Bazén z palet svépomocí za hubičku. Podívejte se, co se ukrývá v jeho stěně
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Bazén z palet svépomocí za hubičku. Podívejte se, co se ukrývá v jeho stěně

Vlastní bazén na zahradě je dnes již běžná věc a pokud jej ještě nemáte, možná to po našem článku změníte. Jestli si troufáte na vlastní výrobu, můžete se inspirovat naším čtenářem Jakubem, který pomocí palet a latí vyrobil opravdu krásný bazén. Neuvěříte, na kolik ho vyšel.


Bazén z palet svépomocí za hubičku. Podívejte se, co se ukrývá v jeho stěně
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jakub Košvanec

Investovat do hotového bazénu, nebo si vyrobit vlastní?

Mít vlastní bazén na zahradě je příjemné. Obzvlášť v letních vedrech, kdy poskytuje snadné osvěžení, kdykoliv se vám zachce. Můžete si koupit již hotový nadzemní bazén, případně si nechat vybudovat na zahradě zapuštěný bazén nebo v poslední době stále oblíbenější zahradní koupací jezírko. Jaké typy bazénů existují a na kolik vás přijdou, se dočtete v našem článku o nejlepším bazénu na zahradu. Jestli vás ale baví práce se dřevem a zároveň chcete ušetřit, můžete si vyrobit bazén sami, třeba jako náš čtenář Jakub. Co na výrobu použil a kolik ho to stálo, se dočtete na následujících řádcích. Ve fotogalerii najdete fotky z průběhu výroby.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jakub Košvanec

Levný nadzemní bazén proměníte za pár korun v luxusní koupání

Pan Jakub si pořídil levný nadzemní bazén, který sestává z bazénové konstrukce a folie, která se na konstrukci navlékne. Jedná se o nejlevnější variantu, která vás vyjde zhruba na 2 000 Kč. Pro dřevěné obloženÍ budete potřebovat staré palety a pár dřevěných latí. Materiál vás přijde asi na 1 000 Kč. Nejdražší na celém bazénu je pak písková filtrace, kterou pořídíte od 2 000 Kč.

Mohlo by vás zajímat: Manželé si vylepšili levný zahradní bazén a ještě na tom ušetřili. Máme pro vás návod

Co ukrývá zadní stěna bazénu?

Bazén je částečně zakopaný v zemi. Při výrobě si tedy nejprve vykopejte jámu s o něco většími rozměry, než je bazén. Na dno jámy položte geotextilii a vysypte ji pískem. Následně usaďte bazén na místo a můžete začít s výrobou obložení.

Pan Jakub vyrobil dvě stěny bazénu z paletové konstrukce, je tak pevnější a dá se na ní sedět nebo ležet. Jedna stěna je z jednoduché konstrukce z latí a zadní stěna bazénu je trochu složitější, ukrývá v sobě totiž zabudovanou kapsu na krycí plachtu. Tu tak máte vždy po ruce a bazén s ní jednoduše přikryjete. Zároveň nemusíte řešit, kam plachtu schovávat. Schůdek u bazénu je také z palety. Veškeré dřevo je ohoblované a natřené dvěma vrstvami lazury pro větší životnost a odolnost vůči vnějším vlivům.

Hadici od pískové filtrace můžete vést pod zemí, aby nepřekážela a nerušila vizuální dojem. Samotnou filtrační nádobu pak uschovejte někam, kde na ni nebude pršet. Jak to vyřešil pan Jakub? Podívejte se do galerie.

Máte rádi články s DIY tematikou, tipy pro kutily a návody na výrobu svépomocí?

Zadejte svůj e-mail a my Vám dáme vědět vždy, když vyjde nový. Už tak o žádný nepřijdete.

E-MAIL
ULOŽIT
Pozn.: Kliknutím na tlačítko ULOŽIT udělujete souhlas se zpracováním a uchováním Vaší e-mailové adresy za účelem zaslání informace o novém dílu tohoto seriálu.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
07.08.2020

Photocredit: Jakub Košvanec

65

Mohlo by Vás zajímat: