HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Staré kamenné chalupy byste si zvenčí nevšimli. O interiéru to však rozhodně neplatí

Pokud jste se někdy vydali do Anglie, jistě jste zahlédli mnoho typických kamenných domů onoho příznačného romantického vzhledu. Břidlicové střechy, kamenné zdi, okenní rámy a dveře ve výraznější barvě. Ranní mlha se až do oběda převaluje nad obzorem, z otevřených oken voní káva a na zahradě stojí kovový stůl s několika židličkami. Pojďme nahlédnout do právě takovéto stavby!


Nahlédněte s námi do nečekaně moderního interiéru historického anglického domu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Změna interiéru, zachování exteriéru

Tak přesně takhle působí domek, do jehož zrekonstruovaného interiéru se s námi dnes můžete podívat. Nicméně co se týče exteriéru, dům se drží staletých tradic a působí téměř pohádkovým dojmem. Najdete ho v anglickém městečku Burford, které leží v kopcích Cotswold v Oxfordshire. Dům stojí v prostředí jedné z nádherných historických čtvrtí, majitelé si tu proto mohou připadat jako ve zcela jiném světě.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

Kamenné stěn zvládnou rozmary počasí

Nejedná se o rozlehlou stavbu, vše je úsporné, funkční a poměrně malé. Kamenné zdi vydržely už ledasjaký rozmar počasí, díky nim je interiér i v létě příjemně chladný, v zimě se dá naopak topit v krbu.

Malá předzahrádka je ozvláštněna několika levandulemi a keříky buxusu, zároveň ji ale od ulice neodděluje žádný plot, který by působil zbytečně rušivým dojmeme. Po kamenné zdi se pne rudě kvetoucí růže. Rámy oken a dveře jsou natřeny tlumeně zelenou barvou.

Horská chata z kamene a dřeva ukrývá luxusní interiér

Dokonalá rekonstrukce

Z předzahrádky se vstupuje rovnou do kuchyně spojené s jídelnou a menším průchodem také s obývacím pokojem. Kuchyňská linka má venkovský charakter a je v bílém provedení, díky čemž zbytečně nezmenšuje prostor. Vedle jídelního stolu jsou francouzská okna vedoucí na malé patio. Pokud to tedy počasí dovolí, dá se velmi pohodlně a rychle přesunout stolování pod širé nebe.

Obývací pokoj je rovněž velmi skromný s jednou sedačkou otočenou směrem ke krbovým kamnům. Tady i v kuchyni jsou stylově přiznané původní trámy, které dodávají interiéru na autentičnosti. Ložnice je pak opravdu malinká, ale přesto vkusná a stylově zařízená nábytkem s typickou patinou, který najdete kdekoliv v domě. Podívejte se na stylovou ložnice v modré barvě ve fotogalerii.

Cottage house – jak se žije v malém útulném domečku s nezaměnitelnou venkovskou atmosférou?

Umělci vdechli stavbě duši

Jeden z nejzajímavějších pokojů najdete mimo hlavní prostory a dostanete se k němu právě zmíněným patiem. Temně modré stěny, krbová kamna, stůl a malířský stojan jsou doplněny o historickou lenošku. Málokterý prostor působí tak fantastickým dojmem. Mimochodem právě obrazy zasazené v různě zdobených rámech jsou hlavním dekoračním prvkem v celém domě.

Zdroj: Images © Unique Homestays, www.uniquehomestays.com

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
13.10.2022

Photocredit: Images © Unique Homestays (se souhlasem)

2

Vesnický dům v Chocově spojil kámen s dřevostavbou

Dřevostavba v Chocově stojí na původních kamenných základech. Uvnitř však překvapí krásnými detaily, které kombinují tradiční i moderní materiály.

Kamení na zahradě v hlavní roli: Zužitkujte jej do posledního oblázku

Kámen je nepostradatelnou součástí zahrady. Přinášíme tipy, jak ho zajímavě a jednoduše zužitkovat a vytvořit si na zahradě originální a užitečné kamenné stavby.

Zkamenělé dřevo – už na něj nemusíme čekat miliony let

Proces, který v přírodě trvá miliony let, se jim podařilo zkrátit do dvou týdnů. Výsledkem je skutečné zkamenělé dřevo, které se může stát dokonalým filtrem.

Dřevo až na druhém místě, a přitom pořád v hlavní roli

Beton, sklo, lámaný kámen, to vše v Island House naleznete. Ale teprve důmyslně zapracované dřevo mu dává konkrétní tvar a smysl.

Mladá rodina si postavila dokonalý dům, který předběhl svou dobu

Mladá rodina si postavila snový dům z budoucnosti mezi stromy a skalami. Nahlédněte do něj s námi v naší fotogalerii.

Atypický návrh bytu ve stylu Wabi-Sabi: surové dřevo, beton a rustikální kámen

Design dnešních návrhů vnitřních prostor by potřeboval trochu okořenit. Objevte v naší fotogalerii styl, který se liší od většiny těch, které již znáte.