HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Dřevěná konstrukce jako ochrana před zemětřesením

Andy Buchanan, univerzitní profesor z Nového Zélandu, se ve své studii věnuje použití dřevěných konstrukcí v oblastech sužovaných zemětřesením. Podívejte se, jak dřevěné konstrukce v kombinaci s ocelovými pruty zachraňují životy.


V letech 2010 a 2011 postihla novozélandské město Christchurch série zemětřesení, při kterých zahynulo 190 lidí, a i tahle událost přiměla místního univerzitního profesora Andyho Buchanana, aby se hlouběji věnoval problematice odolnosti staveb vůči zemětřesení. Do konstrukcí staveb začal používat duté dřevěné trámy, které jsou k sobě zevnitř ukotveny pomocí ocelových prutů, čímž se celá stavba stává odolnější vůči otřesům. Tímto způsobem bylo na Novém Zélandu postaveno již několik budov, z nichž se za nejpovedenější považuje komunitní centrum stojící právě v Christchurchi.

Zaujal vás článek? Podělte se o svůj názor v diskusi.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
25.12.2017

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE