HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Luxusní maringotka jako útočiště před shonem a hlukem každodenního života

Ať už patříte mezi fanoušky domečků na kolečkách nebo jenom hledáte bydlení, které by vám dalo svobodu a zbavilo vás stresu každodenního městského života, máme pro vás parádní tip. Moderní mini domek, který si nechali na zakázku vyrobit mladí manželé, boří všechny představy o mobilním bydlení. Je prostorný, luxusně zařízený a svým minimalistickým designem se velice vymyká představě o klasických maringotkách.


Luxusní maringotka
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Wind River Tiny Homes

Od začátku chtěli výjimečný domek na kolečkách

Mladý americký pár patří k obdivovatelům jednoduchého životního stylu. Milují minimalismus, hnutí tiny house a svobodu, kterou vám takový typ bydlení dává. Na druhou stranu příliš netoužili po standardní maringotce na kolečkách. Chtěli, aby jejich bydlení vypadalo moderně a i trochu luxusně. Byli zkrátka připraveni do takového nadstandardního domku na kolečkách investovat svoje peníze i čas.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Wind River Tiny Homes

Realizace dala všem zabrat

Oslovili známého amerického výrobce mobilních domků na míru a seznámili ho se svými požadavky. „Zakázku na stavbu mobilního domku na takové úrovni bereme pouze jednou či dvakrát do roka. Vysoká úroveň designu a náročnost úzké spolupráce se zákazníkem vyžaduje hodně času a dá týmu opravdu zabrat. Zákazník se snažil docílit splnění všech svých představ, což nás vedlo ke zkoušení nových věcí a posouvání hranice za běžnou výrobu. Černý mini domek je ukázkou dokonalé souhry celého týmu se zákazníkem“, říká architekt z Wild River Tiny House. Podívejte se na jejich povedené dílo do naší fotogalerie.

Moderní stavba rozhodně nepřipomíná klasický mobilní domek

Tiny house je delší, než je standard. Měří na délku 7,3 metru. Jeho design je přísně minimalistický a chybí mu jakékoliv ornamentální prvky typické pro tento druh staveb. Čisté rovné linie, jednoduchá barevnost a nekomplikovaná uspořádanost interiéru dělají z domku ideální oázu klidu a pohodlí. Nebýt koleček, nepůsobí design exteriéru vůbec jako mobilní dům. Naopak má velmi blízko ke skandinávským dřevěným domům. Jednoduchý obdélníkový tvar, úzká dřevěná okna z černého hliníku téhož tvaru, lehce zešikmená černá střecha. Černá barva podtrhuje modernost a minimalismus domku.

Zakázkové dřevěné desky a solární panel na střeše

Stěny a strop jsou postaveny z kvalitních dřevěných desek. Miniaturní domky jsou dělány vždy tak, aby byly mobilní, a musí tedy vydržet úplně jiné pohyby (ohýbání, nárazy), než jsou typické pro klasický dům. Z tohoto důvodu se výrobci nepokoušeli utěsňovat nebo lepit spoje mezi jednotlivými deskami. Místo toho nechali viditelné mezery, aby deskám umožnili co nejvíce „plavat“ podle potřeby. Na střeše je umístěný solární panel a dům má vestavěný hybridní solární systém. Světla, ventilátory, čerpadla a lednice fungují na solární energii, zatímco klimatizace a větší spotřebiče jsou závislé na elektrické energii. Podívejte se na celý mini domek zblízka do fotogalerie.

Interiér obsahuje nečekané a neobvyklé prvky

Také celý interiér je vyroben z kvalitních materiálů. Na podlaze jsou dřevěné parkety a schody vedoucí na mezanin jsou z dubového dřeva. Netradičně je potlačen obývací pokoj, který zabírá pouze jeden kout, a je v něm velká rohová pohovka, která může v případě potřeby sloužit ke krátkodobému přespání. V zimě je součástí obýváku malý jídelní stůl, který je ale přes léto především venku a přes otevřené dvoukřídlé prosklené dveře je prodloužením vnitřního prostoru.

Naprosto nečekaným prvkem u mobilního domku je krb na dřevo umístěný na stěnu v obývacím pokoji. Kuchyň je na rozdíl od obýváku prostorná a plně vybavená. Součástí přízemí je také koupelna s velikým sprchovým koutem. Většina úložného prostoru je umístěna do schodů. Do nich je dokonce vestavěna lednička a pračka. Majitelé nechtěli pro přístup do spacího prostoru používat nepohodlný žebřík či vysouvací schody, raději schodiště využili na ukrytí různých věcí. Díky tomu domek působí prostorně, uspořádaně a útulně.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
06.01.2020

Photocredit: Wind River Tiny Homes

6

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE