HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zahradní sprcha s ohřevem i bez – načerpejte inspiraci na tuto skvělou venkovní vychytávku

Nic nepřekoná chladivé osvěžení v podobě zahradní sprchy, obzvláště za horkých letních dní po celodenní práci na zahradě. Sprcha se hodí také tehdy, když máte bazén a nechcete do něj skákat špinaví, nebo se naopak chcete opláchnout po koupání. Zahradní sprchu si můžete koupit již hotovou a pouze ji instalovat na vámi vybraném místě, nebo si ji můžete postavit podle vašich představ.


zahradní sprcha
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock (se souhlasem)

Kam umístit zahradní sprchu?

Pokud jste se rozhodli pro pořízení venkovní sprchy, zamyslete se nejprve nad tím, k jakým účelům ji budete nejvíce používat. Podle toho poté vyberte její umístění. Pro opláchnutí před nebo po koupání v bazénu sprchu budete chtít logicky umístit co nejblíž bazénu, pokud ale chcete sprchu využívat pro osvěžení při práci na zahradě, bude se vám hodit někde v blízkosti záhonů. A jestli ji budete chtít používat pro opláchnutí a očištění před vstupem do domu, umístíte ji pravděpodobně někam blízko vchodu. Na 21 úžasných a zajímavých zahradních sprchových koutků se můžete pro inspiraci podívat do naší galerie.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock (se souhlasem), Brett Leach, Namushi Sibungo, Family Handyman

Solární zahradní sprcha umožní sprchování i v chladnějších dnech

Při plánování zahradní sprchy myslete také na to, jestli ji budete chtít s ohřevem, nebo bez. Pokud chcete vodu ve sprše teplou, dá se dobře využít solární ohřev, obzvláště pokud jej již používáte u vody v bazénu.

Jak nejrychleji ohřát vodu v bazénu – srovnání: tepelné čerpadlo, elektrický a solární ohřev

Pokud solární ohřev nemáte a nechcete jej, můžete napojit sprchu na teplou vodu v domě. Zvažte také, jestli budete potřebovat řešit odtok vody do odpadu, což by bylo vhodné v případě, že se plánujete sprchovat často s použitím mýdla či sprchového gelu. Pro některé složitější instalatérské práce budete pravděpodobně potřebovat pomoc profesionála.

Solární sprcha na zahradu: Vyrobte si ji doma svépomocí

Jakou zahradní sprchu vybrat + ceny

Zahradní sprcha má nejčastěji podobu stěny se sprchovacím stojanem a hadicí. Stěna bývá obvykle dřevěná, může být ale i kamenná či betonová, nebo třeba s dlažbou. Pokud ale chcete ve sprše soukromí, můžete si pořídit uzavřenou kabinu, případně sprchu se třemi stěnami, které také poskytují dostatečné soukromí. Zahradní sprchy různých typů (podlahové, dřevěné, solární atd.) se dají pořídit ve velmi rozdílných cenových kategoriích (200 až 50 000 Kč). Lepší představu o aktuálních cenách, si můžete udělat zde.

Ve fotogalerii najdete 21 tipů na venkovní sprchy všeho druhu, spoustu z nich si zvládnete vyrobit, seskládat či vylepšit svépomocí.


Vydáno dne:
20.04.2022

Photocredit: Shutterstock (se souhlasem)

3

Solární sprcha na zahradu: Vyrobte si ji doma svépomocí

Léto je neodmyslitelně spojené s osvěžením. Jaké typy solárních sprch jsou u nás dostupné, a jak si můžete svou sprchu na zahradu vyrobit svépomocí... Číst více →Čím letos okořenit zahradu? Vsaďte na kino nebo bludiště!

Každá zahrada potřebuje čas od času vylepšit. Pokud chcete strávit léto na zahradě a vykouzlit z ní místo, odkud se vám nebude na podzim chtít odejít, přečtěte si naše tipy, jak na to... Číst více →Zenová zahrada – místo pro klid naší mysli i těla

Přemýšlíte o tom, že vaše zahrada potřebuje změnu? Zenová zahrada je tím pravým místem pro relaxaci, klid a harmonii. V čem tkví její pravidla?.. Číst více →Vybíráme bazén: nadzemní vs. zapuštěný a další otázky předtím, než bazén koupíte

Koupi bazénu provází několik zásadních otázek. Pojďme se nad nimi zamyslet společně a inspirujte se zajímavými bazény v galerii... Číst více →Jak nejrychleji ohřát vodu v bazénu – srovnání: tepelné čerpadlo, elektrický a solární ohřev

Využitím nějakého způsobu ohřevu vody v bazénu prodloužíte koupací sezónu o několik týdnů. Jaké jsou možnosti a čím se od sebe liší?.. Číst více →Bazén vs. koupací jezírko – co bude na vaší zahradě vypadat lépe?

Bude se na vaši zahradu hodit bazén nebo spíše koupací jezírko? Poradíme vám tipy při výběru, inspirovat se také můžete v naší bohaté fotogalerii... Číst více →Letní truhlíky – 20+ inspirace do oken a originální venkovní květinové dekorace

Léto je v plné kráse a vaše okna zejí prázdnotou? Nevíte, které letní truhlíky jsou nejvhodnější a jaké květinové dekorace v nich vytvořit? Inspirujte se!.. Číst více →Vyplatí se solární ohřev vody?

Jaké jsou plusy a mínusy solárního ohřevu vody a kdy se vyplatí jeho pořízení?.. Číst více →Rýmovník – nejen proti rýmě a komárům. Na co všechno se dá použít?

Rýmovník je oblíbená pokojová rostlina, jejíž vytažky vás rychle zbaví rýmy. Jak připravit léčivý čaj a sirup z rýmovníku?.. Číst více →