HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Projděte se po krásných a odvážných lávkách z celého světa

Představujeme vám dřevěné mosty a lávky z celého světa, které vás zavedou za dobrodružstvím. Věříme, že dřevo tentokrát nebude to, čemu budete věnovat největší pozornost. Možná spíše svým bezpečným krokům. Jak daleko dokážete dojít? Vyzkoušejte si to bez rizika pádu v naší galerii.


Dřevěná lávka v oblacích
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Nádech, výdech a první krok. A pak ještě pár stovek dalších. Jen se nezastavit! A hlavně se nekoukat dolů. Je to pohled, který by vás mohl stát život. Každý poryv větru přitom ucítíte, stejně jako zhoupnutí celé lávky po každém kroku. Chce to pořádné odhodlání dojít až na druhou stranu. Ale když už jste se vydali na cestu, nemáte moc na výběr. Jiné možnosti přepravy než po visutých lávkách se v těchto končinách nenabízejí... Navštivte naši virtuální galerii nebezpečných lávek z celého světa.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Orion Kahza, speedbug, fingolion

Menší exkurz do světa závratí

Při procházce po těch nejdivočejších (ale také nejkrásnějších) lávkách světa vás obohatíme o několik podnětných informací. Věděli jste například, že pocit závratě zažije ve svém životě 56 % lidí? Většinou však jako jednotlivou epizodu, a ne trvalý (chronický) stav. Ten zažívá jen asi pětina lidí a těm nepomůže ani žádná terapie. Mají to vrozené. A ti ostatní? Jeden špatný zážitek s nimi může pořádně zamávat a vede k vytvoření psychického bloku. S tím už vám ale specialista může pomoci.

Který národ je na tom nejhůře?

K závratím jsou přitom obecně náchylnější lidé pokročilejšího věku, zatímco dětem se pocit závratě spíše vyhýbá. Prevalence, chcete-li výskyt závratí, je přitom i národně-specifický. Co to znamená? Že třeba na Taiwanu je průměrný výskyt závratí u dospělé populace extrémně nízký. Jen 3,13 % lidí tu s nimi má problém. Tahle nízká čísla vyniknou ve srovnání například se Švédy. U nich je to hned 28,7 %, Australané trpí závratěmi dokonce v 36,2 % případů. Češi a Němci se zase blíží průměru, který činí 15,8 %.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Radomír Dohnal

Vydáno dne:
20.01.2019

Photocredit: Shutterstock

5

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE