HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Áčkovou chatu postavil mladý kutil svépomocí ze 7 trojúhelníků

Velké áčkové chaty jsou v mnoha případech nákladnou záležitostí, byť byste stavěli svépomocí. V tomto článku uvidíte mladého a velice šikovného kutila, který zachytil celý průběh výstavby své mini áčkové chaty. Dozvíte se mimo jiné, co vše tvoří konstrukci a jaké využil vychytávky k usnadnění práce.


Stavba chaty trvala téměř rok se spoustou přestávek

Mladý kutil se rozhodl pro odvážný projekt. Postavil áčkovou chatu s plochou přibližně 12 m2 (rozměr podlahy je cca 3 x 4 m). Video má být inspirací pro ty z vás, kteří se chcete pustit do podobného projektu. Ne každý má ovšem doma na zahradě tak velkou dílnu, jako má právě mladík z videa jménem Kilemnik. I přesto je ale jeho postup natočený způsobem, který je pro diváky co možná nejjednodušší. Vy se tak můžete inspirovat jeho stavbou.

Stavbě malé áčkové chaty věnoval přibližně jeden celý rok, avšak zmiňuje, že dělal opravdu mnoho přestávek. Kilemnik využil převážně stavební materiály, které měl již ve své dílně, proto ho stavba vyšla i velmi levně.

Mohlo by vás zajímat: Áčkový minidomek, který je natolik jednoduchý, že ho majitelé zvládli částečně postavit sami

Konstrukce áčkové chaty

Konstrukce áčka je na základě sedmi rovnostranných trojúhelníků rozměrů 300 x 300 x 300 cm. K usnadnění práce použil Kilemnik jednoduchou šablonu malého trojúhelníku, aby dosáhl výsledku identického tvaru všech sedmi velkých trojúhelníkových rámů. Zhlédněte ve videu, jak přesně postupoval při jejich výrobě a jaké použil nástroje k opracování.

Video není příliš dlouhé, jestliže však chcete zrychlit jeho přehrávání, dole v pravém rohu je v nastavení tato možnost. Užijte si video, které se pro vás stane, doufejme, alespoň malou inspirací pro vaše velké projekty.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
11.03.2022

Photocredit: Kilemnik_Workshop

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE