HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Domek, ve kterém se všechno dění točí kolem kuchyně

Když se narodí děti, mladému páru to často převrátí život naruby. Většina potřeb a preferencí se rázem změní a velká část mladých rodin začne uvažovat o změně bydlení. Blízkost restaurací, městské hromadné dopravy a kulturního vyžití najednou nehraje takovou roli a rodiče hledají klidnější místo, kde si děti můžou v klidu hrát venku na čerstvém vzduchu, a oni na ně nemusí bez přestání dohlížet.


Příjemný domek ve stylu 50. let vyrostl uprostřed zeleně
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ema Peter

Centrum města nebylo ideální místo pro malé děti

Mladý kanadský pár žil v bytě v centru Toronta, což byla ideální lokalita pro bezdětné páry – kousek do práce, plno barů a restaurací, kina či divadla. Ale už s prvním dítětem cítili, že to není dobré místo pro malé děti. Do nejbližšího parku daleko, dítě pod neustálým dohledem, kočárek stál maximálně v hluku na terase. Proto se v okamžiku, kdy čekali druhé dítě, rozhodli najít si nové bydlení. V přírodě, s dostatkem prostoru pro pohyb dětí. Pozemek dokázali najít poměrně rychle a jelikož oba měli dost jasnou představu o tom, jak by měl domek vypadat, do roka se mohli přestěhovat. Prohlédněte si jejich povedené rodinné bydlení ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Ema Peter

Několik úrovní dává domku dojem lehkosti

Majitelé jsou milovníci designu poloviny minulého století, takže byl domek postaven v tomto stylu, ovšem s modernizujícími prvky a inspirací okolním vzrostlým lesem. Je složen z několika kvádrů s rovnou střechou. Jednotlivé části mají různé úrovně, dům tak působí rozhýbaně a lehčeji v prostoru. Tmavě hnědá barva, na kterou je natřená dřevěná fasáda, kontrastuje s okolní sytou zelení. Koncept domu je navržen tak, aby vyhovoval otevřené společenské rodinné atmosféře.

Hlavní je dostatek prostoru v kuchyni a jídelně

Hlavní úroveň je uspořádána kolem centrální kuchyně a jídelního koutu, který lze rozšířit tak, aby se v něm daly pořádat i velké rodinné oslavy. K jídelnímu a obývacímu prostoru je připojen velký krytý venkovní prostor, který se otevírá do zahrady za ním a který v letním období nahrazuje vnitřní jídelní prostory. V horním patře jsou prostory na spaní a koupání se soukromým výhledem na vrcholky stromů. Pečlivá pozornost byla věnována kompozici oken, aby se zachoval pocit soukromí zevnitř a zároveň všechny místnosti poskytovaly výhled do zalesněné rokle nebo na hory North Shore. Různé úrovně prostorů umožňují pronikání přirozeného světla a vzduchu do všech prostor interiéru.

Estetika padesátých let minulého století

Materiály v tomto domě byly vybrány tak, aby odrážely moderní estetiku z poloviny století a zároveň vyvážily světlý, svěží životní styl západního pobřeží Kanady. Majitelé domu chtěli, aby interiér působil jasně a čistě, a proto nakombinovali světlé dubové podlahy a bílé stěny s dobovým nábytkem z ořechového dřeva a hravými tvary a vzory dlaždic. Všechny povrchové úpravy byly vybrány s ohledem na stav rodiny – trvanlivé, jednoduché a příjemné. Do interiéru byly přidány černé akcenty, aby byl vytvořen vizuální kontrast a navázalo se na černý exteriér domu.

Ideální domek pro mladou rodinu

Celý dům je podřízen rodinnému životu. Má velké společné prostory, jejichž centrem je kuchyně, takže rodina může být spolu, i když jeden či dva členové rodiny připravují jídlo. Kolem domu je spousta bezpečného prostoru pro hraní dětí a rodiče můžou v klidu sedět s knížkou a skleničkou vína na terase. A když prší nebo je ošklivé počasí, stačí si sednout ke krbu v obývacím pokoji a pozorovat okolní přírodu. Díky obrovským oknům nemají obyvatelé domku nikdy pocit uzavřenosti a odtrženosti od okolní přírody

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
04.05.2020

Photocredit: Ema Peter

3

Moderní i rustikální kuchyně: Fotogalerie plná inspirace

Kuchyně je centrem každého bytu nebo domu. Setkává se v ní celá rodina

5 tipů, jak si založit bylinkovou zahrádku

Založte si bylinkovou zahrádku, ve které vám poroste koření do kuchyně i léčivé bylinky. Bylinkový záhon je téměř bezúdržbový. Ukážeme vám, jak na to.

I za historickou fasádou se může skrývat moderní bydlení

Řadový dvojdomek z 19. století přestavěli po svém. Prohlédněte si dům, který za cihlovou fasádou ukrývá moderní minimalismus.

Domek jako stvořený pro rodinu s dětmi

Opustili svůj byt v centru velkoměsta a postavili pro sebe a své dvě malé děti dům uprostřed přírody. Stálo to za to?

Pohádková Villa Villekulla: kavárna i útulný domov s prostornou zahradou

Máte velké sny ale malé zdroje? Zkuste rekonstrukci provést ve dřevě, úspora vás příjemně překvapí. Prohlédněte si originální vilu inspirovanou známým příběhem.

Domek ve stylu 30. let vás na chvíli zbaví starostí

Útulný renovovaný domek z 30. let minulého století vás během chvilky přenese do jiného světa, ve kterém vládne jen klid a pohoda.

Elegantní rybářský domek vrací jeho majitele do dětství

Domek s výhledem na jezero slouží třem generacím jako útočiště ve volných dnech. A v budoucnu z něj bude bydlení na důchod.

Rodinný dům k nastěhování za 6 měsíců

Rodinný domek v Havlíčkově Brodě byl kompletně zrealizován za neuvěřitelných šest měsíců a majitelé jsou s výsledkem nadmíru spokojení. Jak dokázali dům tak bleskurychle postavit?

Padesát let starý ateliér předělali na moderní byt, kterému vévodí nerez

Ateliér ze 70. let předělali k nepoznání. Vlastními silami s pomocí designérky vytvořili moderní bydlení, kterému vévodí originální nerezová kuchyně.

Kuchyně: některé trendy vás možná překvapí

Černá barva, kontrast materiálů, chytré spotřebiče a minimalismus. Podívejte se na nové trendy v kuchyních, budou se vám líbit.