HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Malý rustikální domek s plochou 20 metrů čtverečních slouží 5členné rodině

Ač se to může na první pohled jevit nereálně, malý domeček s rozlohou pouhých 20 metrů čtverečních pojme až pětičlennou rodinu. Opravdu se nejedná o vtip. Francouzští architekti ze studia arba přichází s projektem, který početné rodině plní sen. Minimalistický dům je výsledkem syntézy moderního designu a tradičního rustikálního stylu.


Malý domeček
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jérémie Léon

Jak splynout se zahradou

Klienti si pozemek zahrady zamilovali do té míry, že se jejich snem stalo splynutí s ní. Architekti dali hlavy dohromady a přišli s řešením, které do posledního bodu splňuje představy budoucích nájemníků. Dřevostavba nevelkých rozměrů je zbudována udržitelným a dostupným způsobem, a to v těsném vztahu k přirozenému prostředí. Prohlédněte si ho detailně v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jérémie Léon

Dimenze malého dvoupodlažního domku poskytují klientům veškeré potřebné zázemí: jídelnu, obývací pokoj, koupelnu, kuchyň, dvě ložnice celkem pro pět lidí, toalety a úložný prostor. Koncept struktury stavby je postaven na základě otevření domu vůči přilehlé přírodě. Neméně důležitým aspektem návrhu je volba vhodného materiálu. Základem jsou dřevěné konstrukční prvky poukazující na kontext okolní krajiny, které doplňují moderní materiály v kontextu pohodlí klientů.

Vlhké klima není pro dřevostavbu žádný problém

Projekt La Petite Maison, tedy malý domek, je skromný architektonický zásah, který se snaží maximálně využít krásnou zahradu, která se nachází v blízkosti moře. Terasa orientovaná na jižní stranu slouží jako přístřešek pro pohodlný a dynamický pobyt celé rodiny s výhledem do přilehlé krajiny. Velkorysý přesah střechy poskytuje ochranu bezprostřednímu okolí domku. Stavba splývá se zahradou díky otevřenému konceptu konstrukčního řešení.

Malá stavba ukazuje, že i minimální obytnou plochu lze maximalizovat strategickým výběrem vhodných konstrukčních prvků. Duo architektů, Jean Baptiste Barache a Sihem Lamine, intenzivně pracovali na vývoji nových řešení takového bydlení, které poskytuje bezpečné útočiště. Hlavní strategií designérů je neustálý dialog s budoucími obyvateli. Žádný problém, ani výše rozpočtu, nejsou pro tyto talentované designéry nepřekonatelnou překážkou.

Zahrada doslova prochází domem díky rozlehlým posuvným oknům nainstalovaným na severní a jižní straně, která po jejich otevření mizí za obvodovými zdmi. Západní strana obývacího pokoje s nikou disponuje velkým oknem, které ohraničuje výhled na moře a vesnický kostel. Dům je rezistentní vůči zdejšímu vlhkému klimatu díky unikátní receptuře exteriérového i interiérového obložení, které je zdravotně nezávadné, trvanlivé a odolné. Originální prvky Lunawood ze skandinávské borovice a finského smrku jsou použity ve dvou provedeních: světlé pro zařízení vnitřních prostor a tmavé pro vnější obklad. Jsou zcela přírodní, vyrobeny metodou tepla a páry, a to zcela bez užití chemikálií, což činí z domu ekologickou a udržitelnou stavbu.

Moderní design v tradičním rustikálním stylu

Kromě vyloženě moderních interiérových prvků, které zahrnují nejnutnější technické zázemí, je vnitřek domku zařízený ve dřevěném provedení. Od zdí a podlah až ke skříňkám a nábytku. Na stěnách také visí dekorace s motivy zeleně. Večerní nasvícení vnitřního prostoru je řešené formou bodového osvětlení a minimalistických lustrů, obojí v nevelkém, ale dostačujícím rozsahu.

Kontrastující dominanty v interiéru jsou k nalezení hned dvě. V obývací části se jedná o moderní kamna na dříví, která ohřívají prostor za chladných dní. Druhý designový skvost se nachází ve vedlejší koupelně. Ač je zde nainstalována moderní baterie, koupací zázemí je zařízené v rustikálním duchu. Sprchový kout a zároveň vanu totiž tvoří poctivé dřevěné necky opatřené schůdky pro bezpečný vstup a výstup.

Jeden velký prostor

Ať je člověk jeden, nebo ve větší skupině, pařížské studio arba si poradí. S maximálním respektem k přírodě a přání klientů přesahuje limity a realizuje projekt, který mění „krcálek“ v útulný domov plný zeleně. V podstatě se jedná o přístavbu v minimálním měřítku splývající s rozlehlou zahradou v jeden velký kontinuální prostor.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
16.09.2020

Photocredit: Jérémie Léon

22

Navštivte s námi minimalistický dům Gjovik House ve stylu dánského hygge

Útulnost a pohodlí ve spojení s drsnou norskou přírodou? Navštivte s námi minimalistický dům Gjovik House ve stylu dánského hygge.

Miniaturní dům pro tříčlennou rodinu – jak se v něm žije?

Minimální rozměry domu vás nemusí omezovat, když víte, jak do něj správně zapracovat víceúčelový dřevěný nábytek. Přesvědčte se sami.

Little House: Malý dům ztracený ve velkém lese

Minimální prostor, maximální uživatelský komfort. Dřevěná chata Little House přetváří nevýhody v kvality, a přitom těží z kontaktu s přírodou. Prohlédněte si ji zblízka.

Minidomek pro mladý bezdětný pár, který miluje outdorové sporty

Milujete sport a domů si chodíte především jen odpočinout? Postavte si minidomek jako mladý pár outdoorových sportovců.

Stačil by vám takový minidomek k bydlení?

Kolik prostoru nutně potřebujete k bydlení? Stačil by vám minidomek o pouhých 40 metrech čtverečných, jako je v našem článku?

Prefabrikovaný minidomek může být v podstatě čímkoliv

Minidomek pro skromné bydlení, sauna, kavárna či domek pro hosty. Tím vším může tento prefabrikovaný modul být. Záleží jen na vaší fantazii.

Dvacetimetrový tiny house je dokonalým lesním útočištěm mladého páru

Tiny house s půdorysem pouhých deset metrů čtverečných si postavil mladý pár jako první společné bydlení. A hned po kolaudaci se v něm konala svatba.

Minidomek, ve kterém má každý dostatek místa

Dům se třemi ložnicemi, obývákem, kuchyní, jídelnou a koupelnou, který má pouhých 60 metrů čverečních. Může v něm mít čtyřčlenná rodina dostatek místa?

Moderní rodinné bydlení vytvořili v tradiční zástavbě velkoměsta

Útulné rodinné prostředí vytvořila moderní přístavba v historické části velkoměsta. Dokonalý způsob, jak chytrým způsobem využít nevyužitou část pozemku v tradiční zástavbě.

Video: Mini chata z obytného kontejneru – má luxusní interiér i výhledy

Obytný kontejner je skvělou nízkonákladovou variantou bydlení pro lidi, kteří nepotřebují velké přepychové domy. Podívejte se na krátkou video prohlídku obytného kontejneru na skalách.