HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Přístavba rodinného domu s dílnou a dvougaráží doslova visí nad útesem

Zajímavá dřevostavba vznikla jako přístavba rodinného domu v hornaté oblasti a zahrnuje dvougaráž, dílnu, umělecký ateliér a mezanin. Minimalistický objekt je umístěn na hraně útesu, kde spočívá na soustavě nakloněných sloupů a sebevědomě vystupuje z okolní zeleně.


Přístavba rodinného domu s dílnou a dvougaráží doslova visí nad útesem
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlsem)

Garáž dostala moderní nástavbu ve stylu stodoly

Moderní zděná dvougaráž byla u domu od počátku. Snem majitelů ale bylo mít vlastní prostor pro uměleckou tvorbu. Proto se rozhodli oslovit architektonické studio, které jim navrhlo velkolepou stavbu zahrnující dílnu, ateliér a mezanin. Zastavěná plocha dřevostavby činí neuvěřitelných 465 m2. Prohlédněte si ji celou v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlsem), Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlasem)

Stavba se doslova vznáší nad útesem

S rodinným domem je dílna spojena pomocí konzolového mostu. Konstrukce stojí na soustavě nakloněných sloupů, které evokují les. Přední prosklená stěna je orientována na sever a nabízí úchvatný výhled na jezero. Díky množství skleněných ploch je ateliér světlý a plný přirozeného světla. Jeho minimalistické zařízení podporuje koncentraci a nabízí ideální prostředí pro tvorbu. Interiér je dostatečně prostorný pro velké formáty obrazů.

Mezanin je ukrytý pod vysokým, nepřerušeným stropem

Stavba ve skutečnosti ukrývá ne jedno, ale dvě mezipatra. Najdeme v nich relaxační prostor, koupelnu a herní prostor úplně nahoře, který je skvělým úkrytem pro děti. Mezanin je přístupný po otevřeném schodišti, které téměř plynule navazuje na konzolový most propojující stavbu s rodinným domem.

Mohlo by vás zajímat: Rodinné domy na klíč – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Sofistikovaná jednoduchost neubírá na funkčnosti

Z vnější strany je stavba obložena dřevem, konstrukce se silnými obvodovými zdmi splňuje standard pasivní dřevostavby. Vynikající zateplení chrání dům před drsným kanadským počasím (stavba se nachází v Quebecu v krajině Laurentinské vysočiny), zároveň stavba disponuje sofistikovanými detaily, které umožňují dobré větrání budovy mezi zdmi a střechou. Dílna na útesu je místem, které umožňuje ponoření se do tvůrčího procesu a kontemplace v přírodě.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.08.2022

Photocredit: Ulysse Lemerise Bouchard (se souhlsem)

1

Video: La Luge je moderní odpočinková chata v kanadských horách

Ze sjezdovky rovnou do vířivky! Dovedete si představit lepší místo pro zimní dovolenou?

Dům se střechou ve tvaru roztažených ptačích křídel

Střecha ve tvaru ptačích křídel v letu a prosklené stěny od podlahy ke stropu, to je kanadský recept na monumentální výhledy.

Malebný domek na útesu láká romantiky

Malebný domek na vysokém útesu, ze kterého můžete pozorovat drsnou přírodu Cornwallu a užívat si chvilky ve dvou. Zní vám to lákavě?

Dřevěný vesnický dům, který vznikl pouhou náhodou

Štěstí v neštěstí měli majitelé domu na útesu. Chtěli ho rekonstruovat, ale těsně před zahájením prací se zhroutil. A tak postavili nový. Lepší, krásnější, pevnější.

Unikátní dřevěné sídlo vlády v Kanadě – pochází z dílny českých architektů

Unikátní sídlo vlády v Severním Vancouveru vás oslní svou architekturou i příběhem. Přečtěte si, co za stavbou stojí.

Chlapecké vzpomínky na dětství pomohly postavit nádherný dům na útesu

Neobvyklý půlkruhový tvar přízemního dřevěného domku okamžitě zaujme každého kolemjdoucího. Proč majitel zvolil právě tento tvar?