HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Tiny house, který rozhodně nikdo nepřehlédne

Někdo má rád naprosté soukromí a nenápadné bydlení uprostřed přírody, někdo naopak rád svým bydlením přitahuje pozornost. Pokud chcete mít nepřehlédnutelné obydlí, není potřeba hned stavět obrovský dům s věžičkami ve stylu středověkého hradu nebo středomořskou vilu s hlavami lvů. Přitahovat pozornost můžete i s malým tiny housem na kolečkách. Stačí, když má neobvyklý a výrazný design. Jako třeba úžasný domeček z našeho článku. S tím vás na vašich cestách či na vašem pozemku rozhodně nikdo nepřehlédne.


Tento domeček na kolečkách je absolutně nepřehlédnutelný
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Baluchon

Něco jako moderní cirkusová maringotka

Aline, majitelka mini domku, o kterém je náš článek, měla vždycky trochu dobrodružnou povahu. Ráda cestovala, tábořila a trávila dovolené ve stanu v přírodě. Snila o tom, že jednou bude bydlet v mobilním domku, se kterým bude moct v létě cestovat po celé Francii a na podzim a zimu se usadí uprostřed zatravněného pozemku. Proto když děti odešly z domova, s manželem se rozvedla a odešla do důchodu, neváhala ani chvilku a oslovila firmu specializující se na návrhy a výrobu tiny housů na kolečkách. Svoje přání popsala jednoduše: „Chtěla bych něco, co bude vypadat jako cirkusová maringotka, ale v moderních duchu. Čili takovou hodně moderní marignotku“, směje se Alina. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Baluchon

Střecha přes půl tiny housu

Alina svůj domeček na kolečkách pojmenovala Flamenco. Jeho exteriér je opravdu jedinečný, stejný jste určitě ještě nikde jinde neviděli. Opravdu výjimečná je střecha, která vypadá, jako byste z hliníkového plechu vyřezali kruh a přehnuli ho přes domek. Zepředu a zezadu tvoří půlkruh, z boku střecha sahá téměř až k podvozku. Je v tmavě červené barvě, která jí dodává na výraznosti a nepřehlédnutelnosti. Ze všech stran je tiny house obložen cedrovým dřevem, které si na bocích zachovalo svoji přirozenou barvu, zepředu a zezadu ale bylo natřeno na bílo, čímž domeček získal na barevnosti a zajímavosti. Velké prosklené dveře, nad kterými je půlkruhové okno, slouží jako vchod do domku. Do něj se vchází po připojené terase, na kterou vedou tři dřevěné schůdky. Celý si ho můžete prohlédnout ve fotogalerii

Majitelka spí netradičně v přízemí

Interiér má klasickou délku 6 metrů. Alina si nepřála typické řešení ložnice v mezzaninu, chtěla spát v přízemí. Její maringotka ale mezzanin má, vede do něj žebřík a slouží zatím jako skladovací prostor, který se dá kdykoliv dovybavit dvojlůžkem a přeměnit na ložnici. Majitelka nyní spává na pohodlné rozkládací pohovce v obývacím pokoji. Ten je ve srovnání s kuchyní malý, je v něm pouze pohovka, malý stolek a polička na knihy a květiny. Malá je i koupelna, ta se skládá ze sprchového koutu 80 × 80 cm a nerezového suchého záchodu. Nad záchodem je malá skříňka na uskladnění věcí.

Nejvíce místa v kuchyni

Zato kuchyň a jídelna zabírají dvě třetiny domečku. Aline si přála velkou, plně vybavenou kuchyň. Kuchyňská linka obsahuje elektrickou troubu, kuchyňský dřez, varnou desku, ledničku a velkou pracovní plochu, na které může majitelka pohodlně vařit. Součástí kuchyně je i velký stůl, za kterým můžou sedět až čtyři lidé. Stůl se dá přemístit ke kanapi, a tak se kolem něj může usadit až 6 lidí. Obytný prostor je doplněn velkou skříní vedle koupelny a třemi šuplíky, do kterých Aline může uložit veškeré svoje oblečení.

Dokonalé zateplení

Flamenco je určen k celoročnímu obývání, má tedy dvojitá dřevěná okna a stěny a podlahu zaizolované pomocí bavlny, plátna a konopí. Střecha je zateplena minerální vlnou. Konstrukce, vnitřní obložení a podlahy jsou udělány z borovicového dřeva. Domek je tedy dostatečně lehký, aby s ním mohla Aline bez obav cestovat a zároveň dostatečně ochráněn před zimou a vlhkem, aby se jí v něm pohodlně bydlelo v kterémkoliv ročním období.

Mohlo by vás zajímat: Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 1: Od myšlenky k maketě

Líbil se vám článek? Sdílejte ho také se svými přáteli. 

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
12.02.2019

Photocredit: Baluchon

3

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE