HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Stan jako alternativa pro malý soběstačný dům

Už jste někdy v zimě stanovali? Že ne? Věřte, že v tomhle stanu by se vám stanování velice líbilo! Stan, který interiérem připomíná malou útulnou chatu, je energeticky soběstačný a dá se v něm bydlet i během chladných zimních měsíců.


Dřevěná konstrukce stanu, nápadně připomínající horskou chatu, je vyplněna dvěma vrstvami tkaniny tvořící vzduchovou izolační vrstvu. Vnitřní prostor stanu se dělí do čtyř zón – kuchyňská, jídelní, spací a odpočivná. Celá stavba je energeticky soběstačná a to díky solárnímu panelu napájejícímu jediné světlo, které se ve stanu nalézá a kromě přirozeného světla a svíček představuje jediné osvětlení jinak tmavého prostoru.

Spací zónu tvoří jedno dvojlůžko a dvě samostatná jednolůžka umístěná v různých výškách, čímž se přizpůsobují tvaru prostoru a šetří tak místo. Ve skromné odpočivné zóně se nachází k prostoru neúměrně velká kamna, která mají za úkol důkladné prohřátí celého stanu i během chladných zimních měsíců. Nevýhoda tohoto stanu vyplívá z tvaru jeho konstrukce a je jí velký sklon bočních stěn, který zamezuje umístění většího počtu oken a tím pádem většího přístupu přirozeného světla.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Filip Dočkal

Vydáno dne:
11.08.2017


Photocredit: Waterfall Double UL

11 -1


Mohlo by Vás zajímat:

Dřevostavba v Českém středohoří

Dům měsíce v galerii
100 Dřevostaveb