HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tiny house, který rozhodně nikdo nepřehlédne

Někdo má rád naprosté soukromí a nenápadné bydlení uprostřed přírody, někdo naopak rád svým bydlením přitahuje pozornost. Pokud chcete mít nepřehlédnutelné obydlí, není potřeba hned stavět obrovský dům s věžičkami ve stylu středověkého hradu nebo středomořskou vilu s hlavami lvů. Přitahovat pozornost můžete i s malým tiny housem na kolečkách. Stačí, když má neobvyklý a výrazný design. Jako třeba úžasný domeček z našeho článku. S tím vás na vašich cestách či na vašem pozemku rozhodně nikdo nepřehlédne.


Tento domeček na kolečkách je absolutně nepřehlédnutelný
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Baluchon

Něco jako moderní cirkusová maringotka

Alena, majitelka tiny housu, o kterém je náš článek, měla vždycky trochu dobrodružnou povahu. Ráda cestovala, tábořila a trávila dovolené ve stanu v přírodě. Snila o tom, že jednou bude bydlet v mobilním domku, se kterým bude moct v létě cestovat po celé zemi a na podzim a zimu se usadí uprostřed zatravněného pozemku. Proto když děti odešly z domova, s manželem se rozvedla a odešla do důchodu, neváhala ani chvilku a oslovila firmu specializující se na návrhy a výrobu tiny housů na kolečkách. Svoje přání popsala jednoduše: „Chtěla bych něco, co bude vypadat jako cirkusová maringotka, ale v moderních duchu. Čili takovou hodně moderní maringotku,“ směje se Alena. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Baluchon

Střecha přes půl tiny housu

Alena svůj domeček na kolečkách pojmenovala Flamenco. Jeho exteriér je opravdu jedinečný, stejný jste určitě ještě nikde jinde neviděli. Opravdu výjimečná je střecha, která vypadá, jako byste z hliníkového plechu vyřezali kruh a přehnuli ho přes domek. Zepředu a zezadu tvoří půlkruh, z boku střecha sahá téměř až k podvozku. Je v tmavě červené barvě, která jí dodává na výraznosti a nepřehlédnutelnosti. Ze všech stran je tiny house obložen cedrovým dřevem, které si na bocích zachovalo svoji přirozenou barvu, zepředu a zezadu ale bylo natřeno na bílo, čímž domeček získal na barevnosti a zajímavosti. Velké prosklené dveře, nad kterými je půlkruhové okno, slouží jako vchod do domku. Do něj se vchází po připojené terase, na kterou vedou tři dřevěné schůdky. Celý si ho můžete prohlédnout ve fotogalerii

Majitelka spí netradičně v přízemí

Interiér má klasickou délku 6 metrů. Alena si nepřála typické řešení ložnice v mezzaninu, chtěla spát v přízemí. Její maringotka ale mezzanin má, vede do něj žebřík a slouží zatím jako skladovací prostor, který se dá kdykoliv dovybavit dvojlůžkem a přeměnit na ložnici. Majitelka nyní spává na pohodlné rozkládací pohovce v obývacím pokoji. Ten je ve srovnání s kuchyní malý, je v něm pouze pohovka, malý stolek a polička na knihy a květiny. Malá je i koupelna, ta se skládá ze sprchového koutu 80 × 80 cm a nerezového suchého záchodu. Nad záchodem je malá skříňka na uskladnění věcí.

Nejvíce místa je v kuchyni

Zato kuchyň a jídelna zabírají dvě třetiny domečku. Alena si přála velkou, plně vybavenou kuchyň. Kuchyňská linka obsahuje elektrickou troubu, kuchyňský dřez, varnou desku, ledničku a velkou pracovní plochu, na které může majitelka pohodlně vařit. Součástí kuchyně je i velký stůl, za kterým můžou sedět až čtyři lidé. Stůl se dá přemístit ke kanapi, a tak se kolem něj může usadit až 6 lidí. Obytný prostor je doplněn velkou skříní vedle koupelny a třemi šuplíky, do kterých Alena může uložit veškeré svoje oblečení.

Dokonalé zateplení umožňuje celoroční bydlení

Flamenco je určen k celoročnímu obývání, má tedy dvojitá dřevěná okna a stěny a podlahu zaizolované pomocí bavlny, plátna a konopí. Střecha je zateplena minerální vlnou. Konstrukce, vnitřní obložení a podlahy jsou udělány z borovicového dřeva. Domek je tedy dostatečně lehký, aby s ním mohla Alena bez obav cestovat a zároveň dostatečně ochráněn před zimou a vlhkem, aby se jí v něm pohodlně bydlelo v kterémkoliv ročním období.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 1: Od myšlenky k maketě

Líbil se vám článek? Sdílejte ho také se svými přáteli. 


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
12.02.2019

Photocredit: Baluchon

9

Video: Miniaturní dům o rozloze 1 m2

Tenhle dům není nic pro klaustrofobiky. Pojďte se podívat, jak vypadá nejmenší dům na světě!

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 1: Od myšlenky k maketě

Postavte si vlastní tiny house na kolečkách. V prvním díle našeho seriálu vás provedeme krok za krokem počáteční fází stavby.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 6: Máme vodu

První místnost našeho mobilního domku, který stavíme svépomocí, je hotová. Natáhli jsme i kabely a teď je na řadě voda.

Minidomek pro mladý bezdětný pár, který miluje outdorové sporty

Milujete sport a domů si chodíte především jen odpočinout? Postavte si minidomek jako mladý pár outdoorových sportovců.

Tiny house, jaký jste ještě neviděli

Chtěli byste si pořídit nějaký neobvyklý tiny house na kolečkách? Co třeba se skleníkem a houpačkou jako pár v našem článku?

Stačil by vám takový minidomek k bydlení?

Kolik prostoru nutně potřebujete k bydlení? Stačil by vám minidomek o pouhých 40 metrech čtverečných, jako je v našem článku?

Rustikální tiny house dává svým obyvatelům svobodu

Majitelka rustikálního tiny house říká, že jim dal nečekanou svobodu. Co si myslíte vy, dokázali byste v něčem tak malém bydlet a necítit se omezeně?

Prefabrikovaný minidomek může být v podstatě čímkoliv

Minidomek pro skromné bydlení, sauna, kavárna či domek pro hosty. Tím vším může tento prefabrikovaný modul být. Záleží jen na vaší fantazii.

Moderní dřevostavba na Ostravsku, která vás okouzlí svým půvabem

Navštivte s námi půvabný rodinný dům postavený nedaleko Ostravy a přečtěte si o příběhu lidí, kteří v něm žijí. Část stavby dokázali úspěšně řídit ze zahraničí. Jak se jim to povedlo?

Starší pár si na důchod splnil celoživotní sen: pořídil si mobilní domek

Když si starší pár nechal vyrobit mobilní domek na míru, splnil si tím svůj životní sen: mít svůj tiny house na kolečkách a cestovat s ním po celých Spojených státech.