HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Video: Japonská technika ochrany dřeva Shou-sugi-ban Yakisugi

Japonci jsou mistři dřevařského umění, to je všeobecně známo. Jak ale své dřevo chrání před stárnutím a vnějšími vlivy? Přece prastarou technikou Shou-sugi-ban! Technika Shou-sugi-ban v japonštině znamená spálená cedrová prkna. Je to tradiční metoda opalování dřeva za účelem jeho ochrany. 

 


Tato speciální technika povrchové úpravy dřeva má skvělé konzervační účinky. Dřevo tak odolává lépe nepříznivým povětrnostním podmínkám, hmyzu i ohni (vytvoření zuhelnatělé vrstvytotiž dřevo chrání a izoluje od dalšího šíření ohně). Technologický postup je vidět na videu. Dřevěná prkna se nejdříve opálí a potom se upraví zuhelnatělý povrch. To se dělá kartáčováním, omytím vodou a napuštěním oleje. Takto ošetřené dřevo vám vydrží minimálně 80 let.

 

p.s. Zajímají vás novinky z oblasti stavby, rekonstrukce a bydlení? Přijďte se inspirovat na Stavební veletrh ONLINE, který se koná 22.–23. 1. 2021. Vstupenku si můžete zatím registrovat zdarma, jejich počet je však omezen.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
17.03.2017

11 0

Mohlo by Vás zajímat: