HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Kuchyně: některé trendy vás možná překvapí

Kuchyně už dávno není místnost někde v ústraní domu, kde se pouze vaří a umývá nádobí. Díky dnes už běžné praxi spojování obytného prostoru s kuchyňským koutem se kuchyně stala ústřední částí obydlí a opravdovým srdcem domu. Na jejím vzhledu proto záleží víc než kdy dřív. Podívejte se na nejnovější trendy, které letos vládnou kuchyním.


Trendy kuchyně
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Creatv Eight (Unsplash)

Kuchyňské ostrůvky jako středobod kuchyně a obytného prostoru

Pokračujícím trendem, který započal již v minulých letech, jsou kuchyňské ostrůvky. Ve velkém otevřeném prostoru opticky rozdělují kuchyň od obýváku a slouží jako pracovní plocha navíc, nebo jídelní stůl. Hitem posledního roku se stávají dvojité ostrůvky, které si však mohou dovolit pouze opravdu velké kuchyně, kde místo není problém. Prohlédněte si nejmodernější trendy kuchyně v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Creatv Eight (Unsplash), Aw Creative, Wattpad, Rewood.green

Mramor se vrací ve velkém stylu

Jestli něco letos zažívá comeback, pak je to mramor. Mramorová pracovní deska dodává kuchyni punc luxusu, a navíc je velmi praktická a snadno se udržuje. Mramor je velmi pevný materiál, který vydrží opravdu mnoho, jeho povrch je antibakteriální. A jeden tip navíc: čím žilnatější, tím lepší.

Vyhrajte si s barvami, máte doslova volné ruce

Co se týče barev, trendy letošního roku mluví jasně – nebojte se toho. Můžete si zvolit jednu barvu, do které kuchyň vyladíte, ale můžete s klidem použít barev několik. Barevné kuchyně jsou velmi in. Zkuste třeba kuchyň v odstínech modré, která je letošní barvou roku. A pokud se toho nebojíte a máte rádi kontrasty a tmavé barvy, jděte do černé kuchyně. Vypadá skvěle a jen tak se neokouká.

Minimalismus, střídmost a jednoduchost vévodí kuchyním

Minimalistický způsob života se těší stále větší oblibě a tento trend se rozšířil i do kuchyně. Jednoduché, čisté tvary a linie, nadčasovost, odstíny bílé a šedé, prostor využitý na maximum, přesto bez zbytečností navíc. Do tohoto konceptu také skvěle zapadá jeden z největších trendů letošního roku – bezúchytové skříňky. Technologie, která umožňuje skříňky otevírat pouhým zatlačením, pomalu ale jistě vytěsňuje ze scény vyčnívající úchyty, a kuchyně tak působí jednolitějším, kompaktnějším dojmem.

Dobře vybavená spižírna je základ každé kuchyně

Spižírna šikovně ukrytá ve skříni byla dříve záležitostí spíš menších panelákových bytů. Dnes je ale velmi oblíbenou součástí kuchyní všech velikostí. Není nad to, mít všechny potřebné suroviny vždy po ruce.

Restaurovaný nábytek v duchu udržitelnosti

Restaurované dřevo vždy vytvoří jedinečnou atmosféru. Stačí jeden prvek a celá kuchyně náhle působí hřejivějším dojmem. A pokud nemáte možnost restaurovat starý nábytek, nezoufejte. Spousta nábytkářských firem se vydává cestou přírodních, ekologických a recyklovaných materiálů, které dovedou vykouzlit stejnou atmosféru.

Chytrá kuchyně vám usnadní práci

Všemožné chytré technologie jsou všude a kuchyně není výjimkou. Věděli jste, že existují spotřebiče, které můžete ovládat na dálku přes aplikace na mobilním telefonu? Můžete si tak třeba vzdáleně zapnout kávovar, toustovač nebo třeba troubu a než dojdete do kuchyně, máte snídani hotovou.

Jaké další trendy přináší letošní rok do našich kuchyní?

Letošní rok nahrává netradičním materiálům a jejich kombinacím. V kuchyni se tak skvěle vyjímá například beton, mosaz, velké kovové digestoře a menší kovové doplňky ve zlaté barvě. Velmi in jsou také otevřené poličky a vzorované tapety. Na druhou stranu, trendy pravidlo je i „ať není nic vidět“ – mnoho malých spotřebičů se schovává, aby na lince nazbíraly místo. Oblíbená začíná být v kuchyních tmavě zelená barva, ale i výraznější kombinace dvou barev. Fantazii se meze příliš nekladou. S citem zkombinované detaily dokáží vytvořit harmonický a útulný pocit domova. Prohlédněte si naši fotogalerii plnou trendů a inspirace a vyberte si v ní vašeho favorita.

Líbí se vám nové kuchyňské trendy nebo máte radši starou osvědčenou klasiku? Ať už si zařídíte kuchyň jakkoliv, hlavně by to mělo být podle vašich představ a životního stylu. V kuchyni často trávíme nejvíc času, tak ať je ten čas příjemný.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.05.2020

Photocredit: Creatv Eight (Unsplash)

7

Moderní i rustikální kuchyně: Fotogalerie plná inspirace

Kuchyně je centrem každého bytu nebo domu. Setkává se v ní celá rodina

Obklady do kuchyně: Inspirace, trendy a tipy

Hledáte inspiraci pro vaše obklady do kuchyně? Naleznete zde.

Designové digestoře jako ze sci-fi filmu. Nechte se unést!

Podívejte se pod pokličku světa designových digestoří. Neuvěříte, jaké netradiční kousky si domů lidé pořizují.

Obklady z mozaiky v koupelně či kuchyni dělají zázraky. A to už několik století.

Jak si obložit koupelnu obklady z mozaiky, jaké materiály a jaký postup se při obkládání doporučuje – aneb vše o mozaikách.

Domek, ve kterém se všechno dění točí kolem kuchyně

Design domku ukrytého mezi vzrostlými stromy je jako vystřižený z 50. let minulého století, kdy se vše točilo kolem kuchyně.

Bydlení podle Feng Shui: čistá kuchyně zlepší nejen vaše zdraví, ale i finanční situaci

Kuchyně je ve Feng shui nejdůležitější místností v domě. Kromě zdraví a vitality má vliv i na naše bohatství. Více v našem článku.

Chceme stavět vlastní dům – nepodceňte důležitou fázi zabydlování

Než se začnete ve vašem novém domě zabydlovat, čeká vás ještě velký kus práce. O co se konkrétně jedná? Vše podstatné se dozvíte v článku.

Kuchyně plná inspirace: zajímavé tipy a nápady do kuchyně a jídelny

Zařizujete kuchyň a nevíte si rady? Nahlédněte do naší galerie a prohlédněte si zajímavé kuchyňské vybavení a detaily.

Kuchyňská linka a boj s centimetry, jste připraveni? Pomůžeme vám

Kuchyňská linka se správným uspořádáním a praktickým pojetím – to je sen každého kuchaře. Pojďme se zaměřit na typy a nezbytné rozměry takové správně navržené kuchyňské linky.

Bílá kuchyně je nepřekonatelným trendem – inspirace pro různé styly

Bílé kuchyně budou pravděpodobně atraktivní vždycky. Jste stejného názoru? Podívejte se do naší fotogalerie na více než 80 inspirativních designů.