HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Podzimní DIY inspirace – zkrášlete si svůj domov vlastnoručně vyrobenými dekoracemi

Podzim je za dveřmi a s ním konec voňavých letních dní. Namísto toho se probouzíme do sychravého rána a uleháme za chladných večerů. Přichází období mlhy, chladných vánků, ale i období barev a radosti z tvoření! Kreativita se probouzí. Inspirujte se v naší fotogalerii s mnoha nápady na podzimní dekorace do vašeho domova, které zvládnete hravě vytvořit i doma svépomocí.


Podzimní listí s kaštany
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: pxhere (CC0)

Inspirace na každém rohu

Velmi dobře známe podzimní procházky po zoraných polích, kde jsou nejzajímavějším zpestřením v dáli ležící balíky slámy. Sem tam leží i zapomenutý klas kukuřice. Dny jsou protkané slunečním svitem, který již není tak horoucí a my za mírného vánku hledíme do krajiny, která je pustá a barevná zároveň.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: pxhere (CC0), Tereza Přibylová, Sassy Hang Ups, Joni Sorsen

Listnaté koruny stromů se zbarvují a příroda mění svůj vzhled. Koruny stromů začínají být holé a hromady listí se kupí u kmenů. Podzimní plody padají ze stromu a působí drobný či výrazný hluk. Louskání ořechů, sbírání kaštanů a žaludů, sběr šípků a barevného listí! Mnohé z nás napadá, jaký zázrak přírody držíme v dlani, když hledíme na hnědý, lesklý kaštan, který jsme právě zvedli ze země. Úsměvy na tvářích těch, co točí za dlouhou stopku zbarveným javorovým listem a zadumaně přemýšlí, jestli je to vůbec možné. Červená, hnědá, žlutá, zelená. Podzim zkrátka umí vykouzlit všechny barvy.

Věnce, kytice a další barevné dekorace

Právě to jsou momenty, kdy popustíme uzdu fantazii a začneme přemýšlet, co bychom mohli se všemi těmi krásnými plody, listy a větvičkami dělat? Jaké možnosti nám nabízí podzimní rozmanitost přírody? Popusťte uzdu vlastní fantazii nebo se nechejte inspirovat v naší fotogalerii, kde naleznete různé typy věnců na dveře, dekorací na stůl či zeď, ozdob na zahradu či před vchodové dveře a mnoho dalšího. Možností, které vám nabízí podzimní přírodní materiály, jsou nekonečné!

Přejeme vám krásné tvoření a nezapomeňte se nám se svými dekoracemi pochlubit na Faceboku Dřevostavitele!

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.10.2021

Photocredit: pxhere (CC0)

0

Fotogalerie: adventní věnce, inspirace a návod na výrobu

Adventní věnce jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc. Vyrobte si i vy adventní věnec podle našeho návodu.

Video: Jak z popraskaného dřeva udělat dekoraci

Leží vám doma kousek popraskaného dřeva? Neházejte ho do kamen, udělejte si z něj dekoraci! Výsledek vás zaručeně dostane!

Video: Fascinující Lichtenbergovy obrazce na dřevě

Podívejte se na video, ve kterém jsou do dřeva vypáleny neobvyklé a fascinující geometrické obrazce. Originální dekorace ve stylu elektrického designu!

Znáte mechové stěny? Tato dekorace nahradí akustickou izolaci i vlhkoměr

Seznamte se s mechovými stěnami – unikátní dekorací, která má vynikající akustické vlastnosti a upoutá každého návštěvníka.

Dekorace, která je ve světě populární: DIY florárium. Přinášíme návod krok za krokem.

Seznamte se s floráriem – originálním způsobem, jak pěstovat mech či masožravky. Inspirujte se v článku a jedno si s námi rovnou vyrobte!

Vánoční dekorace: tipy, které zvládnete hravě a svépomocí

Máme pro vás 7 tipů na jednoduché vánoční tvoření ze dřeva. Mnohé nápady snadno zvládnou i děti, do jiných se mohou pustit maminky a tatínci.

Vyrobte si doma věnec podle našeho návodu a zavzpomínejte na zesnulé. Dušičky jsou tu

Nemusíte utrácet za kupované věnce. Uctěte své blízké zesnulé vlastnoručně vyrobeným věncem podle návodu v galerii a tichou vzpomínkou.

Vánoční dekorace na stůl – inspirujte se tím nejlepším

Vánoce jsou za dveřmi a přípravy začínají v plném proudu. Přemýšlíte letos nad originálními vánočními dekoracemi na stůl? Vyberte si z bohaté inspirace, jaká výzdoba bude letos vaším favoritem.

Veselé Velikonoce – 60+ inspirace na velikonoční výzdobu, vajíčka a dekorace

Velikonoce jsou obdobím plným jarních a velikonočních tradic. Je to také čas, kdy se zaměřujeme na zdobení našeho obydlí. Inspirujte se originálními nápady na velikonoční dekorace, vajíčka a výzdobu.

50 levných DIY vychytávek do interiéru, které musíte zaručeně vyzkoušet

Chtěli byste mít originální domácnost, ale nechtějí se vám za ni platit vysoké částky? Představujeme vám 50 DIY vychytávek do bytu i na vaši zahradu.