HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Oslavy lesa a dřeva v Praze: užijte si odpoledne plné zábavy v neděli 13. září

V neděli 13. září odpoledne se v lese u metra Roztyly koná setkání milovníků lesa a dřeva s názvem Den dřevorádů. Třetí ročník akce nabídne aktivity pro celou rodinu. Na programu je sázení stromů, výroba laviček pro charitu, seznámení se s prací lesníka, kvízy, rukodělky i oblíbené závody ve dřevácích. Třešničkou na dortu je pak pokus o překonání republikového rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě. Program probíhá od 14:00 do 18:00. Cílem akce je ukázat veřejnosti přínosy využívání dřeva v našem každodenním životě.


Den dřevorádů

Sázení stromů

„Návštěvníci si vyzkouší sázení stromů přímo v pražském lese. Někteří budou možná překvapeni, jak je to náročné. Věřím, že i díky tomu lépe pochopí zodpovědnou práci lesníků,“ říká o akci Stanislav Polák, organizátor akce a ředitel Nadace dřevo pro život. Na dalších stanovištích lidé zjistí, jak se měří výška a objem stromů, jak poznat, který strom je zdravý, nebo jak ovlivňuje péči o les směr větru. Podrobné informace o místě konání a programu se dozvíte na webu akce (DenDervoradu.cz).

Stavba laviček pro dobročinné organizace

Oblíbenou aktivitou je také stavba laviček pro dobročinné organizace v okolí. Návštěvníkům stačí vrtačka, šrouby, předpřipravené smrkové latě a trocha zručnosti. Po 10 minutách týmové práce jsou lavičky hotové. Na závěr akce je organizátoři předají Thomayerově nemocnici a dětem z Klokánka – Láskova a ZŠ Pošepného.

Oblíbený závod ve dřevácích, rekord a kvíz

Mezi další kuriózní aktivity, na které se lidé mohou těšit, patří závod ve dřevácích, již zmíněný pokus o překonání republikového rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě a také kvíz o dřevě. Díky němu se lidé například dozví, které kuchyňské prkénko je hygieničtější – zdali plastové, nebo dřevěné – nebo z čeho se vyrábějí „dřevěné ponožky“.

Slavte i z domova

„Pokud ale lidé do Prahy přijet nemohou, na našem webu najdou spoustu inspirace, jak oslavit svou lásku k lesu a dřevu z pohodlí domova,“ vysvětluje ředitel Stanislav Polák. Lidé zde najdou tipy na to, jak pomoci lesu, nebo například výzvu na den bez plastu. Den dřevorádů lze ale oslavit i obyčejnou procházkou lesem. I v ní se skrývá krása hodna oslavy.

Mohlo by vás zajímat: Lesní terapie: Jak vám mohou pravidelné procházky v lese pomoci?

Odpoledne pro dospělé i děti v lese pořádá Nadace dřevo pro život, která už 15 let přináší více dřeva do života. Ve svých projektech ukazuje veřejnosti přínosy dřeva, naší obnovitelné suroviny. Využíváním dřeva z udržitelně obhospodařovaných lesů chráníme životní prostředí pro nás i budoucí generace.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Terezie Ho

Vydáno dne:
11.09.2020

Photocredit: Nadace dřevo pro život

1

Mohlo by Vás zajímat: