HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Montované dřevostavby na klíč: Nejrychleji postavený dům

Montované dřevostavby na klíč jsou ideální variantou pro ty, kteří nechtějí strávit stavbou dlouhé roky. Jak dlouho trvá postavit montovanou dřevostavbu a co je k tomu potřeba? V čem jsou montované dřevostavby na klíč výjimečné a co jsou jejich výhody a nevýhody, to vše se dozvíte v tomto příspěvku.


Dřevostavba při montáži
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Pojem montovaná dřevostavba není jasně definovaný, ale obecně jsou to domy sestavené z větších celků, neboli prvků (stěn, stropů). Ty se na staveništi montují k sobě a díky tomu je možné tento typ staveb dokončovat na klíč velmi rychle. Více o tom, jaký je rozdíl mezi dřevostavbou a montovaným domem, se dozvíte zde.

Montované dřevostavby se tedy skládají až na stavbě, a to z již hotových stěn, stropů a případně střešních panelů.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jakub Podešva, Jan Planička, Se souhlasem majitelů dřevostavby

Výroba montovaných dřevostaveb

Výroba panelů pro montované dřevostavby probíhá ve výrobních závodech realizačních firem. Ty musí dopředu vytvořit velmi pečlivý prováděcí projekt, aby nedošlo například k situaci, že si připraví dřevostavbu o jiných rozměrech než má její základová deska a podobně.

Jednotlivé panely pro montované dřevostavby se připravují ve velikostech, aby je bylo možné naložit na kamion, a mohou být v různé fázi dokončení: Od dřevěného rámu z KVH hranolů, který je pouze z jedné strany opláštěn OSB deskami, až po kompletní stěnu dřevostavby, ve které je již zabudována elektroinstalace a venkovní fasáda. Čím více si firma panely v hale připraví, tím je potom výstavba a montáž rychlejší.

Rychlost výstavby montovaných dřevostaveb na klíč

V případě, že se již rozhodnete pro montovanou dřevostavbu, budete pravděpodobně volit variantu dokončení na klíč. I v České republice jsou firmy, které jsou schopné postavit kompletní montovanou dřevostavbu na klíč za 3 týdny.

Bude Vás zajímat: Co obsahují dřevostavby na klíč

Je to díky tomu, že jsou stavby velmi precizně připravené ve výrobě, ale také díky tomu, že je staví montážní party, které mají s tímto systémem výstavby velké zkušenosti. Každý člen takové party přesně ví, co má dělat a jaký krok bude následovat. V tomto systému výstavby dřevostaveb je precizní logistika a zásobování materiálem velmi důležitou součástí.

Výhody a nevýhody montovaných dřevostaveb

+ Rychlost výstavby
+ Preciznost výroby
+ Téměř nulové riziko znehodnocení stavby deštěm
- Nutnost přístupnosti pozemku pro kamion
- Bez jeřábu ani rána

Která firma nejlíp postaví Vaši dřevostavbu?

Zeptejte se Pomocníka, zná české stavební firmy

Jedinečností montovaných dřevostaveb na klíč (navíc když vše proběhne suchou cestou) je jejich rychlost výstavby, kterou zatím nepředčí žádný jiný stavební systém.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
09.03.2015

26

Mohlo by Vás zajímat: