HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Stan jako alternativa pro malý soběstačný dům

Už jste někdy v zimě stanovali? Že ne? Věřte, že v tomhle stanu by se vám stanování velice líbilo! Stan, který interiérem připomíná malou útulnou chatu, je energeticky soběstačný a dá se v něm bydlet i během chladných zimních měsíců.


Dřevěná konstrukce stanu, nápadně připomínající horskou chatu, je vyplněna dvěma vrstvami tkaniny tvořící vzduchovou izolační vrstvu. Vnitřní prostor stanu se dělí do čtyř zón – kuchyňská, jídelní, spací a odpočivná. Celá stavba je energeticky soběstačná a to díky solárnímu panelu napájejícímu jediné světlo, které se ve stanu nalézá a kromě přirozeného světla a svíček představuje jediné osvětlení jinak tmavého prostoru.

Spací zónu tvoří jedno dvojlůžko a dvě samostatná jednolůžka umístěná v různých výškách, čímž se přizpůsobují tvaru prostoru a šetří tak místo. Ve skromné odpočivné zóně se nachází k prostoru neúměrně velká kamna, která mají za úkol důkladné prohřátí celého stanu i během chladných zimních měsíců. Nevýhoda tohoto stanu vyplívá z tvaru jeho konstrukce a je jí velký sklon bočních stěn, který zamezuje umístění většího počtu oken a tím pádem většího přístupu přirozeného světla.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
11.08.2017

Photocredit: Waterfall Double UL

11

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE