HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Malebný domek na útesu láká romantiky

Kdo by aspoň jednou za čas nechtěl zažít pořádnou romantiku. Sbalit kufry a odjet někam na konec světa, kde lišky dávají dobrou noc. A tam, v útulném malebném minidomku, strávit pár ničím nerušených dnů či týdnů. Jen vy dva a útulný malý dřevěný domek s neuvěřitelnými výhledy. Zařízený v teplých a příjemných tónech, stojící na strmém útesu, částečně schovaný před zraky kolemjdoucích. Že to zní dobře? Pak se s námi vydejte na prohlídku do anglického Cornwallu.


Romantický dřevěný domek stojí na vysokém útesu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Oáza klidu na útesu

Romantický domeček stojí na úplném jihu Anglie uprostřed drsné přírody jižního Cornwallu. Je zasazený do vysokého útesu a díky tomu má přímo fantastický výhled na okolní krajinu a široký oceán. Tato oblast Anglie patří mezi ty nejdivočejší. Převažuje zde drsná příroda a civilizace se tu vyskytuje skromně. Proto domek slouží především jako útočiště pro ty, kteří chtějí soukromí a užívat si v klidu svůj volný čas. Je dostatečně vsazený do útesu, aby byl skrytý před zraky kolemjdoucích, a dostatečně nepřístupný, aby se kolem neprocházeli žádní turisté. Stavba byla celá zrekonstruována, původní domek je totiž více jak sto let starý. Vše bylo zrenovováno s použitím původních materiálů a maximálně zachováno. Jak domek po kompletní renovaci vypadá, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Obrovská okna otevírají domek do okolí

Přízemní bungalov je celý ze dřeva a stojí na velké dřevěné terase, která je jakoby vsazena do skálního útesu. Jednoduchý obdélníkový půdorys se sedlovou střechou je ze dvou stran otevřený díky obrovských oknům, která sahají až k podlaze, a lze je naplno otevřít. Díky těmto francouzským oknům se v létě domek celý otevře a spojí se s velkou terasou. Obyvatelé tak můžou být napůl venku, napůl v domě.

Mohlo by vás zajímat: Dřevěný domek, který představuje návrat k jednoduchosti života

Terasa jako rozšíření vnitřního prostoru

Terasa se vine kolem celého domku a slouží jako rozšíření obytného prostoru. Má dvě patra, první patro je dřevěné, druhé, které se svažuje k oceánu, je vydlážděné břidlicovými dlaždicemi. Terasa je tak velká, že se na ni vejdou pohodlná lehátka se stolkem k odpolednímu vyhřívání se na slunci, velká ratanová křesla se skleněným stolkem, ve kterých se dá posnídat či vypít si odpolední kafe, a ještě venkovní sprcha pro horké letní dny. Z terasy vedou dřevěné schůdky až na blízkou pláž.

Příjemný interiér z renovovaného nábytku

Stejně jako exteriér i interiér působí pohodovým klidným dojmem. Je celý zařízený v jemných tlumených barvách ladících s okolním oceánem. Většina nábytku je vyrobena z renovovaného dřeva nebo byl restaurován nábytek původní. Ten je vyroben z různých druhů dřeva, které má díky svému stáří nádhernou patinu. Právě tato patina a nápaditý nábytek dodávají interiéru útulnou atmosféru. Obývací pokoj, kuchyně i jídelna jsou v přední části a ze všech místností je krásný výhled do okolí díky velkým proskleným dveřím. Těmi se z každé části dá vyjít na terasu nebo sejít dolů k moři. Dokonce i ložnice, která je skryta pro více soukromí v rohu domku, má obrovské prosklené dveře, takže se hned po ránu při snídani do postele můžete kochat okolní nádhernou přírodou. Prohlédněte si domek ve fotogalerii.

Luxusní koupelna pro pořádnou relaxaci

Obývací pokoj i ložnice jsou zařízeny poměrně skromně, ale koupelna je opravdu luxusní. Dvě samostatná umyvadla vytesaná do kamene a k tomu indická zrcadla jsou v samostatné místnosti oddělené od koupelny s velkou vanou, do které se pohodlně vejdou dva lidé. Z vany je navíc přes velké okno parádní výhled do okolí. Můžete si tedy užívat v horké vaně se sklenkou vína a přitom pozorovat šumící oceán nebo hvězdnou oblohu nad ním. Umíte si vůbec představit dokonalejší relaxaci?

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
02.03.2019

Photocredit: Images Unique Home Stays

4

Mohlo by Vás zajímat: