HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Modulární chata připomínající hromadu klád

Letní domek, zahradní kancelář nebo rybářská budka. Tahle modulární chata může být čímkoliv! Chata je vyrobena pomocí tradičních technologií a díky použití nevyužitých odřezků z pily dokonale zapadá do lesní krajiny, pro kterou byla navržena. 


Myšlenka celého projektu byla vytvořit modulární chatu, která by splynula s okolní prostředím lesa a i z toho důvodu je na její stavbu použito dřevo stromů, které chatu ze však stran obklopují. Jedná se například o buk, z kterého jsou vyrobena okna a konstrukce, nebo cedr, použitý na vnější obložení. Veškerá energie je získávána solárním panelem a za zmínku stojí také šikovná mobilní kuchyň na kolečkách, kterou lze za horkých letních večerů jednoduše přemístit před chatu.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.09.2017

11

Stupně prefabrikace dřevostaveb

U dřevostaveb se setkáváme s různými způsoby výroby a montáže objektů a jejich elementů. Jednotlivé způsoby jsou vázané na míru prefabrikace.

Dřevo je geniální kompozit 2.díl

Zajímavé srovnání dřeva s průmyslově vyráběnými kompozity

Jak se žije v dřevostavbě: výhody a nevýhody po 9 letech užívání

Jaké má dřevostavba výhody a nevýhody? Rozhovor po 9 letech užívání.

Video: Luxusní dům postavený z ocelových námořních kontejnerů

Hledáte alternativní způsob bydlení? Zkuste třeba námořní kontejnery!

Video: La Luge je moderní odpočinková chata v kanadských horách

Ze sjezdovky rovnou do vířivky! Dovedete si představit lepší místo pro zimní dovolenou?

Jak rychle a levně postavit horskou chatu

Postavit rychle a levně chatu není nic jednoduchého. Jak to udělat, aby se stavba neprodražovala a zbytečně neprotahovala? Podívejte se na španělský recept.

Domek pro fanoušky Pána prstenů

Také jste si oblíbili malé útulné domečky, ve kterých bydlí hobité, odvážní obyvatelé Středozemě? Pak pojďte s námi jeden takový hobití domeček navštívit.

Chata pro lidi, kteří milují drsný severský les a moře

Jaké jsou typické tradiční dřevostavby v Estonsku? Říká se jim koda. Tamní architekti přišli s novinkou a jejich archaický design upravili pro potřeby moderního bydlení. Jak to dopadlo?

Úžasná proměna staré alpské stodoly

Ze staré stodoly dokázali švýcarští architekti vykouzlit velmi stylové bydlení. Podívejte se na úžasnou proměnu, kdy se z ruiny na odpis stal luxusní apartmán.

Tradiční venkovská chata citlivě usazená do krajiny. Jako by tu stála odjakživa.

Jako by tu stála po staletí. Dokonale bezpečná a pohodlná, přitom jednoduchá chata v duchu tradiční venkovské architektury.