HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Norská rodina žije ve skleněné kopuli

Netradiční ekologická stavba, nacházející se v nehostinné krajině polárního kruhu, obklopuje soběstačný dům postavený čistě z přírodních materiálů. Šestičlenná norská rodina se stavbou začala v roce 2012 a během roku a půl se mohli stěhovat do nového.


Velká kopule, skládající se z 360 skleněných panelů, měří na výšku 7,5 metru a ukrývá v sobě malý rodinný domek postavený ze dřeva a směsi písku, hlíny a slámy. Konstrukce kopule je řešena tak, aby vydržela jak silné nápory severského větru, tak vysokou vrstvu sněhu, o který v této oblasti opravdu není nouze. Přestože celá stavba stála rodinu v přepočtu 10 milionů korun, jsou s výsledkem velice spokojeni a podle vlastních slov chtějí v tomto domě zestárnout.

Líbí se vám video? Dejte mu palec nahoru a ohodnoťte v diskusi.

P.S. Zajímáte se o téma stavby, bydlení nebo zahrady? Přijďte se informovat a inspirovat na Stavební veletrh ONLINE, který proběhne 14.-16. května. Vstupenku si můžete v tuto chvíli stáhnout zdarma, jejich počet je však omezen.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
30.10.2017

2 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE