HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Áčkovou chatu postavil mladý kutil svépomocí ze 7 trojúhelníků

Velké áčkové chaty jsou v mnoha případech nákladnou záležitostí, byť byste stavěli svépomocí. V tomto článku uvidíte mladého a velice šikovného kutila, který zachytil celý průběh výstavby své mini áčkové chaty. Dozvíte se mimo jiné, co vše tvoří konstrukci a jaké využil vychytávky k usnadnění práce.


Stavba chaty trvala téměř rok se spoustou přestávek

Mladý kutil se rozhodl pro odvážný projekt. Postavil áčkovou chatu s plochou přibližně 12 m2 (rozměr podlahy je cca 3 x 4 m). Video má být inspirací pro ty z vás, kteří se chcete pustit do podobného projektu. Ne každý má ovšem doma na zahradě tak velkou dílnu, jako má právě mladík z videa jménem Kilemnik. I přesto je ale jeho postup natočený způsobem, který je pro diváky co možná nejjednodušší. Vy se tak můžete inspirovat jeho stavbou.

Stavbě malé áčkové chaty věnoval přibližně jeden celý rok, avšak zmiňuje, že dělal opravdu mnoho přestávek. Kilemnik využil převážně stavební materiály, které měl již ve své dílně, proto ho stavba vyšla i velmi levně.

Mohlo by vás zajímat: Áčkový minidomek, který je natolik jednoduchý, že ho majitelé zvládli částečně postavit sami

Konstrukce áčkové chaty

Konstrukce áčka je na základě sedmi rovnostranných trojúhelníků rozměrů 300 x 300 x 300 cm. K usnadnění práce použil Kilemnik jednoduchou šablonu malého trojúhelníku, aby dosáhl výsledku identického tvaru všech sedmi velkých trojúhelníkových rámů. Zhlédněte ve videu, jak přesně postupoval při jejich výrobě a jaké použil nástroje k opracování.

Video není příliš dlouhé, jestliže však chcete zrychlit jeho přehrávání, dole v pravém rohu je v nastavení tato možnost. Užijte si video, které se pro vás stane, doufejme, alespoň malou inspirací pro vaše velké projekty.

P.S. Je nutné stavět novostavbu už jen s řízeným větráním nebo to jde i jinak? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.03.2022

Photocredit: Kilemnik_Workshop

2

Originální bydlení v áčkových stavbách

Zajímá vás, jaký netradiční dům či chatu je možné si postavit? Inspirujte se v tomto článku áčkovými stavbami.

Chata, která oživuje romantiku jednoduchých dřevostaveb

Klasické „áčko“ je pro stavbu hodně jednoduchý tvar, ale to neznamená, že by se s ním nedalo experimentovat. Tato romantická chata vás překvapí.

Rustikální áčková chata pro ty, kteří hledají klid a samotu

Áčkovou chatu ukrytou na samotě v horách si postavil hudební skladatel, aby měl klid na práci. Pojďte se nyní s námi do jeho samoty podívat.

Chata ve tvaru písmene A se stala splněným snem staršího páru

Pojďte s námi na navštěvu do nádherné áčkové chaty, kterou si vysnil starší pár. Je prostorná, moderní, útulná a přes svůj tvar překypuje světlem.

Moderní rodinné domy a chaty z celého světa ukazují současné trendy v bydlení

Stavby, na které jen tak nenarazíte, jsou k nahlédnutí v naší fotogalerii. Jestliže vás zajímá, co je momentálně v trendu, přečtěte si náš nový článek o moderním bydlení.

Áčkové chaty – 70+ inspirací na překrásné stavby v přírodě

Rekreační i rodinné chaty do tvaru písmene A jsou spojením staré funkčnosti v moderním pojetí a kouzelné přírodní atmosféry. Co ještě nevíte o áčkových chatách? Prohlédněte si fotky v galerii 70+ áčkové chaty – inspirace.

Velkolepá áčková chata s proskleným štítem a terasou je ukrytá v lesích

Lesní chata do tvaru A podtrhuje nejmodernější trendy současného navrhování interiérů. Podívejte se na fotografie v galerii.

Video: Parta přátel společně postavila dřevostavbu svépomocí, výsledek je ohromující

Jak na dřevostavbu svépomocí? Stačí mít pár ochotných přátel s kapkou zručnosti a půjde to samo. Nevěříte? Podívejte se na krátké video v našem článku.

Video: Chatka svépomocí za 210 000 Kč je hotová do 6 měsíců. Jak na to?

Vnější část zahradní chaty s plochou necelých 23 m2 stála přibližně 210 000 Kč. Je moderní, vybavená a hotová svépomocí do 6 měsíců. Jak na to? Máme pro vás video návod.

Obytná maringotka ve stylu Provence realizovaná svépomocí na jihu Čech

Martina s Honzou si postavili obytnou maringotku svépomocí u Jindřichova Hradce. Kde čerpali inspiraci a jaké jsou jejich postřehy z výstavby?