HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dům v Nishiogi: Japonská architektura se zase ukázala

Na domě z Nishiogi nedaleko Tokia můžeme pozorovat klasickou japonskou preciznost ve zpracování detailů. Dům je postaven z masivních dřevěných desek, které se střídají s prosklennými stěnami. Má dostatek světla a jeho tvůrci rozhodně nechyběl nadhled a nápady. V obsáhlé fotogalerii moderní japonské dřevostavby najdete prosvětlené prostory ne zcela typického domu. 


Dům v Japonsku v Nishiogi
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: scarletgreen

Kdysi jsme si v našich končinách pod pojmem dřevostavba představovali výhradně roubenky, naše mysl nám možná ještě zvládla navodit představu o masivních srubech. A to všechno možná především díky chronické znalosti pohádky o Mrazíkovi. Doba se ale posunula!

Dřevostavby vysoké a plné světla

Dnešní moderní dřevostavby jsou přesným opakem Mrazíkova obydlí. Vyrostly do výšky, je v nich vzdušno a ve většině z nich byl při jejich projektování kladen důraz na dostatek denního světla. Dřevostavba japonského architekta Mikio Taia z architektonické kanceláře Architect Cafe má navíc ještě svůj privátní skleněný dvorek a pochozí střechu.

Z interiéru dřevostavby, která se nachází v blízkosti Tokia, je cítit japonská skromnost a její účelný minimalismus je přímo hmatatelný. Přidaná nápaditost pak poskytuje majitelům stavby víceúčelové využití jejích prostorů.

Vše se točí kolem středu domu

Velké, skleněné a se dřevem pravidelně se střídající plochy připomínají japonské stěny a citlivější návštěvník zde může vnímat lehkou příchuť orientu. Středový prostorný světlík dřevostavby, nebo chcete-li dvorek, je pak centrem vnitřního prostoru, ve kterém jakoby se koncentrolvala síla ze všudypřítomného prostoru a dostatku světla.

Obývací pokoj má strategicky umístěná okna a je situován do kostky vysunuté v samostatném podlaží. Jeho, jak jinak než masivní, knihovna potěší každého čtenáře, malé schodiště vedoucí přímo na střechu zase každého snílka či všechny, kteří zkrátka mají rádi čerstvý vzduch.

Dřevostavba přirozená a sebevědomá

Dřevostavba s pochozí střechou se nachází přímo na křižovatce. Navzdory umístění ve městě se tato stavba z masivních panelů tváří přirozeně, jakoby se zde vyjímala odjakživa. Je postavena strategicky, sebevědomě, účelně a se stopou historie. Když její majitel vystoupá skromným schodištěm na střechu a rozlédne se po okolí, zažívá dost možná krásný pocit sounáležitosti a naplnění s okolím. K meditaci či plně prožitému a šťastnému okamžiku již jen kousek.

Líbí se vám japonské dřevostavby? Máme jich pro vás dalších deset: 

10 neuvěřitelných japonských dřevostaveb

 Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Vendula Blechová
Redaktor Dřevostavitel.cz

Vydáno dne:
03.10.2018

Photocredit: scarletgreen

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE