HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Prostorná maringotka se stala ideálním bydlením pro dva dobrodruhy

Maringotky byly dříve symbolem kočovného života a bydleli v nich lidé, kteří se buď potřebovali neustále někam přemísťovat, nebo neměli na lepší bydlení peníze. Dnes je ale všechno jinak. Tyto domečky na kolečkách si kupují i bohatší lidé, kteří chtějí bydlet netradičně. Zapomeňte na stísněné tmavé maringotky, ve kterých se v zimě třesete zimou a v létě umíráte vedrem. Moderní tiny house má vše, co člověk potřebuje ke každodennímu životu. A navíc vám dá pocit svobody. Finanční i pohybu.


Díky zajímavému řešení patra je tento tiny house opravdu prostorný
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Baluchon

Maringotka na míru poskytuje více prostoru

To také byl jeden z důvodů, proč si mobilní domek na míru pořídil francouzský manželský pár Marie a Pierrick. Chtěli bydlet trochu dobrodružněji a nekonvenčně, ale přece jen se nechtěli připravit o veškerý komfort prostorného bydlení. Nechali si tedy vyrobit tiny house na kolečkách na míru. Ten má sice klasickou délku šest metrů a šířku pod tři metry, ale výška je nestandardní. Na konstrukci jsou posazeny dvě různě nakloněné části, díky čemuž interiér získal maximum možného prostoru. Zvenku jsou obě úrovně opticky odděleny rozdílným obložením. Spodní část je obložena červeným cedrem, horní tepelně opracovaným topolem. Prohlédněte si mobilní domek v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Baluchon

Pořádná izolace a nátěr proti slunci

Tiny house má svoji domovskou základnu na vinicích poblíž francouzského města Nantes. To leží poblíž pobřeží Atlantiku. V zimě tam sice málokdy mrzne, přesto domek dostal pořádnou izolaci. Strop je odizolován skelnou vatou, stěny a podlaha přírodními materiály: lnem, konopím a bavlnou. Okna jsou dřevěná s dvojitým zasklením. Dřevo v exteriéru bylo ošetřeno speciálním nátěrem proti UV záření, který mu pomůže udržet jasné barvy.

Nápadité řešení jídelního stolu

Ihned za vchodem po pravé straně je stěnou oddělená koupelna se záchodem. V koupelně je sprchový kout 80 x 80 cm a suchý záchod s nerezovou mísou. Růžová barva, kterou si vybrali sami majitelé, činí tuto místnost nepřehlédnutelnou. Na stěně, která odděluje koupelnu od otevřeného prostoru domku, jsou umístěny police, které plynule přechází v prostornou kuchyň. Ta je umístěna přímo naproti dveřím a dominuje jí velké okno přes obě patra. V kuchyni nechybí nic, co majitelé potřebují: plynový sporák, myčka nádobí, lednička, kamenný dřez a skříňky na nádobí. V jedné ze skříněk je nápaditě ukrytý jídelní stůl. Kdykoliv obyvatelé maringotky chtějí jíst, vysunou masivní dřevěnou desku z kuchyňské linky a mají místo pro dva. Také pracovní deska je vyrobena z masivního dřeva. Prohlédněte si ve fotogalerii detailně i skvěle promyšlený interiér.

V patře se nachází ještě dvě místnosti

V přízemí je ještě malá ložnice, kam se dají umístit dvě samostatná lůžka, nebo jedno manželské. V případě potřeby se dá prostor zavřít posuvnými dveřmi. Zatím slouží jako úložný prostor a na své využití teprve čeká. V patře jsou dvě další místnosti. Nad ložnicí je obývací pokoj vybavený pohodlnou pohovkou a konferenčním stolkem. Naproti pohovky je velké okno umožňující výhledy daleko do otevřené krajiny. Do obývacího pokoje se dostanete po třech masivních schodech, které zároveň slouží jako úložný prostor.

Všichni čtyři obyvatelé jsou v tiny housu spokojení

Naproti obývacímu pokoji, nicméně výše, se nachází druhá ložnice vybavená manželskou postelí. Do ní se dá dostat pouze po žebříku, který během doby, co není používán, stojí opřený o stěnu naproti kuchyně. Ložnice má ochranné zábradlí z masivního dřeva a ocelových lanek. Majitelé dostali svůj vysněný tiny house teprve před pár týdny, ale už se v něm zabydleli a podle jejich slov se v něm všichni čtyři – Marie, Pierrick, jejich pejsek Dana a kočka Muchacha, cítí výborně.

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
29.07.2019

Photocredit: Baluchon

6

Mohlo by Vás zajímat: