HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Mladá rodina si postavila dokonalý dům, který předběhl svou dobu

Dům, který doslova vyrostl na skalnatém svahu v australském Sydney, možná vypadá na první pohled jako běžná moderní dřevostavba. Nenechte se ale zmást. Celý koncept domu a jeho interiér působí jako z jiného světa. The Seed House, jak se dům jmenuje, v mnoha ohledech předběhl svou dobu.


Dokonalá dřevostavba Seed House
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: John Gollings

Dům vyrostl na skalách, které jej zformovaly

Strmé svahy se skalnatými výběžky a porostem stromů, to nezní jako ideální místo, kde si postavit dům. Mladá australská rodina to ale viděla jinak. Okolní krajinou se inspirovala a dala tak vzniknout originálnímu domu ze dřeva, kamene, oceli a betonu. Dům i jeho úchvatný interiér si prohlédněte v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: John Gollings

Propojené buňky nabízejí úžasnou variabilitu prostoru

Dům je postavený pomocí těch nejmodernějších technologií, které se při stavbách dřevostaveb používají. Autoři stavby se zároveň nebáli experimentovat, čímž jen podpořili architektonickou vizi navrženého domu. Celý dům je tvořen několika propojenými buňkami, které si uchovávají svoji individuální funkci a zároveň je možné je otevřít a propojit mezi sebou podle přání majitelů. Celý prostor se tak stává maximálně variabilním a může se přizpůsobit požadavkům a situacím.

Použitý materiál povyšuje běžné na krásné

Dřevo použité na stavbu domu pochází pouze z místních zdrojů, jedná se především o druhy eukalyptu, které v Austrálii běžně rostou. Zajímavé je použití dřeva, které bylo vytěžené na dně jezer v Tasmánii. Celkově byl materiál vybrán tak, aby dal postupem času vzniknout přirozené patině. Nic nebylo ponecháno náhodě, každý šroub a matice dotvářejí celkový estetický vzhled domu a běžné věci jsou povýšeny na krásné.

Vstupte s námi do jiného světa

Pokud už exteriér vám přijde zajímavý, po vstupu do domu budete doslova v úžasu a možná si budete připadat, jako byste se ocitli v budoucnosti. Celému interiéru vévodí dřevo a kámen, které spolu skvěle fungují a vytvářejí harmonický celek. V hlavním prostoru vás na první pohled zaujme členitá kuchyně obložená dřevem, která je díky prosklené stěně plná přirozeného světla. V patře, do kterého vystoupáte po dřevěném točitém schodišti, najdete velkorysou koupelnu sousedící s jednoduchou ložnicí a prostornými šatnami. Interiér si ostatně prohlédněte v naší fotogalerii, protože je natolik originální, že slova jej popíšou jen stěží.

Dům, který se umí přizpůsobit svým majitelům

Dům je navržený pro mladou rodinu, jejíž potřeby a požadavky se časem přirozeně mění. Autoři projektu s tím počítali a díky konceptu buněk, které fungují jak samostatně, tak společně, a zároveň je možné je libovolně variovat, se dům automaticky adaptuje a mění zároveň se svými majiteli.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
25.07.2020

Photocredit: John Gollings

2

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE