HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Bílá kuchyně je nepřekonatelným trendem – inspirace pro různé styly

Bílá barva je neutrální a hodí se prakticky všude. Volba materiálu, který s touto kuchyní zkombinujete, je jen na vás. Nejčastěji se volí přírodní vzhled, což nás přivádí k příjemnému dřevu. Které dřeviny se používají, jak zvolit vhodné kombinace a jak rozeznat různé styly? To vše se dozvíte v našem článku.


Elegantní bílé kuchyně jsou nepřekonatelným trendem
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Krása a jemnost bílé barvy

Lámete si hlavu, proč spousta domácností volí bílou barvu do své nové kuchyně nebo koupelny, popř. jiných místností? Na jejím čistém povrchu lze přeci lehce vidět každá nečistota. Uklízet kuchyňskou linku musíte každou chvíli, nemluvě o šmouhách a otiscích prstů, které jdou vidět. Kde se tedy skrývají ty podstatné výhody?

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Cindy, postila.ru

Bílá je skvělou volbou hned z několika důvodů. Bílá má mnoho odstínů, i když se to na první pohled nemusí zdát. V rozsahu odstínů od čistě sněhově bílé přes mléčný tón až po magnóliovou (květinovou) barvu si zkrátka vybere většina z nás. Obecně bílá podvědomě vybízí k pořádku, což je jeden z důvodů volby bílé kuchyně. S bílou navíc můžete zkombinovat silné kontrasty barev i materiály různých struktur. Oblíbená je např. bíločerná kuchyně a stejně tak šedobílá kuchyně. V případě volby materiálů je poslední dobou v oblibě bílá kuchyně s dřevěnou deskou.

Bílá kuchyně se dřevem

O kuchyních se říká, že jsou srdcem našeho domova, čili bychom se v ní měli cítit dobře a komfortně. Zároveň vědecké výzkumy potvrzují, že má dřevo pozitivní účinky na lidské myšlení. Proč tedy nespojit potřebné s užitečným? Bílá kuchyně se dřevem se těší stále velké oblibě. Zaujala vás myšlenka bílé kuchyně se dřevem? Podívejte se do naší galerie, kde objevíte přes 80 fotografií bílých kuchyní v různých kombinacích i se dřevem.

Volba správného dřeva je důležitá a neměla by být podceňovaná. Vhodný výběr se posuzuje dle našich osobních preferencí. Pro samotnou výrobu kuchyně se používá dubové a bukové dřevo, díky jejich mechanickým vlastnostem (např. houževnatost). Z finanční stránky jsou nejvýhodnější měkká dřeva, což je např. smrk nebo borovice. Ovocné stromy, jako je např. třešeň, volí domácnosti z důvodu jejího specifického zbarvení. Nabídka exotických dřevin je také široká, hodí se třeba teak nebo wengé.

Lesklé kuchyně vs. matné kuchyně

U této volby se názory lidí často rozcházejí. V trendu jsou oba tyto typy kuchyní, záleží na vašem vkusu. Máte-li blízko k dramatičnosti a jste energické a živé povahy, bude pro vás ideální volbou lesk odrážející všechna světla v místnosti. Naopak, pokud jste příznivcem klidu, ticha a jemnosti, patříte do skupiny milovníků matných kuchyní, u kterých světlo s povrchem kuchyňské desky splyne. 

Jaké kuchyně mají největší úspěch?

Bílé kuchyně vyniknou ve všech možných stylech. Potrpíte si na luxus, minimalismus, nebo máte malé prostory a omezený rozpočet? Ani u jedné ze zmíněných situací nebude problém.

Bílá rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně patří mezi nejvíce oblíbené, jelikož navozují tu pravou atmosféru pohodového domova. V designu rustikální kuchyně se vrátíte zpět do minulosti a připomenete si staré dávné časy. Mezi typické prvky patří barevné varianty korpusu a jemné detaily. Dřevěné prvky jsou do takové kuchyně jako dělané.

Mohlo by vás zajímat: Rustikální interiér aneb vneste přírodu i k sobě domů

Bílá kuchyně Provence

Kuchyni v provensálském stylu si můžete lehce zaměnit s kuchyní rustikální, neboť jsou si velice podobné. I zde jsou opět velice podstatné doplňky a různé detaily. Kuchyně si je velice blízká i s venkovským stylem. Jestliže se vám líbí odstíny fialové, zelené, béžové nebo azurové a přírodní materiál je vám blízký, Provence kuchyně bude tou pravou pro vás.

Mohlo by vás zajímat: Provensálské bydlení jako poklad vašeho domova

Bílá kuchyně styl vintage

Vintage styl kuchyně nebude tolik atraktivní pro perfekcionisty a milovníky pořádku. Popis by mohl odpovídat decentnímu chaosu, jelikož se zde kombinují různé druhy nábytku, okaté detaily a pastelové odstíny barev. Masivní nábytek si zde také najde své místo. Můžeme říci, že vintage styl je přesným opakem minimalismu.

Skandinávské kuchyně

Skandinávské kuchyně jistě všichni známe. Spojují jednoduchost, klid a eleganci s praktičností a čistou. Tento styl je pro bílé kuchyně jako dělaný. Není tu prostor pro mnoho detailů a zdobení. Podstatné je naopak využití dřevěného materiálu. Můžete si i vyhrát si s textiliemi.

Bílá kuchyně na míru

Naskytuje se samozřejmě varianta kuchyně na míru, kterou ocení především majitelé menších či atypických bytů. Celý návrh je tedy na vás, můžete povolit uzdu kreativitě a nejste prakticky ničím omezováni. Je zde ale nutné zvážit samotnou finanční stránku věci, jelikož se ceny kuchyní na míru podstatně liší o cenu za truhlářské práce.

Aktuální trendy v kuchyních

Bílá rohová kuchyně, kuchyně s ostrůvkem nebo bílá kuchyně s tmavou či dřevěnou deskou jsou na prvním místě v našem žebříčku trendů. Oblíbené jsou také minimalistické kuchyně, kuchyně s vysokým leskem a šedými odstíny. Prohlédněte si nejrůznější varianty bílých kuchyní v naší bohaté fotogalerii.

Mohlo by vás zajímat: Kuchyňská linka a boj s centimetry, jste připraveni? Pomůžeme vám

P.S. Vybavujete interiér ve Vašem domě či bytě? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
12.01.2022

Photocredit: Shutterstock

3

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE