HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Minidomek pro mladý bezdětný pár, který miluje outdorové sporty

Můj dům, můj hrad. Čili každý dům by měl být postaven a zařízen tak, aby se v něm jeho obyvatelům dobře bydlelo a aby na první pohled vyjadřoval jejich osobnost. Jinak by měl vypadat dům pro starší pár, jinak pro rodinku s dětmi nebo mladý bezdětný pár. Ne vždy ale budoucí majitelé nebo architekti opravdu myslí na to, co všechno dům musí poskytovat a co už je naopak zbytečné. To naštěstí nebyl případ mladého bezdětného páru, který od začátku přesně věděl, jaký dům chce, a co všechno v něm musí být. A přesně takový si i postavil.


Malý domek nabízí pohodlné bydlení pro aktivní lidi
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Wind River Tiny Homes

Základním požadavkem byl tiny house do 60 metrů čtverečných

Když se Jessica a Harry rozhodli pro stavbu domu, věděli od začátku, že chtějí opravdu minimalistický domek, který bude plně podporovat jejich zálibu v outdoorových sportech. A že jeho obytná plocha nepřesáhne 60 metrů čtverečných.

Fotogalerie:

i Foto: Wind River Tiny Homes

Děti zatím neplánují a minidomek měl mít stejnou funkci jako první byt. Protože chtěli někoho, kdo má zkušenosti s navrhováním malých prostorů, obrátili se na architekty ze specializovaného studia Wind River Tiny Homes, které navrhuje a vyrábí především tiny houses na kolečkách. Nicméně poptávka mladého sportovního páru jim přišla hodně zajímavá a rozhodli se pro ně minidomek navrhnout. Výsledkem je jednopatrový minidomek o 62 metrech čtverečných, který obsahuje několik unikátních řešení, jako jsou například velká vrata, která se otvírají přímo do přízemní haly, vertikální zelená stěna a nabíječka baterií pro jejich tréninková kola.

Svěží a moderní design exteriéru i interiéru

Exteriér minidomku je obložen oblíbeným východním cedrem v přirozené barvě kombinovaným s modře natřenými deskami, vlnitým plechem a šedou kovovou střechou. Design je svěží a moderní a dává minidomku tolik šarmu, jakoby to byl klasický velký dům. Je to ale hlavně interiér, kde design opravdu září. Podle architektů bylo opravdovou výzvou najít takové prostorové řešení, aby vyhovělo zákazníkům. Ti jim totiž dali limit 60 metrů čtverečných. Nakonec se podařilo vše dát na pouhých 62 metrů čtverečných díky zajímavým řešením, jako je například umístění koupelny pod schodiště. Obyvatelé domku mají k těmto 62 metrům vnitřní plochy ještě 250 metrů čtverečných zahrady, na které je umístěno otevřené ohniště. Tato plocha slouží pro setkávání s přáteli a grilování.

Vše ve sportovním duchu

Majitelé si přáli velký otevřený prostor se snadným přístupem na zahradu. Architekti tedy nainstalovali skleněné garážové dveře s hliníkovými rámy, které byly vyrobeny na míru. Ty se plně otevírají do obývacího prostoru. Díky těmto vratům má prostor dostatek přirozeného světla. Také celý obytný prostor je přizpůsoben sportovnímu založení páru. Jsou v něm speciální prostory pro umístění jejich paddle boardů, přístřešek pro auto se zvedacím systémem, s pomocí kterého sundají kajaky z jejich Subaru, a nabíječka baterií jejich tréninkových kol.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

„Po návratu z dovolené jsme zjistili, že se k nám nastěhovali cizí lidé.“ Dostat je pryč trvalo měsíce

Efektivní a kompaktní obydlí pro dva lidi

Celý minidomek je postaven z místních a recyklovaných materiálů. Například kuchyňský bar je vyrobený ze dřeva zachráněného a renovovaného z polorozpadlé myslivny. Také ostatní detaily v kuchyni i dalších prostorech jsou vyrobeny ze stejného dřeva. Kromě minimálního prostoru, který domek zabírá, a použití především recyklovaných materiálů, je také vybaven několika zařízeními, která z něj dělají energeticky nenáročné obydlí. Osvětlení je napájeno solárními panely, chytrý termostat udržuje v domku stálou teplotu napříč ročními obdobími a pomáhá šetřit energii. Spousta malých vychytávek šetří místo, energii a další zdroje a pomáhá vytvořit kompaktní a vysoce efektivní domov pro mladý pár, který rád tráví volný čas venku a domů si chodí především odpočinout.

Vydáno dne:
16.01.2019

Photocredit: Wind River Tiny Homes

7

Maringotka k bydlení nebo jako chata: Za kolik je na prodej?
Maringotky k bydlení nebo jako chata jsou stále populární. Maringotka na prodej je možná za odvoz nebo i za statisíce. Jak se v nich bydlí? Dozvíte se zde.

Video: Moderní chata vybudovaná na skále
Máte rádi severskou architekturu? Pojďte se podívat, jaké je to bydlet na skále schované uprostřed hlubokého lesa.

Úchvatná chata s minimální uhlíkovou stopou
Chata na břehu kanadského jezera, ve které je vše podřízeno trvalé udržitelnosti, nízké spotřebě energie a snaze nezanechávat uhlíkovou stopu.

Miniaturní dům pro tříčlennou rodinu – jak se v něm žije?
Minimální rozměry domu vás nemusí omezovat, když víte, jak do něj správně zapracovat víceúčelový dřevěný nábytek. Přesvědčte se sami.

Chata, kterou si majitelé postavili sami ze dřeva z vlastních lesů
Norský pár si splnil svůj životní sen – postavil si skromnou chatu vlastníma rukama a pouze ze dřeva z vlastního lesa.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 6: Máme vodu
První místnost našeho mobilního domku, který stavíme svépomocí, je hotová. Natáhli jsme i kabely a teď je na řadě voda.

Mladý pár si postavil chatu pouze s pomocí přátel
Pouze dobrá parta přátel, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu, stačí k tomu, abyste si mohli postavit dřevěnou chatu v lese.

Tiny house, který rozhodně nikdo nepřehlédne
Krásný tiny house na kolečkách, který přitahuje pozornost každého kolemjdoucího a na cestách je naprosto nepřehlédnutelný.

Soběstačný designový mobilní dům plní prázdné místo na českém trhu
Architekti vytvořili originální soběstačný mobilheim. Přečtěte si náš rozhovor a zjistíte, kolik stojí, jak vznikl i co se do něj vejde.

Prefabrikovaný minidomek může být v podstatě čímkoliv
Minidomek pro skromné bydlení, sauna, kavárna či domek pro hosty. Tím vším může tento prefabrikovaný modul být. Záleží jen na vaší fantazii.