HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Cordwood aneb dům z polen a malty

Zdivo ze skládaného dříví? To zní jako nějaký oxymorón, protože selský rozum nám říká, že nemůžeme dřevo jen tak dát do betonu či malty, protože shnije. To je však jen pohled člověka, který se s technikou zvanou Cordwood ještě nesetkal. Faktem je, že lze stavět silné a trvanlivé domy z krátkých polen kladených příčně a mezeru vyplnit maltou. Podívejte se na stavbu domu technikou Cordwood.


Tajemstvím úspěchu je použít vhodně vybranou odkorněnou dřevinu. Mezi ideální druhy se řadí tis, cedr nebo jalovec. Druhů dřeva vhodných k použití může být mnohem více. Dalším faktorem je správné vysušení kulatiny, aby se ustálily její rozměry. Skutečným kouzlem však je správně namíchaná malta, která obsahuje i piliny.

Tato technika ze skládaného dříví se používala stovky let na obou stranách Atlantiku, jak dokazuje lidová architektura ve Skandinávii i v Kanadě.

Zaujala vás výstavba cordwood domu? Napište nám do diskuze svůj názor.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
01.02.2018

6 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE