HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Stan jako alternativa pro malý soběstačný dům

Už jste někdy v zimě stanovali? Že ne? Věřte, že v tomhle stanu by se vám stanování velice líbilo! Stan, který interiérem připomíná malou útulnou chatu, je energeticky soběstačný a dá se v něm bydlet i během chladných zimních měsíců.


Dřevěná konstrukce stanu, nápadně připomínající horskou chatu, je vyplněna dvěma vrstvami tkaniny tvořící vzduchovou izolační vrstvu. Vnitřní prostor stanu se dělí do čtyř zón – kuchyňská, jídelní, spací a odpočivná. Celá stavba je energeticky soběstačná a to díky solárnímu panelu napájejícímu jediné světlo, které se ve stanu nalézá a kromě přirozeného světla a svíček představuje jediné osvětlení jinak tmavého prostoru.

Spací zónu tvoří jedno dvojlůžko a dvě samostatná jednolůžka umístěná v různých výškách, čímž se přizpůsobují tvaru prostoru a šetří tak místo. Ve skromné odpočivné zóně se nachází k prostoru neúměrně velká kamna, která mají za úkol důkladné prohřátí celého stanu i během chladných zimních měsíců. Nevýhoda tohoto stanu vyplívá z tvaru jeho konstrukce a je jí velký sklon bočních stěn, který zamezuje umístění většího počtu oken a tím pádem většího přístupu přirozeného světla.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.08.2017

Photocredit: Waterfall Double UL

11

Celoroční mobilní domy plní díru na trhu

Mobilní dřevostavby, čím jsou přelomové a jak řeší problémy dnešní doby?

Bydlet v malém domě, myslet ve velkém

Bydlení v malém domě může nabídnout podstatně více než málo místa.

Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Mobilní dřevostavby představují např. v USA určitý životní styl

Nejlevnější dřevostavby nejsou ty nejmenší, a které tedy?

Hledáte mezi nabídkami firem ty nejlevnější dřevostavby?

Video: Malý domek vyrobený z palet

Jak vypadá dům postavený z nevyužitých věcí všeho druhu a dá se v něm opravdu bydlet? Mladý Angličan tvrdí, že ano!

37 originálních dřevostaveb ze všech koutů světa

Pojďte si s námi zpříjemnit oslavy konce roku obsáhlou fotogalerií a tipy, jak jednoduše z nudné dřevostavby udělat originální.

Energeticky soběstačná dřevostavba uprostřed města. Jak se v ní žije?

Žít soběstačně a ekologicky, uprostřed města, ale zároveň obklopení zelení. Zkrátka na místě, kde můžete být sami sebou. Co víc si přát?

Z experimentální soběstačné stavby se stal oblíbený rodinný dům. Kolik stojí?

Chcete bydlet v domku, který nelze mezi dřevostavbami přehlédnout? Objednejte si Fab Lab House – energeticky soběstačný dům, který produkuje dvakrát více energie, než kolik spotřebuje. Známe i jeho cenu.

Energeticky soběstačný domek dává staršímu páru vytoužený klid a soukromí

Moderní dům, který si veškerou energii vyrobí sám a svým obyvatelům zajistí maximální klid a soukromí. To je splněný sen staršího páru.

Pasivní domy – díky správné volbě protopíte sotva třetinu nákladů

Věděli jste, že u pasivních domů je díky správné volbě zdroje potřeba energie na vytápění sotva třetinová? Přečtěte si, jak toho docílit.