HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Stan jako alternativa pro malý soběstačný dům

Už jste někdy v zimě stanovali? Že ne? Věřte, že v tomhle stanu by se vám stanování velice líbilo! Stan, který interiérem připomíná malou útulnou chatu, je energeticky soběstačný a dá se v něm bydlet i během chladných zimních měsíců.


Dřevěná konstrukce stanu, nápadně připomínající horskou chatu, je vyplněna dvěma vrstvami tkaniny tvořící vzduchovou izolační vrstvu. Vnitřní prostor stanu se dělí do čtyř zón – kuchyňská, jídelní, spací a odpočivná. Celá stavba je energeticky soběstačná a to díky solárnímu panelu napájejícímu jediné světlo, které se ve stanu nalézá a kromě přirozeného světla a svíček představuje jediné osvětlení jinak tmavého prostoru.

Spací zónu tvoří jedno dvojlůžko a dvě samostatná jednolůžka umístěná v různých výškách, čímž se přizpůsobují tvaru prostoru a šetří tak místo. Ve skromné odpočivné zóně se nachází k prostoru neúměrně velká kamna, která mají za úkol důkladné prohřátí celého stanu i během chladných zimních měsíců. Nevýhoda tohoto stanu vyplívá z tvaru jeho konstrukce a je jí velký sklon bočních stěn, který zamezuje umístění většího počtu oken a tím pádem většího přístupu přirozeného světla.

Autor:

Vydáno dne:


Photocredit: Waterfall Double UL

11 0

Hodnocení: 5/5 (683 hodnocení)

Podělte se s námi o Váš názor:

Související články:

Zvažte prosím deaktivaci AdBlocku pro tento web.

Přístup k obsahu tohoto portálu je zdarma. Naším zdrojem příjmu je totiž bannerová reklama.

Používáním systému AdBlock nás připravujete o finanční zdroje, bez kterých nebudeme schopni portál nadále provozovat.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonu ruky na červené značce a zvolte 'Nespouštět na stránkách na této doméně'. Děkujeme!

PŘEČETL JSEM A CHCI PŘEJÍT NA PORTÁL