HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Elegantní tiny house pro 4 osoby – moderní kuchyně, velká koupelna a obrovské okno s výhledem

Pohodlné a prostorné spaní pro čtyři osoby, kuchyňský kout, šatní skříně, koupelna běžné velikosti. A k tomu všemu i dostatek elegance a jednoduchosti. Taky vám nejde do hlavy, jak se tohle všechno může vlézt do jednoho miniaturního tiny housu? Představíme vám právě takovou stavbu nebývalých vlastností a oku lahodícího vzhledu.


Tiny house ze dřeva a skla
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Dřevo v hlavní roli

Pro podobné stavby se používají mnohé materiály, ale zpravidla hraje hlavní roli dřevo. Důvodem je celková snaha přiblížit se co nejvíce přírodě. Právě dřevo totiž v pocitu propojení s krajinou a naší planetou může sehrát obrovskou roli. V tomto tiny housu to vzali opravdu zodpovědně a dřevo se objevuje nejen v interiéru, ale je i zcela stěžejním prvkem fasády, která je tvořena z dřevěných prken a doplněná o velkorysé množství skla. Prohlédněte si celý nádherný tiny house v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Dřevěná fasáda a obrovské vysouvací skleněné okno

Co se týče vzhledu stavby, pracuje s klasickým obdélníkovým půdorysem a sedlovou střechou, která je rovněž pokrytá dřevem, což dává celé stavbě ucelený charakter. Naprosto jedinečným prvkem je pak velké prosklené okno fungující na principu garážových vrat vysouvajících se pod strop. Obyvatelé tak velmi snadno velkou část jedné zdi promění na volný průchod do okolní krajiny. Skleněné jsou ale i dveře hlavního vstupu a dalších několik oken. Dostatek světla je tedy zajištěn.

Terasa jako bonus

Velkou výhodou stavby je i malý krytý venkovní prostor na způsob terasy, který najdeme hned vedle hlavního vstupu. Je krytý nejen střechou, ale také jednou prodlouženou stěnou.

Dva oddělené prostory pro spánek

I na tak malém prostoru se dá vymyslet řešení pro spánek dvou párů. Jedna prostorná matrace je umístěna těsně pod střechou a vstupuje se do ní po malém žebříku. Druhá postel s matrací je ukryta v pódiu, na němž je kuchyňský kout. Chytré řešení tak nabízí možnost velmi rychle postel vysunout nebo naopak zasunout podle aktuální potřeby.

Dostatek prostoru pro sezení i uložení věcí

Stejně tak i prostor k sezení pohodlně pojme čtyři osoby. Dvě místa jsou na dřevěných židlích na pódiu, dvě další na jednoduchém, ale elegantním gauči. Úložné prostory pro oblečení se pak ukrývají pod spacím patrem, které i přes své umístění nepůsobí stísněným dojmem.

  Mohlo by vás zajímat:

Komfort a zase komfort

Koupelna velkorysých rozměrů

Důležité je také zmínit komfortní koupelnu velkorysých rozměrů. Pocit prostornosti navíc ještě zvyšuje důmyslně umístěné velké zrcadlo. Nechybí uzavírací sprchovací kout a velké umyvadlo.

Důmyslné osvětlení celého prostoru

Tvůrci si také opravdu vyhráli s možností osvětlení. LED pásky dokonale dokreslují interiér, mohou navodit intimní atmosféru a nebránit tak večer výhledu do noční přírody. Navíc dokreslují celý pocit z pobytu.

Použité barvy dokreslují atmosféru a lehkost interiéru

Nezapomeňme také na použité materiály a barvy. Vše je bílé, světle šedé nebo ze dřeva, což působí vzdušným, lehkým a elegantním dojmem. Velký dojem dělají také květiny, o něž je interiér doplněný.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Kateřina Petríková

Vydáno dne:
29.03.2022

Photocredit: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE