HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postavený dům

Montované dřevostavby na klíč jsou ideální variantou pro ty, kteří nechtějí strávit stavbou dlouhé roky. Jak dlouho trvá postavit montovanou dřevostavbu a co je k tomu potřeba? V čem jsou montované dřevostavby na klíč výjimečné a co jsou jejich výhody a nevýhody, to vše se dozvíte v tomto příspěvku.


Dřevostavba při montáži

Pojem montovaná dřevostavba není jasně definovaný, ale obecně jsou to domy sestavené z větších celků, neboli prvků (stěn, stropů). Ty se na stavbě montují k sobě a díky tomu je možné tento typ staveb dokončovat na klíč velmi rychle.

Více o tom jaký je rozdíl mezi dřevostavbou a montovaným domem.

Montované dřevostavby se tedy skládají až na stavbě, a to z již hotových stěn, stropů a případně střešních panelů.

Výroba montovaných dřevostaveb

Která firma nejlíp postaví Vaši dřevostavbu?

Zeptejte se Pomocníka, zná české stavební firmy

Výroba panelů pro montované dřevostavby probíhá ve výrobních závodech realizačních firem. Ty musí dopředu vytvořit velmi pečlivý prováděcí projekt, aby nedošlo například k situaci, že si připraví dřevostavbu o jiných rozměrech než má její základová deska základovou desku a podobně.

Jednotlivé panely pro montované dřevostavby se připravují ve velikostech, aby je bylo možné naložit na kamion, a mohou být v různé fázi dokončení: Od dřevěného rámu z KVH hranolů, který je pouze z jedné strany opláštěn OSB deskami, až po kompletní stěnu dřevostavby, ve které je již zabudována elektroinstalace a venkovní fasáda. Čím více si firma panely v hale připraví, tím je potom stavba rychlejší.

Rychlost výstavby montovaných dřevostaveb na klíč

V případě, že se již rozhodnete pro montovanou dřevostavbu, budete pravděpodobně volit variantu dokončení na klíč. I v České republice jsou firmy, které jsou schopné postavit kompletní montovanou dřevostavbu na klíč za 3 týdny.

Bude Vás zajímat: Co obsahují dřevostavby na klíč

Je to díky tomu, že jsou stavby velmi precizně připravené ve výrobě, ale také díky tomu, že je staví montážní party, které mají s tímto systémem výstavby velké zkušenosti. Každý člen takové party přesně ví, co má dělat a jaký krok bude následovat. V tomto systému výstavby dřevostaveb je precizní logistika a zásobování materiálem velmi důležitou součástí.

Výhody a nevýhody montovaných dřevostaveb

+ Rychlost stavby
+ Preciznost výroby
+ Téměř nulové riziko znehodnocení stavby deštěm
- Nutnost přístupnosti pozemku pro kamion
- Bez jeřábu ani rána

Jedinečností montovaných dřevostaveb na klíč (navíc když vše proběhne suchou cestou) je jejich rychlost stavby, kterou zatím nepředčí žádný jiný stavební systém.

Máte zkušenosti s montovanou dřevostavbou? Podělte se o ně s našimi čtenáři.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
09.03.2015

22

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE