HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stavbu domu vyřešili během jednoho víkendu. Podělili se o zkušenosti

Když se mladí manželé Lucie a Lukáš někdy v polovině roku 2020 rozhodli, že se z paneláku v Ostravě přestěhují do vlastního, neměli ještě tušení, čím vším si budou muset projít. O příběh plný strastí, přesto však s dobrým koncem, se s námi podělila paní Lucie v krátkém rozhovoru.


Klíčové informace pro stavbu domu získali během jednoho víkendu na online veletrhu veleton.cz

Paní Lucie, proč jste se rozhodli pro nové bydlení?

Bydleli jsme s manželem v Ostravě v paneláku v bytě 1+kk a potřebovali jsme se rychle přestěhovat do většího. Čekali jsme první přírůstek do rodiny a stávající byt pro nás byl už velmi stísněný. Navíc se nám jednorázově hodně navýšil nájem a zálohy za energie taky postupně narůstaly. Rozhodli jsme se proto jednat rychle a postavit si menší domek na venkově. Dostali jsme totiž pozemek od manželových rodičů.

Jak jste si poradili s výběrem firmy?

Byl to oříšek, protože ani jeden nemáme se stavbou žádné zkušenosti a nikdy předtím jsme dům nestavěli. Na internetu jsme si předvybrali pár stavebních firem, které se nám zdály zajímavé. Bohužel do toho zrovna přišla covidová vlna, a tak byly všechny osobní schůzky odloženy. Komunikace se tím dost protahovala a mně se už blížil termín. Začala jsem být zoufalá, že to všechno nestihneme včas. Trávím hodně času na Facebooku a shodou okolností jsem tam narazila na online veletrh, který probíhal v lednu 2021. Bylo to pro nás skvěle načasované. Z pohodlí domova jsme si prošli virtuální veletržní stánky a mohli jsme se díky videohovoru spojit i s odborníky z různých firem, kteří nám poradili se vším, co bylo potřeba.

Tam jste si vybrali i konkrétní dům?

Ano, a nejenom dům. Rozhodli jsme se nakonec pro firmu z našeho regionu. Další den jsme si s nimi dali další online schůzku a rovnou jsme jim řekli svoji představu o velikosti domu a jeho umístění na pozemku. Chtěli jsme menší bungalov s dispozicí 4+kk s propojeným obývákem a kuchyní a velkým proskleným oknem rovnou na terasu. Projekt nám potom zpracovali velice rychle. Zároveň jsme získali informace od dalších specialistů o variantách venkovních rolet, podlahového vytápění a dalšího vybavení do našeho budoucího domku. Vlastně jsme většinu zásadních věcí vyřešili během jednoho víkendu, což bylo super.

Jak dlouho potom trvala výstavba?

Získání povolení proběhlo docela hladce, trvalo to celkově asi měsíc a půl. Pak se začaly dělat základy, což vzalo další měsíc. Samotná výstavba byla pak neskutečně rychlá, trvala přesně jeden den. A dokončovací práce stihla firma za tři týdny. Dohromady tedy celý proces zabral jen pár měsíců.

Nastaly při stavbě nějaké problémy?

Trošku jsme bojovali s výběrem obkladů do koupelny. Ty původní, které jsme si vybrala, neměli na skladě. Takže jsme pak ještě sháněli jiného dodavatele.

Je něco, co byste dnes udělali jinak?

Asi ne, jsme se vším opravdu spokojení. Možná bych v koupelně přehodila vypínače na druhou stranu dveří, ale to je jen drobnost.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
22.01.2022

Photocredit: Abastav (CC0)

4

Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postavený dům

Montované dřevostavby na klíč = nejrychleji postavený dům.

Bungalovy do tří a půl milionů, které se v Česku staví nejčastěji

Bungalovy patří mezi nejoblíbenější typ staveb u nás. Které z nich se těší největší oblíbenosti a jsou nejčastěji vyhledávány?

Zrekonstruovala starý bungalov. Postarala se, aby ji nerušili sousedé v těsné blízkosti

Původní bungalov zrekonstruovala pomocí dřevěných prvků a vdechla tak domu druhý život. Obklopuje ho divoká zahrada, která vytváří dokonalé soukromí uprostřed města.

Pavla a Petr žijí v krásném domě v Pobeskydí. Celý ho postavili bez elektřiny

Navštivte s námi bungalov 5+kk, který si v podhůří Beskyd nechali postavit Pavla a Petr. Co si na svém novém bydlení nejvíce pochvalují a co jim naopak dělá starosti?

Pět nejoblíbenějších českých patrových rodinných domů ze dřeva

Chystáte se pustit do stavby vlastního bydlení a hledáte byť jen kapku inspirace pro začátek? Zájemci o dřevostavby dali své hlasy jednotlivým stavbám dle jejich osobního vkusu a my pro vás vytvořili výběr těch nejoblíbenějších.

Honza si nechal postavit hezký bungalov 4+kk ve své rodné vesnici u Jihlavy

Prohlédněte si typový bungalov 4+kk postavený nedaleko Jihlavy. Proč se majitel, pan Honza, rozhodl pro dřevostavbu a jak jeho dům vypadá?

Farmář Pavel ušetřil za stavební pozemek a luxusní chatu postavili na skalním výběžku

Farmáři Pavel a Hana si postavili krásný tiny house na jejich BIO farmě. Jak to šlo s úřady a získáním stavebního povolení, když stavěli na skále?