HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Letní truhlíky – 20+ inspirace do oken a originální venkovní květinové dekorace

Letní období nám otevírá oči i smysly pro romantiku. Rádi se díváme kolem sebe a obdivujeme krásy světa. Letní truhlíky do oken kvetou a díky naší nezdolné péči odolávají horkému slunci a změnám počasí. Na co si dát při výběru letního truhlíku pozor, aby květiny vydržely parná horka? Přečtěte si praktické informace a inspirujte se.


Letní truhlíky inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Helena Gondeková (Flickr CC 2.0)

Letní truhlíky – jaké vybrat, aby se květinám dařilo

  • Pokud se rozhodnete, že jsou pro vás letní truhlíky do oken tou pravou volbou, nebojte se sáhnout po širších truhlících (víc jak 20 cm) – ty vám totiž umožní vysadit více druhů květin. V takovém letním truhlíku se krásně vyjímají dvě řady rozkvetlých květin.
  • Délka letního truhlíku je ideální ve velikostech 40, 50, 60, 80 nebo 100 cm.
  • Výhodné jsou letní samozavlažovací truhlíky, které mají většinou prostor pro hlínu (2/3 objemu truhlíku) a vodu (1/3 truhlíku).
  • Nakoukněte do naší galerie letní truhlíky – 20+ inspirace.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Helena Gondeková (Flickr CC 2.0), leňule4594, Karla Benavides, Colleen Mansbach

Letní truhlíky do oken – upevnění a zabezpečení

Pokud se rozhodnete pro truhlík se zavlažováním, mějte na paměti, že je těžší, než klasický truhlík. Je velmi důležité jeho správné a jisté upevnění, abyste předešli nepříjemnostem při jeho případném pádu, třeba kvůli nepříznivému počasí. 

DIY letní truhlíky – inspirace

Patříte mezi pěstitele, kteří si chtějí vyrobit truhlíky svépomocí? Podívejte se do galerie plné originálních nápadů. Budete překvapeni, z čeho všeho lze truhlík vyrobit. Květiny zasazeny do ležících půlkuláčů, dřevěné truhlíkové schody, nástěnné truhlíky ze dřeva nebo zavěšené obyčejnými háčky na kovové tyči v kuchyni. Bylinkové truhlíky z bedýnek nebo v košíku na kolečkách a mnohé další. Inspirace je bohatá.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
02.07.2022

Photocredit: Helena Gondeková (Flickr CC 2.0)

1

Mohlo by Vás zajímat: