HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Pobyt v útulné lesní chatě – mladý pár v něm objevil recept na štěstí

Podzim je jedním z nejkrásnějších období v roce, převážně samotná příroda je potom pohádková. Mladý pár se i s psem vydal v tomto čase na dobrodružství do malé lesní chaty. Jak zvládli první noc, jaké speciality si společně vařili a co si z dvoudenního výletu odnesli? Podívejte se na jejich společnou cestu v krátkém čtvrthodinovém videu.


Potřebujete i vy občas utéct z reality?

Předtím, než odešel Kyle se svojí přítelkyní Allie do lesní chaty, byla první zastávka u jeho rodičů. Pobyli s nimi trochu času a ve finále odtamtud dokonce neodjeli sami. Celé jejich dobrodružství je doprovázel čtyřnohý přítele Hudson. Večer si sbalili nejdůležitější věci a teplé oblečení a vyrazili pěšky na cestu dlouhou 1 míli (přibližně 1,6 km).

Po většinu času jejich pobytu jim pršelo, ale podle všeho to nebyl žádný problém. Skoro pořád byli venku, v té kouzelné podzimní přírodě a objevovali kdejaká dobrodružství. Nechodili příliš často na konkrétní místa, spíše se nechali unášet lesními cestami zapadanými hromadou barevného listí.

Rána i večery trávil mladý pár venku před chatou na terase. Oba zabalení v dece a teplém oblečení v náruči jeden druhého za poslouchání lesního života. Tohle je pro Kyla a jeho přítelkyni pravá definice štěstí.

Šikovně vyřešená dispozice malé chaty

Lesní chata není příliš velká, uvnitř je však všechno, co byste mohli potřebovat. V jednom rohu je hned vedle skromných kamen nasekané dříví. Kyle po většinu času plnil roli správného muže a sekal dříví venku, zatímco Allie vařila svoje dobroty. Po otevření dveří dále uvidíte pár dřevěných polic, kuchyňské vybavení ve správném venkovském stylu a prostor na posezení. Uvnitř je i malý žebřík, kterým se dostával mladý pár přímo do postele. Mrkněte na video, jak kouzelně tento prostor vypadá se světýlky obmotanými kolem dřevěných podpor.

Jaká je vaše definice štěstí?

Kyle přibližně v závěru 14 minuty říká, že ho pohled na stará okna, která se zbarvují do oranžova, v pozadí modré oblohy, dělá opravdu šťastným. Každý má vlastní definici štěstí, a proto se tento pocit tak těžko vyjadřuje. Pro Kyla a Allie byly tyto dny něčím nezapomenutelným. Odpočinuli si, nepřemýšleli nad problémy v jejich životech a nechali unášet svoje myšlenky podzimní přírodou. Po celou dobu to byli jen oni dva s Hudsonem, bez sociálních sítí a rušivých elementů.

Video je opravdu hezky zpracované, Kyle má velice příjemný hlas. Pokud nejste v angličtině tolik zdatní, v pravém dolním rohu je v nabídce možné zapnout anglické titulky.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
30.11.2021

Photocredit: Trout and Coffee

5

Video: Zapalte si finský oheň a grilujte i v zimě

Plánujete grilovačku nebo survival pobyt v divočině? Naučte se rozdělávat finský oheň! K čemu slouží a co k němu potřebujete, se dozvíte ve videu.

Video: Cordwood aneb dům z polen a malty

Zdivo ze skládaného dříví? Ano, i to je možné. Je to však ještě dřevostavba? Podívejte se, jak probíhá výstavba domu za pomocí dřevěných polínek a malty.

Video: Dům ve tvaru písmene „A“, který vám rozšíří obzory

Proč se omezovat jen na klasické tvary domů? Podívejte se na kreativní přístup keramičky a bytové designerky z Los Angeles, která si vytvořila útulný a netradiční domov do tvaru písmene „A“.

Dřevěná chata pouze pro opravdové dobrodruhy

Když máte dobrodružství v krvi, postavíte si chatu uprostřed hor, ve kterých 7 měsíců v roce leží metry sněhu. Bez elektřiny, vody a topení.

Chata jako z pohádky je ukrytá uprostřed zasněženého lesa

Téměř žádná cesta nevede k dřevěné chatě stojící uprostřed lesa. V zimě zapadnou i malé cestičky a její obyvatelé mají absolutní klid.

Víkendová chata u Prahy je cítit láskou ke dřevu a k českému řemeslu. Její interiér vás okouzlí

Přečtěte si rozhovor s paní Karolínou a prohlédněte si fotky její úžasné víkendové chaty, kterou si s manželem postavili u Prahy.

Unikátní chata z CLT stojí v drsných podmínkách – ve výšce 934 m n. m.

Horská chata postavená z CLT panelů a fasádou z dřevěných kůlů je mimořádně unikátní stavbou. Stojí ve nadmořské výšce 934 m n. m. a potvrzuje nezdolnost dřeva.

Chata se závěsným krbem. Je s podivem, kolik lidí dokáže ubytovat

Dokonale skrytý útulek na břehu jednoho norského fjordu nabízí skvělé útočiště pro horaly a dobrodruhy. Nebudete věřit, kolik jich dokáže ubytovat.

Chatu s výhledem na Mont Blanc vyhřívá geotermální energie

V zimě není nic parádnějšího než odjet do luxusní chaty uprostřed Alp a u sálajícího krbu si užívat fascinujícího výhledu na Mont Blanc. Navštivte s námi takovou idylku.

Eko-chata na 37 metrech čtverečních je jednoduchá a nízkorozpočtová

Byť je lesní chata o rozloze 37 m2 daleko od rušných měst, podařilo se autorům snížit rozpočet na těžkou techniku. Jakým způsobem?