste si pořídit nějaký neobvyklý tiny house na kolečkách? Co třeba se skleníkem a houpačkou jako pár v našem článku?

Tiny house, který rozhodně nikdo nepřehlédne

Krásný tiny house na kolečkách, který přitahuje pozornost každého kolemjdoucího a na cestách je naprosto nepřehlédnutelný.

Rustikální tiny house dává svým obyvatelům svobodu

Majitelka rustikálního tiny house říká, že jim dal nečekanou svobodu. Co si myslíte vy, dokázali byste v něčem tak malém bydlet a necítit se omezeně?

Prostorná maringotka se stala ideálním bydlením pro dva dobrodruhy

Moderní tiny house na kolečkách vás překvapí svojí prostorností, komfortem a množstvím světla. Ideální bydlení pro dva dobrodruhy.

Dvacetimetrový tiny house je dokonalým lesním útočištěm mladého páru

Tiny house s půdorysem pouhých deset metrů čtverečných si postavil mladý pár jako první společné bydlení. A hned po kolaudaci se v něm konala svatba.

Mobilní domy a stavební povolení

Chcete ušetřit? Plánujete stěhování do mobilního domu? V tom případě si v našem článku zjistěte, co je třeba udělat před jeho umístěním na pozemek.

Pusťte se svépomocí do přestavby dodávky na obytňák. I tady využijete dřevo

Pokud vás láká svobodné a dobrodružné cestování, pusťte se do zajímavého projektu – přestavby vlastní obytné dodávky. Máme pro vás několik rad pro začátek.

Pořídili si chalupu, na kterou je radost jezdit. Dali přednost modernímu návrhu

Rozhodli se přepsat budoucnost tradičních dřevěných chalup, které jsou malé, tmavé a ne moc komfortní. Pořídili si moderní víkendové obydlí v severském stylu.

Po matčině smrti si sourozenci postavili nádherný domek na kolečkách

Matčina smrt je po letech znovu spojila a díky tomu vznikl na Havaji krásný modrý tiny house na kolečkách. Přečtěte si silný rodinný příběh.