HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Starší pár si na důchod splnil celoživotní sen: pořídil si mobilní domek

Každý z nás má nějaké sny. Chceme procestovat celý svět, postavit si chalupu uprostřed přírody či koupit kabriolet. Většinu z nich odkládáme na dobu, až budeme mít peníze, čas či oboje. A někteří z nás dokonce říkají: až budu v důchodu, budu mít spoustu času a pak konečně... Stejný je příběh amerického páru, který vždy snil o tom mít vlastní domeček na kolečkách a cestovat s ním po Spojených státech amerických od západu k východu a od severu k jihu. Jejich příběh má naštěstí šťastný konec. Před odchodem do důchodu si nechali vyrobit na zakázku tiny house přesně podle jejich představ.


Starší pár si splnil dlouhodobý sen, když si pořídil klasický mobilní domek
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Wind River Tiny Homes

Splněný sen až na důchod

Manželský pár snil o mobilním domku v podstatě už od mládí. Ale pořád tu bylo pevné zaměstnání, děti a další povinnosti, které jim nedovolovaly si ho pořídit a žít trochu kočovnějším způsobem života. Jakmile se ale přiblížil čas odejít do důchodu, už na nic nečekali a oslovili kalifornského výrobce mobilních domků na míru Wind River Tiny Homes, aby jim navrhl domek podle jejich představ.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Wind River Tiny Homes

Zadání bylo pro architekty výzvou

A jaké byly jejich představy? „Chtěli jsme tiny house na kolečkách, ve kterém se ale nebudeme cítit příliš omezeni. Musí být dostatečně dlouhý a široký, aby se do něj vešla manželská postel, pěkná prostorná koupelna a interiér nepůsobil stísněně“, popisuje svá přání Elisabeth. Jack k tomu dodává: „Pořádná koupelna pro nás byla klíčová, stejně jako dostatek úložných prostorů. Pro architekty to nebylo jednoduché zadání, ale zvládli ho na jedničku. Vyrobili přesně to, co jsme si vysnili.“

Mohlo by vás zajímat: Na stáří si splnili sen a vyměnili panelák za dřevostavbu

Dokonalý design si hraje s detaily a kontrastem

Minidomek na kolečkách kalifornského páru je 7 metrů dlouhý a 3 metry široký, v kategorii mobilních domků se tedy jedná o poměrně rozměrný model. Je vyrobený z borovicového dřeva natřeného na šedomodrou barvu. Okna a dveře jsou taktéž dřevěná, natřená do kontrastní tmavě modré s bílým rámem. Bíle orámovány jsou také veškeré rohy domku, což vytváří zajímavý kontrast k modrošedé barvě dřevěného obložení a tmavě modré střeše. Zajímavou designovou součástí jsou okna a dveře s mřížkou. Dominantní prvek je ale velké kulaté okno v přední části domku. Prohlédněte si mini domek v naší fotogalerii.

Světlý interiér vyvolává dojem prostornosti

Interiér domku je podle přání majitelů prostorný a díky barevným kombinacím bílé, modré a přirozené barvě dřeva působí opticky ještě prostorněji. Na jedné krátké stěně je umístěna kuchyň v bílé barvě kombinované se světlým dřevem. Na vykachličkované stěně jsou bílé police, které zvětšují úložný prostor kuchyně. Ta je oddělena od obývacího pokoje na jedné straně malým jídelním stolkem, na druhé skříňkou se zavěšenými poličkami z tmavého dřeva. Zářivě modrá pohodlná sedačka je umístěna naproti proskleným dveřím a poskytuje tak neomezený výhled do okolí.

Luxusní koupelna a důmyslné šatníky

Jednou z věcí, na kterou kladli budoucí majitelé důraz, byla prostorná a hezká koupelna. Ta se nachází u druhé krátké stěny a působí opravdu prostorným a příjemným dojmem. Je v ní vestavěné umyvadlo i vana a dokonce i sprchový kout. Ten je obložený kamenem a používá dešťovou vodu. Koupelna je částečně obložená kamennými dlaždicemi, částečně tmavým dřevem, což jí dodává luxusní vzhled. Ten dolaďuje i krásné zrcadlo. Záchod je kompostovací s poměrně sofistikovanou technologií. Vedle koupelny jsou vestavěny dva vysunovací šatníky, které ukrývají spoustu prostoru na oblečení a další věci, které je třeba uložit. Poskytují 2 a půl metru plochy pro zavěšení a ještě místo na policích pod ním. Vše je osvětleno LED zářivkami.

Unikátní domek za 84 000 amerických dolarů

Čisté linie, mix bílé a teplých barevných tónů a pár rustikálních prvků dělají tento domek unikátním. Majitelé dokázali s pomocí architektů přesně zhmotnit svůj dlouhodobý sen. Tiny house na kolečkách na klíč připravený přímo k nastěhování vyšel manžele na 84 000 amerických dolarů.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
19.06.2019

Photocredit: Wind River Tiny Homes

11

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE