HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dům ve tvaru písmene „A“, který vám rozšíří obzory

Nevídaná dřevostavba tvaru „A“ z roku 1963 je netradičním domovem kreativní bytové designerky. Šikmé stěny mohou nadělat spoustu vrásek na čele při výběru nábytku, výsledný dojem a energie domu však stojí za to.


Pro majitelku bylo v průběhu rekonstrukce důležité zachovat přírodní originál a vzhled domu. Zároveň si ho vyšperkovala tak, aby jí nabíjel v kreativním myšlení. Garáž předělala na ateliér, kde vytváří hlavně výrobky z keramiky. V domě tedy naleznete spoustu výrobků z její vlastní dílny.

Kuchyň je vyrobena z malé lodní kuchyně, ale její velikost je plně funkční jako pro normální dům. Při větší sešlosti přátel se zde vejde i více lidí, a díky otevřenému prostoru do patra se budete cítit pohodlně a uvolněně.

Právě otevřený prostor až ke stropu je v určitém aspektu i nevýhodou. Chybí zde totiž půda, kam by se daly uložit věci. V druhém patře se nachází ložnice, která však byla z počátku nepraktická. Do koupelny se muselo chodit po točitém schodišti do přízemí. Majitelka se rozhodla pro rozšíření domu a vznikl tak otevřený prostor pro koupelnu a záchod v druhém patře, včetně decentních úložných prostor.

Dům je vytápěn centrálně řízenou jednotkou, ale tento systém prakticky není využíván, protože v domě jsou plynová kamna. Ty dokáží bez problému vytopit celý dům.

Barevně se dům ladí spíše do zlatavé a bronzové barvy. Je to znát například na vodovodních bateriích, klikách od dveří a ostatním příslušenství v domě. Díky velkým proskleným plochám, které zaujímají značnou část obvodových stěn, jde do domu velké množství světla a dům se celý prozáří.

Líbí se vám tento dům? Dokánali byste si představit v něm bydlet? Napište nám do diskuze.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.02.2018

4

Navštivte s námi farní centrum sv. Františka v rakouském Welsu

Budova občanské vybavenosti v pasivním standardu formou dřevostavby

Co potřebujete znát pro výpočet a návrh schodiště

Podle jakých pravidel se počítají a navrhují schodiště

Bez digestoře to není ono. Pořiďte si odsavač par a vyhněte se zápachu v kuchyni

Zařizujete kuchyni a chcete předejít zápachu a usazování mastnoty? Digestoře nad sporáky dnes už umí nejen odsávat, ale také zkrášlit prostor. Vyhraje u vás odsavač par s recirkulací vzduchu, nebo komínová digestoř?

Dům, který se vlní jako řeka

Dům, který se dokonale přizpůsobí terénu a časem úplně splyne s okolní přírodou. To je dům na břehu kanadského jezera Lac Gernier.

Fascinující rekonstrukce dřevostaveb, které pamatují dobu katedrál

Staré dřevěné sýpky dnes zemědělci nepotřebují. Naštěstí jim architekti našli jiné využití a zachovali tím ukázku řemeslného umu starých mistrů tesařů.

Prohlédněte si netradiční komplex norských chat pro trekaře ležící přímo pod dramatickým ledovcem

Nahlédněte s námi do velkorysých dřevěných interiérů, které lákají k odpočinku i horským výkonům norské trekaře.

Video: Pobyt v útulné lesní chatě – mladý pár v něm objevil recept na štěstí

Podívejte se na krátké čtvrthodinové video o mladém páru, který se rozhodl strávit pár nocí v lesní chatě. Jakého ponaučení nabyli?