HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Podívejte se, jak se kácely sekvoje v roce 1940

Práce dřevorubců byla tvrdá a nebezpečná, ale o to víc na sebe byli tito muži pyšní. V době, kdy neexistovala prakticky žádná strojní mechanizace si museli vystačit jen s lany a kladkostroji při kácení těch největších a nejstarších stromů na zemi.


Ještě předtím, než byly sekvoje pokáceny, bylo potřeba vybudovat železnici, kterou se pokácené dřevo dopraví na pilu. Pro výstavbu železnice se tedy samostatné kácely stromy, které se na pilu nikdy nedostaly a sloužily jen pro přepravu. Dřevorubci si na stromech vytvářeli samostatné lešení pro snadnější kácení stromu. Po skácení se dřevo do pilnice sváželo železnicí a plavením.

Zaujalo vás video? Neváhejte ho ohodnotit a zapojit se do diskuze.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
15.09.2017

7 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE