HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Norská rodina žije ve skleněné kopuli

Netradiční ekologická stavba, nacházející se v nehostinné krajině polárního kruhu, obklopuje soběstačný dům postavený čistě z přírodních materiálů. Šestičlenná norská rodina se stavbou začala v roce 2012 a během roku a půl se mohli stěhovat do nového.


Velká kopule, skládající se z 360 skleněných panelů, měří na výšku 7,5 metru a ukrývá v sobě malý rodinný domek postavený ze dřeva a směsi písku, hlíny a slámy. Konstrukce kopule je řešena tak, aby vydržela jak silné nápory severského větru, tak vysokou vrstvu sněhu, o který v této oblasti opravdu není nouze. Přestože celá stavba stála rodinu v přepočtu 10 milionů korun, jsou s výsledkem velice spokojeni a podle vlastních slov chtějí v tomto domě zestárnout.

Líbí se vám video? Dejte mu palec nahoru a ohodnoťte v diskusi.

p.s. Zajímají vás novinky z oblasti stavby, rekonstrukce a bydlení? Přijďte se inspirovat na Stavební veletrh ONLINE, který začíná již tento pátek 22.–23. 1. 2021. Vstupenku si můžete zatím registrovat zdarma, jejich počet je však omezen.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
30.10.2017

2 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE