HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Bungalov do U (4kk) si zamilovaly mladé rodiny. Mají soukromí i bez plotu

Vysoké betonové ploty jsou často velmi nákladnou položkou v rozpočtu. Jakmile majitelé obdrží povolení k užívání stavby (dříve kolaudaci), často už jim nezbude dostatečný obnos peněz na realizaci takového plotu. Kvůli tomu vidí do jejich zahrady každý kolemjdoucí a soukromí zmizí lusknutím prstu. V případě bungalovu do U se s tímto problémem však nesetkáte. Jakmile se do domu nastěhujete, můžete pořádat letní večírky, kdykoli se vám zachce, a to v soukromí před zvědavými pohledy sousedů.


Bungalov 4kk do U
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Velikost, tvar a dispozice rodinného domu

Atriový bungalov je navržený s dispozicí 4+kk (střední velikost rodinného domu). Od klasických bungalovů se liší svým tvarem do U. Užitná plocha je 138 m2 (zastavěná plocha činí 162 m2) a celá dřevostavba je řešena v nízkoenergetickém standardu. Konstrukčním systémem je u tohoto bungalovu sloupková konstrukce. Prohlédněte si více fotek oblíbeného bungalovu s malým atriem v naší fotogalerii.

Bungalov do U neboli částečný atriový dům

Atriový dům  se vyznačuje centrálním dvorem, obvykle otevřeným, který slouží jako klidová zóna nebo jako soukromá zahrada. Tento centrální prostor může být úplně otevřený nebo částečně krytý, což závisí na konkrétním designu a vašich preferencích. Právě atrium slouží jako světlý a vzdušný prostor, který propojuje různé části domu. Bungalov do U se od 100% atriového domu liší jednou otevřenou stranou, takže ono atrium není úplně uzavřené.

Bungalov do U zvažte, pokud...

Máte rádi přirozené světlo

Atrium chápejte jako „vykrojenou místnost“ v domě, načež tento prostor umožňuje přirozenému světlu pronikat do domu. Nejenže to vypadá dobře, tento krok také výrazně snižuje potřebu umělého osvětlení ve dne a pozitivně ovlivňuje vaši náladu.

Šetříte za energie

Vzhledem k lepšímu přístupu přirozeného světla může být atriový dům energeticky efektivnější, zvláště pokud je design optimalizován pro využití solárního zisku a přirozené ventilace.

Holdujete designu

Atriové domy nabízejí velkou flexibilitu v uspořádání interiéru a exteriéru. Atrium může být využito jako:

  • venkovní obývací prostor,
  • zahrada,
  • prostor pro umístění uměleckých děl (soch),
  • dětské hřiště.

Máte s domem plány do budoucna

Díky unikátnímu designu a přidaným funkčním výhodám mívají atriové domy obecně vyšší tržní hodnotu oproti tradičním stavebním konstrukcím.

Atriový bungalov jako dokonalé propojení venkovního a vnitřního prostoru

Svět rodičů a dětí je vzájemně propojen hlavním obytným prostorem

Po vstupu do rodinného domu se ocitnete v předsíni, která nabízí mnoho dalších možností, kudy se vydat dál. Po vaší levé straně uvidíte dveře propojující dům s garáží pro dvě auta skrz šatnu a technickou místnost. Za dalšími dveřmi po vaší levé ruce je navržené samostatné WC. Kdežto naproti vám jsou dveře vedoucí do hlavní obytné místnosti. Zde se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Tato místnost bude pravděpodobně nejvíce prosvětlená, protože je z obou stran navržená velká prosklená plocha, přičemž skrze jednu z nich se dostanete na venkovní terasu.

Z obývacího prostoru se dále dostanete do šatny navazující na ložnici a samostatnou koupelnu majitelů domu. Dále na obytný prostor navazuje menší chodba, ze které se pohodlně dostanete do dvou dětských pokojů a koupelny.

Zajistit si soukromí před sousedy lze i bez betonových plotů

Rodiny se zpravidla doslova zabetonují před okolním světem pomocí velmi oblíbených panelových plotů, jen aby si zachovaly své soukromí. Popřemýšlejte raději o pletivových plotech, před které můžete v případě potřeby vysázet vysoké trávy nebo větší keře. Jejich aktuální ceny si můžete porovnat zde. Na zahradě budete nejvíce času trávit pravděpodobně na terase nebo pod přístřeškem, záleží tedy jen na tom, kam ho umístíte. A právě bungalov do U nabízí skvělou možnost návrhu takového zahradního pokoje.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Dům na klíč s kuchyní do L, spíží a dvěma koupelnami za 3 miliony Kč

Cena bungalovu 4+kk

Průměrná cena dřevostavby 4+kk s navrženou dispozicí o užitné ploše 138 m2 se pohybuje od 3.444.250,- Kč do 6.267.730,- Kč. Další podrobnosti o domě nalezete zde. Uvedená cena je včetně DPH. Důležité je také zmínit, že součástí ceny není základová deska.

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých rodinných domů s dispozicí 4+kk najdete v katalogu domů.

Vydáno dne:
25.04.2024

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

2

Dům převzali „na dokončení“ a finišovali svépomocí

Montovaný bungalov byl postaven během pár podzimních dní ve variantě „na dokončení“. Co všechno majitele čekalo a jak si s tím poradili, se dozvíte v této redakční návštěvě... Číst více →Na stáří si splnili sen a vyměnili panelák za dřevostavbu

Jak se žije v moderní dřevostavbě na jihu Čech? A co vedlo majitele k tomu, aby se rozhodli na „stará kolena“ stavět? To vše a mnohem více se dočtete v tomto článku... Číst více →Nechtěli děti vychovávat v paneláku. Dřevostavba pro ně byla jasná volba

Přečtěte si, jak se žije v moderní dřevostavbě a jak se řeší její stavba na základě individuálního projektu. Podívejte se také na krásnou fotogalerii domu, která vás provede celým interiérem... Číst více →Atriový bungalov jako dokonalé propojení venkovního a vnitřního prostoru

Atriový bungalov je ideálním řešením pro ty, kteří milují otevřené domy, ale zároveň nemají rádi, když jim sousedé koukají do talíře. Prohlédněte si tento dům skrytý mezi borovicemi... Číst více →Zuzana: Odstěhovali jsme se do dřevostavby za Prahu. Náš syn se díky tomu uzdravil

Postavili si dům nedaleko Prahy. Hotovo bylo za 4 měsíce a díky kvalitnímu vnitřnímu prostředí a čerstvému vzduchu se zlepšilo zdraví jejich malému synovi. Příjemným bonusem pak byl fakt, že dodrželi přesný rozpočet. Co by ale udělali jinak?.. Číst více →Blanka po rozvodu neváhala. S omezeným rozpočtem postavila nový domov pro sebe a své dvě dcery

Dřevostavba na jihovýchodní Moravě byla postavena netradičně pro tři ženy. Jaký příběh se skrývá za jejími stěnami? O tom jsme si povídali s paní Blankou... Číst více →Mladá rodina bydlí ve vzorovém domě blízko Prahy. V čem jim dispozice 5+kk tolik vyhovuje?

Kateřina a Kamil si nechali postavit blízko Prahy hezký patrový domek s dispozicí 5+kk. Co bylo při plánování jejich domu unikátní? S čím jsou nejvíce spokojení a co by dnes naopak udělali jinak?.. Číst více →Atriový dům je jackpot. Zjistili jsme 5 důvodů, proč je v Česku natolik oblíbený

Plánujete začít stavět vlastní dům a hledáte kvalitu, cenu, a především inspiraci? Prohlédněte si krásný atriový typový dům s dispozicí 4+1... Číst více →